Skocz do zawartości

Długodystansowy test wosków naturalnych O.C.D Zymol, dodo, hd wax


Rekomendowane odpowiedzi

Aby nie mieć wątpliwości jaki wosk wybrać do swojej furki postanowiłem wykonać mały teścik, podzieliłem maskę na pare części i postanowiłem za aplikować każdy z wosków widocznych na zdjęciu
Z miejsca chciałbym podziękować ziomeczkowi, który przywiózł mi zymole i hd wax-a :)
A więc od początku. Furkę umyłem, zglinkowałem element testowy jakim jest maska ( niestety nie mam samochodu z dachem )
Oto nasz element

Jako przygotowanie pod wosk użyje jak narazie ulubionego cleanera Auto Finesse dedykowanego do wosków naturalnych


Po aplikacji, zakładam taśme rozpisuje co gdzie i jak , musicie wybaczyć za nie równe prostokąt.

 

Jak widzicie, od lewej nakładać będe
 - Detailingwordową kanapke czyli alien51 + nebula
 - Alien 51 O.C.D
 - HD wax od autoglym-a
 - Nebula O.C. Z
 - Zymol titanium
 - Zymol carbon
 - i tu mały zonk coś krzywo policzyłem te linie i zostło mi puste miejsce wiec szybko założyłem na niego mirror shine od softa, tak dla porównania ;)
 - Dodo juice blue velvet - ze względu ile kosztuje duża pucha wosku stwierdziłem, że też może być tym woskiem exclusive

Ok. zaczynam nakładać, każdy wosk ma swoją oddzielną sciereczke i oddzielny aplikatorek

Zaczynamy od pierwszych różnic, smalcowanie tymi woskami nie różni się zbytnio od siebie, kazdy jest tym z kategorii miękkciejszych, jednie dodo jest twardy i nie wyobrażam sobie nakładać go łapami. Najmiękkszymi woskami moim zdaniem jest na równi nebula oraz hd wax o powoli maślanej konsystencji przez co łatwo nabierają sie na aplikator i są bardzo ekonomiczne, oby dwa zymole są dla mnie identycznie i są na drugim miejscu jeżeli chodzi o miekkość wosku egzekwo z alien51. Dodo jak pisałem wcześniej twardy, mirror shine jest w płynie pachnie i zachowuje sie jak mydło gliceralne ;)
W docieraniu każdy był git i nie miałem z niczym problemów, po godzince nałożyłem drugą warstwe z każdego, oprócz kanapki alien-a z nebullą, który nałożyłem odrazu po sobie.

Co nieco o zapachach wosków, najbardziej pachnącymi są woski zymol carbon, oby dwa O.c.d, hd wax oraz dodo. Jednak te które rzeczywiście czuć w powietrzu to O.C.D alien 51 oraz nebula, pierwszy z nich pachnie cytrusami , ładny zapach przyjemny i nie duszący.

Nebula pachnie jak dla mnie jogurtem truskawkowym zapach ciut przy słodki według mnie, podobny zapach ma masło do ciała mojej dziewczny. Co ciekawe aplikator z nebuli po ostatniej aplikacji pachnie juz 3 dzień w wietrzonym garażu i to nie tak że musze wachac aplikator a zwyczajnie koło niego przejde.

Dalej fajnie ale mniej intensywnie pachnie moim zdaniem zymol carbon bardzo fajna woń koksowa nie narzuca się jest gdzieś w tle przy aplikacji.
Titanium coś tam pacnie ale jak dla mnie to jak nic.
Hd wax ma woń ciężką do określenia coś jak maślane bułeczki z aldiego czy lidla, podobnie jak w carbonie woń jest gdzies w powietrzu ale się nie narzuca.
Dodo chyba każdy już testował, bardzo przyjemny zapaszek ale nie określę co to dokładnie jest.

Przejdźmy do meritum wosku, czyli look. Od razu widać, że każdy z nich mocno przyciemnił lakier ( oprócz mirro shine), ciężko to pokazać na zdjęciach więc musicie wierzyć na słowo, ale było widać różnice po dotarciu pasków
Najlepszy look po kolei dawały
Kanapka alien51 + nebula ---> egzekwo jak dla mnie zymol titanium oraz nebula ----> bardzo podobnie wypadł także hd wax z carbonem ----> i praktycznie tak samo wypadł alien51 wraz z dodo ----> miror shine stworzył inny połysk, typowo lustrzany taki jak sztuczny podobny do tego z powłok.
Kanapka serio dawała coś z siebie takiego innego większe odbicie, lakier był też w tym miejscu widocznie ciemniejszy, nebula wraz z titanium również poradziły sobie fenomenalnie i look w porównaniu do aliena z nebulą moim zdaniem to jakies 0,5% gorszy. Carbon z hd wax-em także jest wyśmienity. Głębsza różnice zauważyłem dopiero przy dodo i alienie gdzie widać było po prostu mniejsze przyciemnienie lakieru, alien ma być niby tym woskiem wytrzymalszym. Zobaczymy ;) .
Każdy z tych wosków wypadł bardzo dobrze, ciężko porównywać coś co jest tak bardzo do siebie podobne, szczególnie przy takiej pogodzie, wyjdzie słońce za kilka dni porównamy jeszcze czy któryś z wosków jakoś szczególniej wybił ziarno.  Jak by się na siłe uparł to można powiedzieć, że nie ma różnicy dla przeciętnej osoby.
Dalej już tylko testy kropelkowania oraz zrzucania wody

 

To już musicie porównać sobie sami, najgorzej na pewno wyszedł mirror shine.
Woda opryskiwana z pistoletu z węża ogrodowego, wiadomo że po atomizerze kropki były by równiejsze
Film z zrzucania wody macie w linku
https://www.youtube.com/watch?v=bD0H4a7v5oA&feature=youtu.be

Reszte pozostawiam do waszej oceny :)

W poniedziałek lece w trase, zobaczymy co przeżyje po tych 500km, Będziemy obserwować jak woski zachowuje się czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękowania za czas i chęci do przeprowadzenia testu . Martwi  mnie " zagęszczenie " wosków , ciężko będzie uczciwie coś wskazać , druga sprawa to zymole są nałożone po stronie kierowcy ( chyba dobrze zobaczyłem ) ,  krople są moim zdaniem słabe jak na woski zymola , jak to w realu twoim zdaniem wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy wcześniej ich nie miałem, też wydaja mi się srednio, leżą dokładnie troche po prawej od srodka, tam gdzie wygląda to najgorzej leży bezpośrednia mirrorshine, jednak po opryskaniu z atomizera kropelkowanie jest już bardzo przyzwoite  jak to powiedziałeś zagęszczenie faktycznie wydaje sie być za duże, ale podczas polewania widziałem paski od taśmy więc bede jak coś po prostu opisywał :).
Mały edit:
http://imgur.com/xxQ7pVH
Podszedłem teraz opryskac maske atomizerem.
Pierwsze co trzeba to że oba zymole sie wypociły reszta nie.
Kropki po Alien51 + nebula

zymol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze porównując 50/50 hdc+carbon vs dj bv nie zauważyłem żeby carbon bardziej przyciemniał.

Aż z ciekawości poszukałem jakie inni mają wrażenia i czy dobrze pamiętałem, ale znalazłem tylko blue velvet w wersji pro

0:42 trzeci panel carbon, czwarty bv pro, tu też by wychodziło, że dodo ciemniejszy.

 

Dosyć spore zagęszczenie tych wosków, można by spróbować w dwóch rzędach na przyszłość. Nie mniej dzięki za zaangażowanie, wymiana doświadczeń zawsze sie przyda :) Czekam na relacje z trwałości.

 

Ja ostatnio pokusiłem sie na inny test, wytrzymałość chemiczna :D  wziąłem powłokę ceramiczną, dwa woski naturalne, jeden hybrydowy z kwarcem i jeden sealant ptfe. Dostawały serię wodą z mydłem i wodą z solą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek od razu żałuję że nie ma wyników końcowych, tylko trzeba czekać :P

Dobry test bo dużo wosków na raz więc i wyniki będą ciekawe ... chyba że wszystkie woski zachowają się dokładnie tak samo i dopiero wtedy zrobi się ciekawa dyskusja :D

 

Czekam na pierwsze ciekawe wyniki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kursien napisał:

Człowiek od razu żałuję że nie ma wyników końcowych, tylko trzeba czekać :P

Dobry test bo dużo wosków na raz więc i wyniki będą ciekawe ... chyba że wszystkie woski zachowają się dokładnie tak samo i dopiero wtedy zrobi się ciekawa dyskusja :D

 

Czekam na pierwsze ciekawe wyniki !

Osobiście moim typem jest hd wax, ale woski O.c.d szczególnie aliena51 nikt nie testował pod kątem trwałości ;) więc może być ciekawie, jedynym pewnieakiem jest dla mnie do kilku tygodnii dodo, i długo wytrzymujący hd wax ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineła pierwsza dłuższa trasa równo 642.9km. Dla wosków cieżkie warunki ciepło, chłodno zaczął padac deszcz, po drodze burza robaki. Fure umyłem, pierwsze wnioski dodo prawie zdechło, alien 51 wraz z nebula oraz alen51 zrzuca i kropelkuje wode najlepiej, za nimi oby dwa zymole wraz z miror shin-em, nebula na równi z hd waxem nie jest źle. Nie robie fotek, samochód w naprawie, ale nie jest źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów głośno, że coś wypadło lepiej od zymola bo lobby i fanatyków rozjuszysz ;)

OCD nieźle sie zapowiada, fajnie wspierać małych przedsiębiorców i miłośników.

Trzymam kciuki żeby u nas się coś rozwijało w tym kierunku i oprócz kolegi kecav, również DARIUS wydał swoje produkty.

 

Dodo BV zdechło po niecałym tygodniu i kilkuset kilometrach ? :shock:

W zeszłym roku wrzuciłem go na dłuższy wyjazd w sezonie. Jedna warstwa. Upały, ulewy, robaki na autostradzie. Przebieg jakoś ponad dwa razy taki i 6 tygodni pod chmurą wytrzymał. Do 4 tyg ładnie sie trzymał, od 4 do 6 tyg gorzej kropelkował ale był.

Pachnie leśnymi owocami to pewnie robaki Ci go zjadły :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.