Skocz do zawartości

Ratunek dla felg


Afi

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy oryginalnych alufelg do Renault'a 19, które są w stanie opłakanym. Mocne wżery przebiły się przez warstwę ochroną i doszły do czystego aluminium.

Co prawda same felgi (nawet z oponami) są dość prostackie i tanie, mimo to chciałbym je odratować. W końcu trzeba na czymś doświadczenie zdobywać ;)

Dwie felgi są w stanie dopuszczalnym, tzn. wżery są punktowe i znajdują się pod powłoką. Kolejne dwie natomiast są tragicznie zeżarte. Ranty również w stanie co najmniej opłakanym.

Na drugim zdjęciu trochę przetarłem felgę papierem ściernym.

 

Tutaj są zdjęcia:

reno2z.jpg

reno.jpg

 

Teraz pytanie do sensei'uf z forum: czy felgi w ogóle da się odratować. A jeśli tak to czym?

Na początek papier ścierny od największej granulacji do najmniejszej rozumiem... I następnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mariusz, rozumiem że zapłaciłeś 450zł piaskowanie i lakier? Bo tak jak wspomniałem, chciałem na nich trochę poćwiczyć. A wydatek na piaskowanie i lakier 450zł na felgi, które same kosztują na chwilę dzisiejszą circa 300zł jest jakby nie było lekkim przerostem formy nad treścią... :kox:

Może jednak się pokuszę, jak Marco napisał, o usunięcie lakieru i polerowanie... A nóż widelec cosik z tego wyjdzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywasz np. czegos takiego:

http://www.noxan.pl/farby/srodek-do-usu ... ZwodjWesUQ

Później kilka gradacji papierów ściernych, następnie wiertarka z filcem i odpowiednia pastą i wio. Roboty jest z tym od cholery i po pierwszej sztuce rzucisz to w cholerę :) Ale spróbować możesz. Tylko ze obawiam się ze zdecydowanie za późno się obudziłeś bo jeśli maja być założone na wiosnę to nie zdążysz. To robota na długie zimowe wieczory :D

 

A wracając do malowania to można odpuścić piaskowanie i opędzlować je papierkiem i podrzucić do lakiernika . Przygotowane elementy policzy inaczej-jak masz znajomego to za dobrą litrową flaszkę Ci to pryśnie. Nie licząc oczywiście kosztu lakierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, za piaskowanie i lakier. Ale wiem, że można znaleźć i za 350 zł. Mówię o cenach za komplet-4szt. Tych wżerów raczej nie uda się zlikwidować. Aluminium szybko oksyduje. Moje były lakierowane proszkowo. jest gwarancja, że nic nie wylezie. Ale jak chcesz-próbuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco - don't worry. Felgi do niczego nie będą zakładane. Zostały mi w spadku po kuzynie, który kiedyś sobie u mnie wymieniał letnie na zimówki, a że nie miał miejsca u siebie w Niemczech to je zostawił. A ostatnio się dowiedziałem że mu się Chamada rozleciała i mi je zostawił (w sumie mu się nie dziwię... :kox: ).

Zrobię przynajmniej jedną, zobaczę jak to będzie się prezentowało. A jak się uprę to może i drugą zrobię... A potem trzecią. A na deserek zostawię sobie... Czwartą... :-]

(nie obiecuje w każdym bądź razie... :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem Malkolm... Przeglądałem, czytałem... Problem w tym że nigdzie na forum nie ma TAKICH felg... (czyt. tak zadbanych :mrgreen: ). Oczywiście żart. Chwilowo wiem co mam wiedzieć - papier ścierny w łape i imprezka. Myślałem że ktoś ma jakiś inny pomysł na taką powłokę (piaskowanie i lakierowanie jak już to zostało wykazane, mija się z celem...)

Mimo to dzięki za odpowiedź wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko piaskowanie i lakier dobrym podkładem. Ja zapłaciłem 450zł za 4 szt 14"

:D ja zrobiłem kompletną renowację + odcień lakieru jaki tylko chciałem + 0,5L pasty 3M + 0,5 L lakieru do karoserii na zaprawki :D i za to dałem 150zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afi, dla takich zapuszczonych felg są 2 wyjścia:

1. Piaskowanie i malowanie proszkowe, jak koledzy napisali wcześniej. Metoda najszybsza, najbardziej komfortowa i najmniej nerwowa, jeśli się rozejrzysz po fachowcach u siebie w mieście, istnieje szansa zrobienia tego po kosztach.. ;)

2. Środek do usuwania farb i lakierów Scansol, później cała gama papierów ściernych i na koniec lakierowanie (można domowym sposobem na puszki w sprayu, można też oddać to do lakiernika).

 

Tak czy siak, zabawy trochę będziesz miał, życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas, wszystko zależy od głębokości wżerów. Jeśli to dość poważne to zgodzę się z Tobą, jeśli powierzchniowe, to myślę, że papiery ścierne załatwiłyby sprawę :)

No i jak już mówimy o szpachlowaniu to nie zapominajmy o rantach :)

 

Marctwain, są jakieś uzupełniacze, może wyrażamy się niefachowo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie, to co niektórzy pisali ,czyli piaskowanie i lakierowanie proszkowe (piecowe) cena za felgę 14'' to ok 80-100pln. Felga będzie wyglądała jak nowa z fabryki-będzie cieszyć oko jeszcze wiele lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.