Skocz do zawartości

Ratunek dla felg


Afi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a ja na twoim miejscu zrobił bym coś takiego

P1030159.JPG

malowane środki i pierwszy plan polerowanie, do polerowania radzę kupić polerkę i papier na rzepy, na początek dobrze się sprawdzi,

do tego polerka przyda ci się do końcowej pracy przy polerowaniu filcem,

no i będziesz miał czym o lakier na aucie dbać

a jeśli po zdarciu lakieru zobaczysz że wżery są za głębokie to dasz do malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pro rider, nie ma z tym tak dużo zachodu. tylko po każdym myciu trzeba wytrzeć do sucha i ze 3 razy w roku jakąś pastą delikatnie pociągnąć. a myć najlepiej woda z szarym mydłem, ja na ten sezon zamówiłem sobie Meguiar's Hot Rims Aluminium Wheel Cleaner , zobaczymy czy daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem troszkę felg polerowanych w swoim życiu i naprawdę jest co robić (chyba że ja jestem zbyt pedantyczny) :-]

wszystkie te felgi były polerowane i uwierz mi nie wystarczy 3 razy w roku przepolerować je pastą polerska.

ja nie stosowałem pasty polerskiej a pasty do zabezpieczania i polerowania aluminium i chromu z K2, bardzo fajny produkt i na 3 miesiące zabezpiecza powierzchnię że woda po niej spływa jak po wosku. teraz zamówiłem megsa zobaczymy jak sobie poradzi.

na forum mazdy byli goście że myli felgi polerowane płynem do mycia naczyń albo szyb przez 2 lata i podobno i tak źle nie wyglądały :)

piękne te brabusy, podobne do moich enkei :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooh... Jeden dzień mnie nie było a tu temat obrósł w posty jak polana w maki :mrgreen:

Malkolm - polerkę już mam w postaci Makity 9227CB. Ale tym spoleruję tylko tą "wierzchnią" warstwę, tzn. nie wjadę nią w szczeliny między "ramionkami". Także i tak będę się musiał zaopatrzyć w jakąś wiertarę z filcem. Kwestia w tym, żeby mi tarczy nie pocharatało na tych "ramiączkach"... Bo jeśli felgi by były pełne i tylko z małymi otworami, jak wcześniej jest pokazane to nie było by większego kłopotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afi, dlatego ja ci proponuje pomalowanie na przykład na czarno przestrzeni pomiędzy ramionami, nie będziesz musiał polerować, a wygląda to dość przyzwoicie
I to może być pomysł... :o:good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afi, dlatego ja ci proponuje pomalowanie na przykład na czarno przestrzeni pomiędzy ramionami, nie będziesz musiał polerować, a wygląda to dość przyzwoicie
I to może być pomysł... :o:good:

tylko że musisz je wypiaskować i pomalować przed polerowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poleruj tez mialem problem z moimi i robilem wszystko recznie bez zadnych maszyn

podstawa to cierpliwosc i to duza

 

przed:

2f8e0973a2059003m.jpg

 

Nalozenie scansola:

c0c7f6772cbab2c6m.jpg

 

wstepne efekty:

d1d9ec2c226b6813m.jpg

 

i koniec:

befc754e0545686dm.jpg

 

 

Byly to moje pierwsze fele i wyszly jak wyszly ale nabralem przy nich troche doswiadczenia i teraz idzie juz duzo latwiej ;) i efekty sa tez zacniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.