Skocz do zawartości

Mini test sześciu QD - vol. 1


Eidos71

Rekomendowane odpowiedzi

W mijający weekend postanowiłem (trochę z nudów, choć czasu "na nudy" miałem niewiele ;)) wykonać mini test/porównianie sześciu QD. Żaden z nich nie jest rodzimym produktem, jednak wszystkie są bardzo chwalone na zagranicznych i naszych krajowych forach. Test miał za zadanie sprawdzenie/opisanie właściwości aplikacji, oraz efekt po niej. Niestety - zdjęcia mające pokazać efekt optyczny aplikacji QD na pokrywie bagażnika Scenic'a nie pokazały właściwie nic... Nie wiem, czy winny był piekarnik, którym próbowałem uwiecznić wyniki testu, czy też oświetlenie - w każdym bądź razie czytający muszą uwierzyć w słowo pisane.

W mini teście użyłem sześciu produktów (miało być siedem, ale FK 425 pozostał w bagażniku innego auta).

zdjecie.jpg

Zdjęcie powierzchni testowej:

zdjecie.jpg

I zdjęcie po aplikacji, przed usunięciem taśm:

zdjecie.jpg

Mam jeszcze zdjęcia po usunięciu taśm - nawet ze zbliżeniami - jednak nie wnoszą kompletnie nic, poza może jednym QD (ADS) - ale o tym później. Powierzchnia testowa to dosyć mocno zmęczony lakier, planowany do korekty w tym sezonie. Przed aplikacją QD został potraktowany glinką i umyty szamponem ADBL Shampoo Pro. Każdy QD aplikowany i polerowany był osobną, identyczną MF o gramaturze 600 gsm. Butelka z Angelwax QD jest opakowaniem "przenośnym" - nie chce mi się taskać dużej butli tego produktu.

A teraz krótko o wrażeniach z aplikacji porównanych QD:

1. Infinity Wax Rapid Detailer - bezproblemowy i trochę bezpłciowy QD. Nie zauważyłem, aby jakoś wyraźnie przyciemniał lakier. Psiknięcie, rozprowadzenie jedną stroną MF i poprawka drugą stroną - lakier stał się trochę bardziej śliski, jednak połysk dodany był praktycznie niezauważalny, brak też zauważalnego przyciemnienia lakieru (być może powodem jest to, że w butelce, którą otrzymałem od jednego z naszych forumowych Sprzedawców, oprócz płynu pływały też białe "gluty", które pozostają mimo prób wymieszania zawartości butelki - nie jestem więc pewien, czy z tym produktem wszystko jest ok). Produkt bez problemu radzi sobie z lekkimi waterspotami. Generalnie - nie ma szału.

2. Bouncer's Done & Dusted Gloss Enhancer - kolejny bezproblemowy QD. Nie wpływa w widoczny sposób na odcień lakieru. Psiknięcie, rozprowadzenie jedną stroną MF i... praktycznie poprawka drugą stroną jest niepotrzebna. Lakier staje się śliski, połysk dodany wyraźny, bardziej zbliżony do "ciepłego" połysku produktów opartych na naturalnych składnikach. Swietnie usuwa waterspoty. Wg mnie wzorowy QD, bez dodatkowych efektów.

3. ArtDeShine Nano Gloss Paint Sealant v3 - miałem poprzednią wersję i nie powaliła mnie na kolana. Najnowsza wersja jest świetna, o ile komuś nie przeszkadza widoczne przyciemnienie lakieru. Psiknięcie, rozprowadzenie jedną stroną MF i wypolerownie drugą - tutaj jednak trzeba być uważnym, gdyż niedokładne wypolerowanie tego QD skutkuje ciemniejszymi mazami w miejscach, gdzie polerowanie nie było dokładne. Jednak poprawka możliwa jest bezproblemowo nawet po kilku godzinach - bez potrzeby ponownej aplikacji produktu, lub używania wilgotnej MF. Lakier staje się bardzo śliski, dodanie połysku jest bardzo wyraźne - jest to jednak połysk "zimny", szklany. Waterspoty usuwa dobrze.

4. Britemax Spray & Shine - ppodobnie, jak Bouncer's: produkt bezproblemowy, spełniający wzorowo rolę typowego QD, bez dodanego efektu przyciemnienia lakieru. Po użyciu lakier śliski, połysk dodany widocznyi bardziej ciepły, niż "sealantowy", choć niezbyt mocny. Z waterspotami radzi sobie poprawnie. Generalnie - bardzo przyjazny QD.

5.  Optimum Instant Detailer & Gloss Enhancer - łatwy w użyciu QD; idealny dla osób, które chcą mieć pod ręką produkt, którym szybko odświeżą zabezpieczony lakier i dodadzą mu zauważalnie połysku. Psiknięcie, rozprowadzenie jedną stroną MF, szybkie dopolerowanie drugą - lakier staje się śliski, dodany połysk widoczny, przyciemnienia lakieru nie zauważyłem. Waterspoty usuwa bezproblemowo. Kolejny przyjazny produkt bez "wodotrysków".

6. Angelwax QD - to już staje się nudne - kolejny QD, który nie wymaga od użytkownika praktycznie żadnego wysiłku. Psiknięcie, rozprowadzenie jedną storną MF, lekkie przepolerowanie drugą i lakier jest śliski, z lekkim dodanym, ciepłym połyskiem, bez dodanego widocznego przyciemnienia. Waterspoty usuwa wzorowo.

Generalnie z całej tej szóstki najbardziej - pod względem bezproblemowości aplikacji - przypadł mi do gustu QD Bouncer'sa. Na drugim miejscu Angelwax QD. Trzecie miejsce to Britemax i OPT. Później ADS. Na końcu QD od Infinity Wax - niby problemu nie było, ale efekt też raczej żaden (ale - jak już napisałem - podejrzewam, że trafił do mnie nie do końca "sprawny" produkt).

Jeżeli chodzi o efekt aplikacji, to pierwsze miejsce należy się QD ADS za najbardziej spektakularny efekt optyczny. Później Bouncer's i OPT, a następnie Angelwax i Britemax. QD od Infinity Wax znowu na końcu...

W kolejce czeka jeszcze kilka QD (CG V7, CG Speed Wipe, wspomiany FK 425, Gyeon Cure, PB Spray & Gloss, Prima Slick, CP Reload, Menzerna Endless Shine, Waxaddict QD - Sonax'a BSD pomijam z wiadomych względów) i albo w ciągu 2-3 tygodni wrzucę kolejne, osobne porównanie tych produktów w formie opisowej, albo zrobię test zbiorczy z fotorelacją "z prawdziwego zdarzenia" - muszę jednak pamiętać, aby zabrać "prawdziwy" aparat fotograficzny, a nie pralkę :D No i muszę znaleźć więcej czasu - wtedy jednak będę miał urlop, więc czas nie powinien być problemem...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żebym się czepiał , ale z tych zdjęć za cholerę nic nie mogę wywnioskować i muszę  Ci wierzyć " na słowo " . Mały format , zero zbliżenia , słabe ujęcia  i brak lania wody , przepraszam Cię , ale słabo lub po prostu daj lepsze foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek _b - dlatego od razu zaznaczyłem, że jest to opis, a nie fotorelacja. Na fotorelację ze zdjęciami odzwierciedlającymi słowo pisane musisz poczekać - podczas urlopu wykonam prawdziwe foto-porównanie. 

Toams22 - to, co chciałbym dodać do porównania, nie jest u nas dostępne - więc nie ma sensu, aby takie produkty porównywać ;) Ale dzięki za propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fanatyk napisał:

Czemu BSD jest pomijany ?

O BSD zostało już tyle napisane, że każdy chyba zna jego dobre i gorsze strony, więc może sam ocenić właściwości tego produktu ;) i porównać go do innych QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FakeRiderr, @Bezet11 - QD1 (tak, jak większość innych QD polskiej produkcji) został już "przemielony" na forum i nie wiem, czy jest sens dodawać go do porównania... Dodam QD1 - zaraz będzie "wniosek", aby dodać FW, DM, GS, SG... :D I pójdę "z torbami", a na półkach będę miał "największy w Polsce wybór QD" :D Na razie ograniczę się do posiadanych Q-detailerów (przyznam się bez bicia, że nie mam w arsenale żadnego tego typu produktu polskiej produkcji :oops: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD1, jak już wspomniane na forum został przeżuty już dwadzieścia razy i byłoby to powielanie tego co już jest. Dodatkowo QD1 to jest slowdetailer, zupełnie inna kategoria środków niż zebrane w tym teście, wiec takie porównanie nie miałoby większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 - z QD niedostępnych u nas, a które chciałbym dodać do porównania (i prawdopodobnie część z nich mieć na stałe w arsenale): Angelwax Enigma QED, ODK Entourage, Adams Detail Spray, Wowo's Quick Detailer, McKee 37 High Gloss Detail Spray. Bo z dostępnych u nas mam prawie wszystkie, które chciałem mieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20/06/2017 o 09:44, KHOT napisał:

QD1, jak już wspomniane na forum został przeżuty już dwadzieścia razy i byłoby to powielanie tego co już jest. Dodatkowo QD1 to jest slowdetailer, zupełnie inna kategoria środków niż zebrane w tym teście, wiec takie porównanie nie miałoby większego sensu.

 

No wlasnie ponoc jakis czas temu go poprawili i juz nie taki slow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.