Skocz do zawartości

Antena do cb radia


Rekomendowane odpowiedzi

Sirio AS-100 to dość rozsądny wybór. Do tego dobry uchwyt albo solidny magnes, żeby przy prędkości autostradowej wytrzymała na wietrze. Ewentualnie jeśli zależy Ci na dyskretniejszym montażu to president virginia ma całkiem pozytywne opinie. Niestety kosztem zasięgu (jeśli ją porównany do Sirio AS-100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie radyjka oprócz yosona 50 bo mam to radio podlonczone do anteny virginia z presidenta ale strasznie jest wgl prawie lacznosci nie ma i jak w trasie jestem to jak jade parwnascie km to wgl prawie nikogo nke slychac tylko nieraz ktps cos powie albo jak ktos powie to urywa lub jest brzekatanie nw co moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie radyjka oprócz yosona 50 bo mam to radio podlonczone do anteny virginia z presidenta ale strasznie jest wgl prawie lacznosci nie ma i jak w trasie jestem to jak jade parwnascie km to wgl prawie nikogo nke slychac tylko nieraz ktps cos powie albo jak ktos powie to urywa lub jest brzekatanie nw co moze byc

Raczej to nie jest kwestia radia a anteny. President virginia jest okrojona w zasięgu. To antena która ma bardziej wyglądać i nie rzucać się w oczy. Nie jest to zła antena, ale jest to jakiś kompromis w użytkowaniu.

Druga sprawa, że jadąc w trasie 90% anten poddaje się opływowi powietrza, przez co antena się wygina, zmieniając przy tym SWR, czyli skuteczność w nadawaniu jak i zysku w odbiorze spada. Przekłada się na to, że automatycznie zmniejsza się zasięg anten w Twoim aucie, jak i autach innych podróżujących(którym mają ten sam efekt).

Yosan to dobre radia. Może po prostu w trasie zmniejszaj SQ.

A jeszcze kolejna kwestia, że dłuższy czas już nie było sprzyjających warunków na pasmo CBradia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.