Skocz do zawartości

Krople to nie wszystko ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

Wszyscy podczas testow roznych produktow (woski, qd, cleanerow pod woski, powlok itd) przedewszystkim zwracaja uwage na krople ktore ta powloka pozostawia. Czytam to forum i sie jednak zastanawiam, czy to jedyne kryterium dobrej ochrony? Obecnosc kropli na wodzie swiadczy jedynie o obcnosci wysokiego napiecia powierzchniowego ale czy to wplywa w jakis sposob na lepsza ochrone lakieru albo inaczej, latwiejsza pielegnacje?

 

Zapraszam do dyskusji na ten temat, czy dla was krople sa wskaznikiem ochrony czy moze uwazacie ze produkty o slabyszym kroplingu sa rownie dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki BSD na przykład: krople ma świetne, a lakier przed wżerami itp. zabezpiecza bardzo średnio.

Mnie krople przestały już dawno jarać. Ideałem dla mnie byłby produkt, który w ogóle nie kropelkuje tylko tafluje i pozostawia karoserię niemal suchą. Hydrofiliowość to się chyba nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że najlepiej po deszczu sprawdza mi się kombinacja Duragloss 601+111(lub 105)+951. Krople nie są tak kształtne jak po Collinite 476, ale za to auto jest dużo czystsze i jest dużo mniej plam po wodzie. Świetny efekt self cleaning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze sytuacja dotyczy tez bardzo popularnych niewidzualnych wycieraczek, o ile w duzym deszczu sa przydatne tak w miescie i lekkim deszczu totalnie nieprzydatne, u mnie np prawie zatrzymuja wycieraczki i skaczą.

 

Znacie jakies produkty o wlasciowsciach mniej hydrofobicznych ?

 

Gesendet von meinem HTC 10 mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko plus jest taki że przy myciu spłukujesz szlauchem i masz mniej roboty przy osuszaniu. Woda zlatuje jak po kaczce. Jak jest deszcz to i tak auto bedzie brudne, nie ma cudów, krople po wosku mają tu znikomy wpływ bo ci sie usyfi auto i tak. Raczej nie ma wosków które nie kropelkują :dontknow: po za tym nawet jak masz ślady po deszczu jedziesz na bezdotyk spłukujesz samą wodą i auto czyste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700425 np prawie zatrzymuja wycieraczki i skaczą

A szybę w jaki sposób przygotowałeś przed nałożeniem? Ja też się bałem tego efektu bo czytałem o tym. Porządnie wyczyszczona (tlenek ceru lub chociaż coś w deseń AG CGP) i odtłuszczona i nic takiego się nie dzieje, sprawdzone zarówno na nowych szybach jak i tych 20 letnich.

 

700317 Hydrofiliowość

coś kiedyś gdzieś czytałem o tym, a konkretnie o superhydrofiliowości coś tam było, że jakiś obiekt (akurat chyba to było szkło) pod wpływem promieni uv dostawał właściwości takich, że polany wodą zbierał cały brud łącznie z olejami i wszystko pięknie spływało bez żadnego kropelkowania

 

edit:

coś takiego na temat tego efektu znalazłem http://www.toto.co.jp/hydro_e/hydro_e2.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700425 np prawie zatrzymuja wycieraczki i skaczą

A szybę w jaki sposób przygotowałeś przed nałożeniem? Ja też się bałem tego efektu bo czytałem o tym. Porządnie wyczyszczona (tlenek ceru lub chociaż coś w deseń AG CGP) i odtłuszczona i nic takiego się nie dzieje, sprawdzone zarówno na nowych szybach jak i tych 20 letnich.

 

700317 Hydrofiliowość

coś kiedyś gdzieś czytałem o tym, a konkretnie o superhydrofiliowości coś tam było, że jakiś obiekt (akurat chyba to było szkło) pod wpływem promieni uv dostawał właściwości takich, że polany wodą zbierał cały brud łącznie z olejami i wszystko pięknie spływało bez żadnego kropelkowania

Szyba zostala wlasnie recznie wyczyszczona nigrin scheibenpolitur na gabce tricolore i odtluszczona, nw jest od armorall i siedzi tak mocno jak rainx nigdy nie siedzial. Rainx po tygodniu mi sie juz zapychal i byl slabszy a ten siedzi jak zly od 60kmh zaczyna juz odpychac wode.

 

Dziala tak dobrze a szyba jest tak sucha ze az wycieraczki skaczą.

 

 

Gesendet von meinem HTC 10 mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.