Skocz do zawartości

Nowe auto, podstawowe kosmetyki


kamkru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poddaje ocenie zestaw podstawowy jaki chciałbym skompletować przy okazji zakupu auta z salonu. Kolor lakieru jasny srebrny metalik. Cel raczej zabezpieczenie niż wyciąganie "głębi". Zakładam, że lakier po odebraniu auta (mercedes) będzie w stanie dobrym i pomijam glinkowanie oraz korektę. Po lekturze złożyłem sobie coś takiego:

 

Mycie: FUNKY WITCH Wash&Posh PH Neutral Shampoo 500ml oraz na próbę SHINY GARAGE ORANGE CAR WASH

 

Wosk: SOFT99 FUSSO COAT 12 MONTHS WAX DO JASNYCH KOLORÓW 200G

 

QD: Morning Dew Detailer z woskiem 500ml

 

Wnętrze plastik: FUNKY WITCH Mademoiselle - Matowy dressing

 

Opony: GOOD STUFF Black Mamba

 

Felgi: TENZI EN-JEE 1L - DO MYCIA FELG

 

Zewnątrz plastik: SHINY GARAGE JET BLACK TRIM RESTORER

 

Rękawica: D-Wash Pinky Mitt lub MEGUIARS MICROFIBER WASH MITT NEW - nie mogę się zdecydować

 

Osuszanie: 2x SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER 90X60CM

 

 

 

 

Do tego oczywiście fibry, szczotka, wiadra oraz pady ale tutaj nie mam wątpliwości. Gdyby ktoś miał jakieś sugestie co do poszczególnych środków prosiłbym o postowanie - celem jest jak wspominałem trwałość położonych kosmetyków.

 

Wszystkiego dobrego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

 

APC dodaje do listy (mam jeszcze jakieś dawne dawne ale przypuszczam, że 5 lat to wystarczający czas aby straciło swoje właściwości ;) )

 

Co do QD to na liście mam też Botox'a - wahałem się między nim, a Morning Dew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mothers Revision Glass+ Surface Cleaner, chyba najlepszy płyn do szyb z którym miałem do czynienia :)

Wcześniej też leciałem na domowych, po spotkaniu z wyzej wymienionym, zmieniłem to :)

 

Jeśli chodzi o wnętrze, polecę Ci Zymol Vinyl Conditioner.

 

Z deironizacji, ADBL Vampire Liquid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród deironizerów wybór masz ogromny, moim zdaniem Sonax Xtreme jest nie od rzeczy - odpowiednio domywa i w ogóle nie śmierdzi, tak jak to jest w przypadku Vampira.

 

Jeszcze kupiłbym jakiegoś tar&glue removera - zawsze się przyda do ogarnięcia kół po sezonie, podczas przygotowania pod wosk itd. Ja jestem zadowolony z ADBL. Na przyszłe woskowania przyda się też cleaner, taki podstawowy, nieścierny - np. Shiny Garage. :) No i oczywiście IPA, jest niezastąpiona przy wszelkich detailingowych pracach (od mycia szyb począwszy, na wyjaławianiu lakieru pod wosk skończywszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie dodałbym jeszcze coś do czyszczenia felg, np. ADBL Wheel Warrior i czyszczenia opon przed dressingiem, np. ADBL Tire and Rubber Cleaner, bo wg mnie nie wyczyścisz opon samym APC w takim stopniu, jak środkiem do tego przeznaczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.