Skocz do zawartości

Sonax Carnauba Premium Class


yooz3r

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt tutaj nie pisze o wosku Sonax'a chcę poznać waszą opinię, używam tego wosku, ale nie mam porównania do innych megs'a, coolnite.

 

Wosk jak dla mnie jest dosyć twardy przez co aplikowanie nie jest zbyt łatwe, za to bardzo łatwo się poleruje.

sonax_premiumclass_wosk_zestaw_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam owy wosk, razem z dedykowanym clenerem Sonax-a.

 

Jesli chodzi o cleaner to bajkowy on nie jest.

Trzeba się trochę napracować, bo lubi się pylić.

Na sam wosk złego słowa powiedziec nie mogę.

Spełnia swoją rolę, ładnie sie rozprowadza i polerowanie idzie zwinnie.

 

Trwałość:

Utrzymuje się spokojnie przez 10-15 myć.

Kropelkowanie z czasem słabnie, ale widocznie nawet do 2-3 miesiecy.

Aplikator poręczny.

 

 

 

Wygląd auta po z Sonax Premium Class po 2-3 miesiącach (aplikacja grudzien - zdjęcia marzec), auto myte zwyklym szamponem za 7zł, Auto 10 lat, użyty wyłączniie cleaner i wosk:

 

 

8-)

 

26032009595.jpg

26032009592.jpg

26032009594.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonax Premium Carnuba jest uderzająco podobny do innego wosku:

 

Śmiem twierdzić, ze obydwa są tym samym z tym, żę...

P21S idzie na USA.

Sonax sprzedaje to pod swoja marką w EU.

 

Aha... dodam jeszcze, ze ten Sonax starcza na dłuzej niz 10 aplikacji. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Swoją drogą spójrzcie w opis tego wosku, np na autokosmetyki.pl :

 

Nie zawiera środków ściernych.

Wysoce wydajny jedno opakowanie wystarcza na 10 aplikacji.

Nie zawiera substancji zapachowych co minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

 

10 aplikacji,czyli po 20 gram na jedną... :wallbash:

 

Ktoś tu powinien zweryfikować albo swoje tłumacznie,chyba że oryginał też mówi o tym samym,albo elementarne informacje na temat używania jakiegokolwiek wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W teorii,w praktyce ludzie na DW przy odrobinie praktyki wyciągają i 6 warstw,w niektórych przypadkach do 10.

 

CleanerFreak nie raz i nie dwa wspominał że 1,5 g na małe auto jest wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam omawiany wosk. Używam go na mondeo 2005 bordowy metalic. Przed woskiem na lakier poszło AG SRP (1 warstwa). Aplikacja pod koniec listopada i do tej pory widać jakieś kropelkowanie. Nie jest to to samo co tuż po nałożeniu wosku ale nadal widać, że jakaś ochrona jest. Zima była sroga, mycie na myjniach ciśnieniowych, a długotrwały efekt przerósł moje oczekiwania. Wosk nakłada się lekko i przyjemnie, polerowanie też uciążliwe nie jest. Do polerowania nie używałem mikrofibry z zestawu... wydaje mi się jakaś taka twarda. Użyłem meguiar's supreme shine. Przy polerowaniu nic się nie pyli.

 

Mogę jedynie polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odświeżam, bo chyba czas napisać coś więcej o tym wosku.

bb5b69c57ced55f1med.jpg

 

Zapachu to on właściwie nie ma, ledwo wyczuwalny więc nie śmierdzi chemią jak niektóre. Ja akurat aspekt zapachowy w wosku zupełnie pomijam, bo akurat tego od niego nie oczekuje :)

 

Jest twardy, a ja takie lubie. Mało się go zużywa i łatwo aplikuje.

 

Polerowanie to przyjemność, można zostawić i spolerować po dłuższym czasie i nie ma kłopotu.

Kropelki - super. Takie jak oczekiwałem więc nei zawiodłem się. Lakier po jego zastosowaniu nabiera ładnej głębi ale i znacząco się bardziej błyszczy. Używałem pod niego dedykowany cleaner, z którym jeszcze do końca się nie polubiłem, ale jest coraz lepiej :P Ogólnie szybko się osiąga efekt czystego lakieru.

 

Położyłem go na 3 autach. Na każdym użyłem cleanera Sonaxa. Zobaczymy ile wytrzyma. Jedno auto raczej mało km będzie robiło. Drugie ok 1k km miesięcznie, trzecie więcej i właśnie na nim (Golf V) będę sprawdzał ekstremum tego wosku, Żadnych wspomagaczy. Honda będzie wspomagana QD.

 

 

Tutaj kropelki po paru dniach na bardzo zakurzonym aucie po deszczu (niewielkim)

dcf38e512e34ccb5med.jpg

e8131f2cbdd3b702med.jpg

e4f8cfe53a6278e5med.jpg

 

Nie mam fot z mycia Hondy dziś, ale jak to po deszczu, potem kupa kurzu osiadła i auto brudne, ze 2 guana ptasie. Wszystko super się domyło po samym płukaniu.

 

Zobaczymy jak dalej będzie ;)

 

Na Astrze mam go najdłużej, ostatnio mycie szamponem SG i wszystko elegancko :)

 

Mnie się podoba. Na 1 aucie robie zestawienie z 2 innymi woskami aby ocenić czy jest warto swojej ceny :)

0849b71d8dd977a7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

również miałem przyjemność pracować z tym woskiem, co prawda trwalości nie było mi dane sprawdzić ale krople i odprowadzanie wody to ekstraklasa. Największe wrażenie na mnie zrobiła gładkość lakieru po aplikacji to jest po prostu mistrzostwo. Nie zgadzam się że wosk sonax to jest to samo co P21s, ten drugi posiadałem i nie dorównywał sonaxowi niestety pod żadnym punktem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten wosk od kilku lat więc może też się wypowiem.

 

Dla mnie to solidny wosk, w żadnej kwestii nie jest wybitny ale w każdej jest solidny. Traktuję go jako swój podstawowy wosk uniwersalny, niededykowany pod konkretny odcień. Trwałość dobra, kropelkowanie utrzymuje się przez wiele myć, odpychanie wody też. Wygląd lakieru po nałożeniu jest ok. Nakładałem go na dedykowany cleaner póki się nie skończył, był moim pierwszym Cleanerem i zapadł mi mile w pamięci, fajny zapach i to jeden z najczystszych cleanerów z jakimi miałem do czynienia, bez olejków, wypełniaczy itd. Kiedyś go jeszcze kupię.

 

Wygląd opakowania wzorowany na SV, chociaż samo wykonanie i jakość daleka od masywnych słoiczków Swissa z oklejanym "sreberkiem" uszczelniającym wieczkiem, wrzuciłem porównanie słoiczków dla tych którzy nie mają obu.

 

Krótko mówiąc uważam że to (po wycofaniu kompletu serii Platinium od Turtla, Car Wax + Extra Gloss) max. czego potrzebuje zwykły spalacz paliwa nieprzekręcony na punkcie detailingu ;).

 

I jeszcze pytanie do posiadaczy, zauważyliście że ten wosk, tak samo jak cleaner, bardzo podrożał? Ja kupowałem go za 110zł a Lack Cleanera za 74zł. Wszędzie wtedy tyle kosztowały, to było jakieś 3-4 lata temu. Zmieniło się też to że zaraz po wejściu na rynek reklamowali jego zawartość jako 100% Carnaube, pamiętam dokładnie, a teraz już nigdzie nie ma o tym mowy :). Widocznie wzrost świadomości detailingowej skłonił Sonaxa do zaprzestania wygadywania takich pierdół :P.

 

http://zapodaj.net/126b2285ad026.jpg.html

 

http://zapodaj.net/34acfec86ef73.jpg.html

 

http://zapodaj.net/4dde83eeaa62a.jpg.html

 

http://zapodaj.net/8e6c70c927e72.jpg.html

 

http://zapodaj.net/25d32990d092d.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd pamiętam to kosztował tyle właśnie, z 3 lata temu już jak na niego trafiłem w necie to też tyle stał chyba.

 

No i SOnax wciąż pisze, że 100% Carnauba na oficjalnej stronie ;) Na moje to taka "gra słów" po prostu, że ta Carnauba którą tam zawarli jest po prostu czysta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd pamiętam to kosztował tyle właśnie, z 3 lata temu już jak na niego trafiłem w necie to też tyle stał chyba.

 

No i SOnax wciąż pisze, że 100% Carnauba na oficjalnej stronie ;) Na moje to taka "gra słów" po prostu, że ta Carnauba którą tam zawarli jest po prostu czysta :P

 

Na 100% jak go kupowałem kosztował mniej, widocznie było to jeszcze dawniej, pamiętam bo byłem wtedy na innym levelu w kosmetyce aut i strasznie nie mogłem przeboleć tych 110zł :P.

 

A co do 100% Carnauby to nie widziałem tego na stronie Sonaxa, nie wchodzę tam, ale faktycznie to na pewno gra słów, myślę że wosk w 100% z Carnauby do niczego by się nie nadawał i byłby baaardzo twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No Dodo Juice ma w ofercie wosk który ma 70% zawartości Carnauby i jest ozdobą raczej :P

ale koniec OT :P

 

Cześć Wszystkim!

Może troszeczkę wniosę do dyskusji.

 

Oznaczenie 100% wosku Carnauba w przypadku tego produktu odnosi się do faktu, że w nie zawiera on innych wosków (np. pszczelich czy syntetycznych).

Czystego wosku Carnauba nie dałoby się użyć do pielęgnacji - jest po prostu zbyt twardy.

Carnauba musi zostać odpowiednio przygotowana (zmieszana z innymi składnikami np. olejki), aby dało się jej używać.

 

Osiągane rezultaty zależą od dobrej proporcji wosku i substancji pomocniczych - jak widzę po przeczytaniu opinii, że w tym przypadku nam się to udało.

 

Gratuluję efektów - naprawdę bardzo miło się to ogląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz to już jasne że o to Sonaxowi chodzi, ale pamiętam że daaawno temu jak ten wosk wchodził to reklamowali go inaczej :). Świadomość była inna i widocznie na tym jechali.

 

A co do Flat Eartha Dodo Juice to dziwna to jest sytuacja, nazwali go tak żeby obalać mity jak ten o płaskiej ziemi. Chodzi o to że wosk który zawiera już 70% Carnauby jest zbyt twardy do użytku. A z drugiej strony mamy woski z najwyższych półek jak np. Crystal Rock czy Divine z podobną zawartością Nuby i jakoś da się ich używać. Ciekaw to sytuacja ale nie jestem aż taki obeznany w produkcji wosków żeby wiedzieć dlaczego tego da się używać a tamtego nie. Może chodzi o inne olejki i rozpuszczalniki. Ale Swissa raczej o walenie ściem bym nie podejrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.