Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Majstry mam płytę główną ASRock'a G41C-GS, do tego Celeron e3400, chciałbym zmienić procka na coś lepszego. Z tego co wynalazłem na necie ta płyta obsługuje dość dużą listę procków na socket 775.

I teraz tak, chcę wydać max 150pln na proca - musi być nowy bo nie chcę później mieć problemów - komp dobrego kolegi z pracy który ma młodych chłopaków którzy chcą popykać z ciut większą wydajnością w cs go i lola.

I teraz tak, przejrzałem trochę allegro i w cenie do 150pln można zakupić |CORE 2 DUO E7600 |CORE 2 DUO E8600 |CORE 2 QUAD Q8300 |CORE 2 QUAD Q6600.

Z racji tego że benczmarki tak naprawdę nie wiele mi mówią którego proca wybrać ? albo może kompletnie coś innego z wyżej wymienionych ?

Wiem że ten socket tak naprawdę nie ma przyszłości i warto byłoby wymienić płytę główną na coś lepszego i wrzucać jakieś i5 do zestawu, a wtedy trzeba wrzucić więcej niż 5 stówek w tego kompa co według mnie nie ma sensu. Liczę że ktoś ogarnia się w temacie proców i pomoże mi z wyborem ;)

 

Kolego ja swego czasu swojego Q6600 wymieniłem na Xeona (już nie pamiętam jakiego dokładnie, stary zestaw lezy na szafie :) ) i nie żałowałem.

Na ten socket myślę sa najlepszą opcją.

 

 

wujek84 weź Lenovo :) sprzętowo lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniążki wolałbym MSI:

https://www.x-kom.pl/p/344673-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-6300hq-8gb-1tb-gtx950m-fhd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]wujek84[/ref] - moje subiektywne zdanie: brałbym Lenovo. Wyższość nad podanym przez Ciebie HP: matowa matryca, wydajniejszy 4-rdzeniowy (w HP 2-rdzeniowy) procesor, lepsza grafika... No i niższa cena :good: Podany MSI ma podobne komponenty, co Lenovo - dziwny jest jedynie zapis o różnicy pamięci w tej grafice (GTX 950M) - wydaje mi się, że w opisie MSI jest błąd, odnośnie wielkości pamięci grafiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć grafiki przy 950M 2GB - nie widzę tam żadnego błędu.

Parametry podobne lecz półka laptopów różna. Lenovo jest fajna firmą produkująca laptopy o bardzo zróżnicowanych specyfikacjach lecz akurat w tej kasie sklanialbym się ku MSI.

O HP nawet nie rozmawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko znaleźć cos sensownego z ssd , chyba ze 128 czy 280 gb, lecz to zdecydowanie za mało miejsca na dysku.. Czyli uważasz , ze reszta podzespołów lenovo bedzie blokowana przez dysk hdd w tym komputerze i w stu procentac nie bedzie wykorzystana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok 3 tys zł nie ma praktycznie nic ciekawego z ssd 15 calowego..jak sie mylę to poproszę o link

 

Dodane po 1 godzinie 38 minutach 23 sekundach:

Znalazłem w euro RTV AGD lenovo z51-70 za 2649 zł z dyskom ssd 240 gb, procek i3 , i 8 gb ramu ewentualnie tez lenovo 51 512 gb ssd, 4gb ramu z prockiem i3, za 2849 zł pytanie brzmi czy te dwie w/w propozycje beda lepsze do użytku codziennego niz lenovo 700 z dyskiem hdd?

 

Dodane po 11 godzinach 36 minutach 44 sekundach:

Znalazłem chyba wyjście z sytuacji i kupie acera z ssd 128 oraz hdd 1 tb, matryca matowa z podświetlana klawiatura http://www.mediaexpert.pl/laptopy/lapto ... sgodGO4AtQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zapewne wiesz, że w życiu nie jest łatwo z wyborami, zwłaszcza jak budżet nie spina się z wymaganiami. Idź drogą wskazaną przez [ref=#00aa00]kuflik[/ref], będziesz miał solidny sprzęt, z dyskiem ssd i miażdżący tego acera. Ja nigdy nie miałem acera jako własnego lapka, trafiały do mnie tylko do ogarnięcia jakieś niepełnosprawne do reanimacji i dobrze ich nie wspominam.

Bierz tego lenovo 700 i najwyżej dokupisz ssd na zmianę za miesiąc, jak stwierdzisz że Ci za wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo ciekawa propozycja, nawet sa w mojej okolicy dostępne 2/3 sztuki, mały dysk trochę ale zawsze można dokupić przenośny :)

 

Dodane po 1 minucie 6 sekundach:

Brakuje w nim klawiatury podświetlanej ale jest to do przeżycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam jakiegoś fajnego laptopa dla synka na komunię.

Budżet myślę, że okolice 2000zł wystarczą.

Z racji tego, że nie jest jakimś miłośnikiem gier szczególnie wymagających (mamy ps4 i mało gra) sądzę, że wystarczy grafika zintegrowana i procek i3.

 

Co polecacie, czytałem że Lenowo ma słaby serwis prawda to? HP. Dell, Asus???

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, serwis jak każde inne. W tych pieniądzach najodpowiedniejszym wyborem będzie coś właśnie z lenovo, najlepszy kompromis miedzy kasą, parametrami a firmą.

Grafika zintegrowana? Odpuśćmy ;)

 

Coś takiego z WIN10:

https://www.x-kom.pl/p/332491-notebook- ... 920mx.html

 

Bez systemu - większy dysk, większa ilość RAMu:

https://www.x-kom.pl/p/332371-notebook- ... ebrny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś fajnego laptopa dla synka na komunię.

Co polecacie, czytałem że Lenowo ma słaby serwis prawda to? HP. Dell, Asus???

Dzięki :)

lenovo ustaw na koniec tej listy. tzn. z laptopów do 2500 unikaj tej marki. z serwisem jak najbardziej prawda. najgorszy z jakim się spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś fajnego laptopa dla synka na komunię.

Co polecacie, czytałem że Lenowo ma słaby serwis prawda to? HP. Dell, Asus???

Dzięki :)

lenovo ustaw na koniec tej listy. tzn. z laptopów do 2500 unikaj tej marki. z serwisem jak najbardziej prawda. najgorszy z jakim się spotkałem.

Z iloma sprzętami miałeś doczynienia? Rozwiń trochę temat.

 

Zajmuję się za co dzień pogwarancyjnym serwisem laptopów więc przez moje ręce przeszło już setki laptopów różnego rodzaju.

Nigdy nie było żadnych komplikacji z firmą Lenovo jeśli chodzi o naprawy gwarancyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.