Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem skąd ten Windows za 300 zł bo to juz jak dla mnie podejrzenie tanio :o

 

źle przeczytałeś, pisałem że jakos mi się wydawało że to tyle kosztuje, nie że znalazłem w tej cenie. A wydawało mi sie po różnicy w cenach lapków z systemem i bez, i tak wiem że tam jest nie wersja pudłekowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mi pomożecie zreanimować mojego starego laptopa :-]

Jest to stara (bodajże 9-10 letnia) Toshiba Satellite L40-14H. Podstawowe parametry:

Procesor: Intel Pentium Dual CPU T2310 1.46 GHz

Karta graficzna: Mobile Intel 965 Express Chipset Family

Pamięć RAM: 2 GB

Zwykły dysk ~120GB (swoją drogą po jakichś testach wyszło, że uszkodzony, na skraju żywotności)

 

Obecnie laptop nie nadaje się do niczego. Jest ekstremalnie wolny i nie można na nim komfortowo pracować. Chcę go wykorzystywać tylko do diagnostyki samochodów, kasowania błędów, itp. Ma to robić szybko, sprawnie, bez zająknięcia.

Jak najmniejszym kosztem chciałbym osiągnąć możliwie największą wydajność.

Ja już od dłuższego czasu nie jestem w temacie, dlatego proszę o poradę. Na pewno trzeba wstawić dysk ssd i windowsa w wersji 32bit (obecnie jest 64).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jakiej różnicy się spodziewać po samej zmianie dysku, bo w sumie z ssd nie miałem przyjemności za dużo obcować, ale jeśli mówisz że to styknie to zaryzykuję ;) Dzięki.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sata puści do 715 MB/s, o ile jest to SATA III,

SATA II puszcza do 358MB/s.

Patrząc na laptopa kolegi [ref]cubstone[/ref], obstawiam ze jest tam SATA II, więc tak jak mówi [ref]Geno[/ref], nie ma sensu kupować zbyt dobrego dysku, wystarczy budżetowe SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, ale tu ekspertów :song: to może i mi coś doradzicie. Potrzebuje małego komputerka, który na stałe będzie podłączony do TV. W garażu stoi jakiś SONY 32 cale i tam chciałbym to wszystko podłączyć. Musi być cichy, szybko się ładować i sprawnie obsługiwać internet, głównie jutuba. Do tego musi tez mieć wyjścia, czy tez wejścia na myszkę, klawiaturę albo pilota, żebym się z fotela ruszać nie musiał. Widziałem takie mikro PC w necie, ale nie wiem z czym to się je. W domu prawie wszystkie urządzenia mam Apple, wiec fajnie by było gdyby się to dało jakoś połączyć. Budżet zaplanowałem do 1k PLN. Da rade coś zmontować w tej cenie z juz zainstalowanym systemem? Ma ktoś coś takiego i podzieli się radą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma uprzyjemniać popijawy w garażu z kolegami. Telewizji nie potrzebuje, bo np. w mieszkaniu nie mam TV i telewizji od 12 lat. Chętnie natomiast przeglądamy internet przy kielichu. Zaraz sprawdzę, co to takiego ten chromecast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]qob[/ref], Jeśli używasz sprzętu Apple, to polecam Apple tv tak jak pisał [ref=#00aa00]kuflik[/ref], łatwe połączenie z tv, lan i głośnikami.

Możesz streamować youtube, zdjęcia i filmiki z telefonu, dodatkowo możesz z każdego miejsca gdzie masz wifi puszczać muzykę z telefonu na głośnikach podłączonych do apple tv.

jeśli chodzi o przeglądanie internetu, tym się nigdy nie bawiłem, więc nie wiem.

Ale jeśli dobrze mi się wydaje, to można duplikować ekran telefonu na tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qob do takiego zastosowania nie ma co się bawić w HomePC, polecę Xiaomi Mi Tv box. Naprawdę super urządzenie, obsługa KODI, Youtube w 4k. Do tego Logitech k400 :) Sam zastanawiam się nad przesiadką z Raspberry PI Igen na takiego boxa. Można go wyrwać za +/-60-70$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz się chyba zdecydowałem na Mac mini. Mam nadzieje, ze ten najtańszy będzie ok. Takie toto ma parametry:

Dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 1,4 GHz

4 GB pamięci RAM

Dysk twardy 500 GB1

Intel HD Graphics 5000

Bo ten model wyższy, to juz budżet x4 razem z myszka, klawiatura, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.