Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]SSN774[/ref], Czas na zmianę windy już dawno nadszedł, ale mi się nie chce ;-) chyba zostawię tak jak jest.

Mam podkręconego proca o jakieś 15%, myślisz że można go więcej pocisnąć?

SSD to kupiłem baaardzo dawno temu, od tamtej pory jestem tym wynalazkiem zachwycony, do tego stopnia że jak prawie 4 lata temu kupowałem lapka to musiał mieć miejsce na dodatkowy dysk twardy, bez rezygnacji z napędu blu ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]SSN774[/ref],

Mam podkręconego proca o jakieś 15%, myślisz że można go więcej pocisnąć?

 

To juz zalezy od sztuki. Moj dal rady zrobic taktowanie rzedu 4ghz ale pamieci zaczely sie ciąć bo mam 800. Teraz stabilnie lata w granicach 3,8-3,86. Jak sie nie pobawisz to sir nir dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może MSI B150 Gaming M3 ?

Obsługuje DDR4 w odroznieniu do asusa, dodatkowo ma już USB 3.1, a nie 3.0. Cena ta sama.

Ewentualnie MSI Z170A GAMING M3 jeśli chcesz dorzucic kolejne 2 stówki.

ASUS Z170 PRO GAMING również bardzo sensowna za dobre pieniądze. generalnie jeśli masz już i7, to przyinwestuj w płytę która ma chociaż DDR4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, dlaczego w specyfikacjach jest ze DDR3, natomiast zzęstotliwości pracy pamięci takie jak DDR4...

USB również w specyfikacjach jako USB 3.0

 

 

Złącza wewnętrzne

1x 8-pin 12V

2x USB 2.0 (umożliwiają wyprowadzenie 4 portów USB 2.0)

2x USB 3.0 (umożliwiają wyprowadzenie 4 portów USB 3.0)

 

Pamięć

 

Gniazda pamięci

DDR3

Ilość slotów

4

Częstotliwości pracy pamięci [MHz]

1333

1600

1866

2000

2133

2200

2400

2666

2800

2933

3100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I super :)

, sam mam i5 4690K wykręcony do 4,5GHz, plyta Asus B85 PRO GAMER oraz 16GB ramu DDR3, do tego skromna grafika MSI GeForce GTX 970 GAMING i daje zestawik radę już od kilku ładnych lat :)

Czasem nawet zdazy mi się pobawić w obrobkę filmow w adobe premiere pro i wszystko hula :)

i7 6700K to już poważny procesor, jest coś, do czego potrzebujesz taki mocny ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że za mocny?

Ja składam dla siebie do montażu filmów w Ediusie z 2,3 czy nawet z 4 kamer. O ile w sumie obecny Core 2 Quad 9550 daje sobie z tym dobrze radę, to eksportowanie filmów do m2ts trwa wieki, a ja nie moge tyle na to czekac. Nie jestem tylko przekonany do wersji K, może w zupełności wystarczy mi ten 6700? Z drugiej strony niektórzy mówią, że I5-6500 w zupełności wystarczy. Ale chyba nie chcę żałować, że przyoszczędziłem.

Chyba się starzeję, kiedyś nie miałem węża w kieszeni na komputery, pojawiło się voodoo 3dfix, zobaczyłem jak działa i kupiłem :-), młodzi pewnie nawet nie wiedzą co to było ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszczędzał bym na płycie głównej. Jest to element który zmienisz dopiero z kolejnym procem. Tak naprawdę wolał bym kupić i5 zamiast i7 a kasę dodać do dobrej, stabilnej płyty głównej. Zobacz taką: ASRock Z170 Extreme 4 mam i chwalę sobie własnie z i5 :) A 3dfx Voodoo to był wynalazek, potwierdzam :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie połączenie i7 6700K + płyta Asusa o której wspomniałeś, na chipsecie z170 w zupełności da radę, załóż do tego jakies sensowne chłodzenie w wersji tower i wykręć lekko procka, nawet na auto tuning powinno z tym chłodzeniem pójść spokojnie do 4,5GHz, bez większej ingerencji własnej, a będziesz zadowolony.

np cos tego typu http://allegro.pl/chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis3-he1425-i6474788727.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór, jak dla mnie dyski M2 to mega fajne rozwiązanie. Zastanów się jeszcze nad pojemnością bo 256 Gb to może być za chwilę mało...szczególnie jak myślisz o grach. Ja po miesiącu dokupiłem do takiego dysku M2 jeszcze dysk SSD 256 Mb :P O taki, jak coś to polecam bo naprawdę daje radę http://www.x-kom.pl/p/327333-dysk-ssd-a ... -nand.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]kuflik[/ref], o ile dobrze pamiętam, to o połowę wyższe ;-)

no i tu jest pytanie zasadnicze - czy te 3 krotnie wyższe transfery serio tak działają?

pytanie w sumie retoryczne - czemu w x komie praktycznie wszystkie M2 mają takie wolne transfery?

Szukam w innym sklepie.

editt: znalazłem demona https://www.morele.net/dysk-ssd-patriot ... r-1047764/

ciekawe ile pożyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.