Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że temat również związany z sieciami to zapytam. Mam internet z dialogu na kompie stacjonarnym, podłączony przez zwykły modem adsl jakis SpeedStream 4100. Chcę udostępniać sobie internet bezprzewodowo do podłączenia laptopa i telefonu. Dokupiłem sobie w tym celu router D-linka GO-RT-N150 bez funkcji adsl bo uznałem ze nie potrzebuje innego. Problem w tym, że nie potrafię go skonfigurować i nie wiem czy poprawnie podłączam. Co zrobić żeby to hasało? :/ cienki jestem w te klocki.. Pomożecie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten modem ma 2 wyjścia, telefoniczne i jedno lanowe.

Może napisze jak próbowałem to zrobić: kabel lan ze zwykłego modemu wpinałem do routera w wejście lan 1, a drugi kabel lan wpinałem w router w wejście internet, a drugi jego koniec do zwykłego modemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz wiem popatrzylem na fotki takich modemow

 

 

masz DSL - czyli synchro na x/x a nie ADSL gdzie synchro jest x/y

 

wiec tak:

 

modem ktory dostales od dialoga wepnij do gniazka tel, nastepnie kabel ktory miales podpiety do kompa podepnij pod router a z routera kablem eth do kompa

 

edit a probowales skonfigurowac router ?

 

 

Może napisze jak próbowałem to zrobić: kabel lan ze zwykłego modemu wpinałem do routera w wejście lan 1, a drugi kabel lan wpinałem w router w wejście internet, a drugi jego koniec do zwykłego modemu.

 

ze co ? jak mogl internet na komputerze ci smigac jezeli nie podpiales do niego kabla ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modem ktory dostales od dialoga wepnij do gniazka tel, nastepnie kabel ktory miales podpiety do kompa podepnij pod router a z routera kablem eth do kompa

no dobra to mam tak podpięte i przy próbie łączenia wywala mi błąd 678 komputer zdalny nie odpowiedział..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zjarała mi się dzisiaj karta graficzna - Asus HD 5850 :zly::wallbash:

 

I teraz pytanie co robić, na allegro takie same używane chodzą po 450zł, no ale to używane, bez gwary i nie wiadomo jak długo pochodzi...

 

Mogę tez kupić nową ale tak do 500zł z podobną wydajnością no i żeby wszystko współgrało.

 

Konfiguracja kompa:

Asus Commando ASUS COMMANDO IP965 S775

C2D 8400

Zasilacz Corsair 650W

 

Doradzcie mi co robić, w sumie to z gier zalezy mi tylko na Diablo III...

 

PCIE 3.0 bedzie współgrało z 2.0 ? bo troszke juz nie jestem w temacie...

 

Może taka karta z nowych http://www.morele.net/karta-graficzna-v ... hx-502305/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie warto.

 

Z tego co słyszałem/czytałem/widziałem, da się podkręcić do parametrów OC bez zmiany seryjnego chłodzenia.

 

[ Dodano: 6 Listopad 2012, 14:02 ]

PCIE 3.0 bedzie współgrało z 2.0 ? bo troszke juz nie jestem w temacie...

 

Po prostu będzie pracowało na prędkości z 2.0.

 

Tak samo jak 2 kości ramu o różnym taktowaniu pracują z wolniejszą częstotliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko rozumiem, zastanawiam się jeszcze co zrobić ze stara karta, co ciekawe rozbierałem ja i nie widze zadnych sladów zjarania itp, wiatraczek chodzi, pod chłodzeniem wszystko ok...

 

Przed tym jak padla wywalila kilka razy artefakty, teraz nic nie wyświetla, czarny ekran...

 

Ile mogę za taka uszkodzona dostać na allegro ? Asus HD5850 ten z czarnym PCB i czerwono czarnym chlodzeniem.

 

Ew. słyszałem tez ze mozna przelutować jakies luty w okolicach rdzenia lub podgrzać w piekarniku przez 20 min :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dajmy w przedziale 500-1000.. da się coś w tej kasie znaleźć sensownego?

 

no i zasadnicze pytanie co planujesz na nim robić?

 

Ja bym się ewentualnie zastanowił też nad tabletem, ale to zależy do czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.