Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

684391 KapselK, nic konkretnego nie znajdziesz do 2500 zł, za swojego Asusa w przecenie dałem 3500 zł (przed przeceną 4200zł). Tylko u mnie minimum był ekran 17" .

Znalazłem kilka modeli Lenovo z dobrymi parametrami ( procesor czterordzeniowy, dysk ssd, 8GB pamięci, grafika dedykowana) i własnie w takim przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W kilkuletnim moim ulubionym lapku mam procesor I7-3630QM, windoza pokazuje mi 4 rdzenie. Chciałbym wymienić komputer stacjonarny, którego moc obliczeniowa byłaby:

a-taka sama - przy założeniu kupna nowego setu proc+mother

b-powiedzmy 2 razy większa, również kupując nowe bebechy.

w dyskusji pomijamy kartę grafiki, bo to zupełnie inna para kaloszy ;-)

proszę o wskazanie jaki zestaw a i b kupić, mam na myśli tylko procki Intela i markowe płyty główne - Asus - chyba, że jest jeszcze jakiś inny producent robiący coś niewkurzającego użytkownika ;)

z góry dzięki za ciekawe propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2016

 

Bardzo solidne gotowce do wyboru. Żeby pudło nie wkurzało użytkownika trzeba jednej rzeczy: nie oszczędzać na dobrym zasilaczu. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]KHOT[/ref], najbardziej zależy mi na dobraniu odpowiednika procka w moim lapku i jakiegoś jego killera. Nie sztuką jest kupić byle jak, chcę kupić świadomie czyli podobnie albo dużo mocniej od lapka. Nie wszystko zrobię na lapku, a stacjonarny ma już swoje lata i zdałoby się go trochę odmłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]KHOT[/ref], dzięki za nakreślenie sytuacji. To powiem szczerze, że jestem zdumiony ceną odpowiednika mojego aktualnego procka na poziomie 1 kpln, jego killer o połowę droższy to w takim razie taniocha. Mój lapek ma prawie 4 lata i jego wydajność jest dla mnie wystarczająca (szybszym nie pogardzę), chciałem wzmocnić stacjonarkę ale widzę że to chyba bez sensu, bo wydam mnóstwo kasy aby dorównać wydajności lapka. hmmm. Ciężki temat na najbliższe dni :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo, że trzeba zmienić prawie wszystko - zostanie obudowa z zasilaczem, dyski, karta video i napędy. Jak zmienię procka to wiadomo, że i płytę bo gniazdo się nie nada a co za tym idzie pamięć, bo stare też się nadadzą do nowej. Grafika pozostaje kwestią do ustalenia, bo obecną mam z zeszłego roku i nie wiem czy trzeba mi czegoś lepszego.

Najbardziej dziwi mnie fakt, że pomimo postępu technologicznego i wszechobecnej taniości muszę zapłacić za procka takiego jak mam w prawie czteroletnim laptopie 1000 zyli. Sporo, bo liczyłem że taka wydajność to około 3-4 stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barista, tylko weź pod uwagę, że w procach jest jak na razie niezła stagnacja, dobre i5 czy i7 sprzed 4 lat spokojnie dają radę dzisiaj z najnowszymi grami pod warunkiem tylko że karta graficzna nadąża. No i ceny poszły masakrycznie w górę przez dolara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD to używam od strasznie dawna, polecam każdemu. No widzę, że obecne procesory osiągnęły chyba jakieś maksimum i tak będą sobie powolutku szły do przodu, ale użytkownicy tego specjalnie nie odczują prócz wydania większej kasy. Ileś lat temu to procesor 2-3 letni znacząco był wolniejszy od młodszych braci, a tu mój 4 letni nie ma się co wstydzić. Z jednej strony mnie to cieszy, bo lapek śmiga cały czas jak należy. Nigdy w życiu nie miałem AMD, jakoś nie było nam po drodze.

Tak naprawdę chciałem przyspieszyć stacjonarkę za jakieś 1500 zeta, bo więcej byłoby mi szkoda wydać na ten cel z prostego powodu - obecna wydajność mojego kompa wystarcza mi przez 10 miesięcy w roku, przydałby się szybszy tylko na pozostałe 2 miesiące. Stąd opory przed wydaniem 3 klocków na sprzęt. Czuję, że zostanie tak jak jest. Do następnego roku, chyba że się szarpnę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Barista[/ref], jest tak jak piszesz. ja mam stacjonarkę oparta na i7-3770k i nie ma nawet sensu przeskakiwać na nowe generacje bo nie wiele zyskam. To są bardzo udane procki.

Nie napisałeś co tam masz w tej stacjonarce :D może za1,5k coś się da z nią zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]k@rto[/ref], 3770 to za używany procek klocka trzeba liczyć, tanio nie jest. W moim obecnym kompie siedzi zabytek Core 2 Quad Q 9550, nie chciałbym modernizować kompa do poziomu poniżej mojego lapka. W zasadzie ma on tylko dwie wady - nie można zamontować karty pci express (takiej króciutkiej) i brakuje mu wyjścia display port. Mam wbudowane dwa dyski twarde, napęd blu ray i matrycę full hd. Więc niby ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musisz szukać w używkach i nie najnowszych gen. weź pod uwagę sprzedaż swojej płyty+proc+mem (masz na ddr2 pewnie) i będzie większa kasa.

zerknij na aukcje 6661776456. jeżeli by się okazało że sprzedaje tam wszystko jak opisie to z odbiorem osobistym bym brał i się nie zastanawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skuszę na Core I7-6700 i tu pytanie czy z K czy bez?

Płyta główna Asus Z170 PRO GAMING - o ile dobrze wyczytałem to są tam 4 gniazda sata i 1 podwójne gniazdo sata express - czyli mogę podłączyć 6 urządzeń sata? trochę mało, ale trudno :-( Chyba, że dokupię dysk m2. 2260 i wtedy będę miał 7 napędów?

No i pamięć oczywiście, ale to już chyba najłatwiej, 16 gb wystarczy.

Takie może dziwne pytanie na koniec, ale Win 7 sobie poradzi z tymi klamotami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K oznacza odblokowany mnożnik, jeżeli nie będziesz się bawił w podkręcanie, to bierz spokojnie wersję bez. 6 gniazd sata to jest standard na płytach i ciężko byłoby uzasadnić montowanie więcej - odliczając po jednym gnieździe na ssd na system i na napęd optyczny, masz dalej 4 gniazda w które możesz włożyć 4x 4tb i mieć 16TB przestrzeni. Mało? Zawsze możesz dołożyć kontroler sata na pciex, albo iść w macierz sieciową. Win7x64 spokojnie to wszystko ogarnie i nawet zadyszki nie złapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam 6 na mb i dołożony kontroler sata6 na pci express i właśnie jakimś dziwnym trafem nie widzę wolnych gniazd. Może czas zrobić remanent. Mam dwa napędy, jeden ssd i wychodzi że mam 5 klasycznych twardzieli. Będę musiał chyba 2 wyrzucić, coś poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.