Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Sam momentami rozważam zakup XOne, bardziej od PS4. Ale jak myślę, że nie będę miał wielu godzin na giercowanie to chyba kupię jakąś używkę X360. Za 4-5 stówek można zakupić bogaty zestaw slima. Co mi chyba wystarczy na odmóżdżenie się od czasu do czasu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno wyjście, kupić PS4 i nie martwić się o wydajność przez najbliższe kilka lat :D

I grać w 30 klatkach/s? Nie, dziękuję. :D

(nie to żeby obecna generacja nie potrafiła, tylko gier które chodzą w 1080p@60 jest na obu jak na lekarstwo)

 

No i sterowanie padem odpada, nic nie daje takiej precyzji jak dobra mysz. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Można aktualizować bez obawień ;)

 

f0391714f09f73fa502e8f34f30026a1_L.jpg

 

Zalecam instalację za pomocą specjalnie przygotowanego przez Microsoft programu:

https://www.microsoft.com/pl-pl/softwar ... /windows10

 

Czekałem na instalację przez Windows Update, ale się nie doczekałem... więc sam ją zainicjowałem i hula malinowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w innym temacie pisaliście o Win10. Ja kontynuuję tutaj. To prawda, że Win10 musi mieć cały czas kontakt z MS? W sensie, że nie ma wyłączalnej opcji aktualizacji itp. Nie lubię kiedy różne informacje o "mnie" ktoś zbiera, system powiększa się poprzez update itd. Przynajmniej świadomie. Zastanawiam się co będzie w przypadku kiedy mam kompa z 2010 roku, była na nim wista z upgrade do Win7. System przez te lata zamulił się i ma pewnie pełno syfów. Mam wyłączone akutalizacje. Jakbym chciał teraz wgrać Win10 to pewnie nie wgram na czysty system, taki po formatowaniu dysku. Nie mam żadnej instalki, key czy innych seriali, które dostałem do tego laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że Win10 musi mieć cały czas kontakt z MS? W sensie, że nie ma wyłączalnej opcji aktualizacji itp. Nie lubię kiedy różne informacje o "mnie" ktoś zbiera

Na tym przecież ma polegać WIN10. Obecnie zbieranie danych od użytkownika to standard a MS nie od dzisiaj poszerza zakres tego co chce o nas wiedzieć.

Kwestia inwigilacji to możliwości na które godzimy się sami klikając Akceptuję :) i jest to temat na zupełnie oddzielny wątek.

 

Wyłączenie opcji aktualizacji nie spowoduje zatrzymania komunikacji cichej pomiędzy systemem a serwerami MS.

 

Jeśli zależy Tobie na prywatności w rozumieniu świadomości, że bez Twojej wiedzy nic od Ciebie nie wychodzi/nie przychodzi, to Win10 w bieżącym wydaniu zupełnie nie jest dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, według mnie warto i nie powinieneś sie zawieść. Wiadomo, ze czasem cos może sie posypać (u mnie na razie jeszcze nic :)), ale trzeba pamietać o tym, ze ten system tyle co wyszedł i poprawki sa juz pewnie w drodze.

W sumie nawet jakby Ci sie nie spodobał to kilka kliknięć i masz spowrotem swoj stary system ze wszystkimi plikami i ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy dobieraniu komponentów, to co byście złożyli przy budżecie 2000-2200 PLN, bez monitora ? Zakładamy że procek to i5 4460.

Pytanie zasadnicze, komp będzie służył do grania bądź obrabiania flmów ?, jeśli tak, to budżet musi zostać powiększony, złożyłem coś kompromisowego, w przyszłości do tego zestawu będzie można dołożyć dobra kartę graficzną, zestaw wtedy będzie kompletny. Oczywiście nie sugeruj się sklepem, akurat wygodnie składa Mi się tam podzespoły... ;)

http://www.morele.net/inventory/info/Y6VCBC/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dzięki, komputer do gier, netu i oglądania filmów ;)

 

Ja myślałem żeby iść w 4GB RAM na początku, wywalić SSD i DVD, dać trochę tańszą obudowę i w to miejscu włożyć jakieś GPU ze średniej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, komputer do gier, netu i oglądania filmów ;)

 

Ja myślałem żeby iść w 4GB RAM na początku, wywalić SSD i DVD, dać trochę tańszą obudowę i w to miejscu włożyć jakieś GPU ze średniej półki.

 

Ja bym właśnie tak zrobił ( wywalił SSD i DVD ), zostawił bym 8gb ramu ( jak chcesz PC do gier to teraz RAM Ci się przyda ).

Wsadził bym chociaż by do tej specyfikacji od kolegi wyżej kartę GTX 750 http://www.morele.net/karta-graficzna-g ... gi-637965/

Tylko wtedy budżet skacze do 2300zł.

Jednak nie widzę za bardzo ciekawszej karty do gier w takiej cenie żebyś mógł pograć w miarę świeże tytuły.

aa i obudowa jest całkiem ważna ( dobry przepływ powietrza, możliwość późniejszej rozbudowy, USB 3.0 ) jak kupisz małą puszkę i będziesz chciał w coś grać to będziesz miał suszarkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evo Pytanie zasadnicze jaki ssd posiadasz, bo różnice pomiędzy ssd-kami są naprawdę wyczuwalne, chodzi mi o najtańsze, na które nie ma sensu nawet patrzeć (z reguły ich specyfikacja znacząco odbiega od rzeczywistości), przynajmniej średni segment typu crucial bx100 itp. Jasne.. dvd można wywalić, pamięci 4Gb, ale trzymając się budżetu i mimo tych zmian, to i tak ciężko jakąś sensowną grafikę wybrać :/ jeśli chodzi o karty graficzne to coś pokroju min. GTX960 lub lepiej GTX970 (najlepszy stosunek wydajność/cena) ale to drogie zabawki ;)

Popatrz jeszcze na to, trochę inny konfig, słabsza płyta, procek, ale bez obudowy...a póżniej tylko dokupienie ssd na system i gotowe :good:

http://www.morele.net/inventory/info/XfGM3R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssd zostaw, to podstawa.

Zdecydowanie tak. :good: SSD na system i najważniejsze programy mocno przyspiesza cały system.

 

 

Czy SSD jest przydatne -> zdecydowanie tak, czy niezbędne ? Nie sądzę ( sam cenię sobie wydajność, nie mam SSD i daję radę :-) ).

Powiedzmy sobie prawdę kiedy Evo będzie mógł w miarę komfortowo używać komputera i pograć w gry w przypadku opcji a) SSD i zintegrowana karta graficzna, czy w przypadku b) normalny dysk i powiedzmy GTX 750 .. odpowiedz jest jedna.

 

Co do wentylatorów i regulatora obrotów :-) Wentylatory itd jasne, że się przydają ale wydaje mi się że tutaj już jak ktoś się bawi w OC, a Evo o niczym takim nie wspominał.

W miarę przewiewna obudowa ( i ułożenie kabli fakt jest b. ważne ), do tego nawet tańszy radiator na CPU żeby nie mieć suszarki ( bo boxowy jest słaby... ) i już PC jest komfortowy w użytku.

 

a jak już mowa o większej ilości wentylatorów to b. ważne jest też prawidłowe ich ustawienie i przepływ powietrza .. a b. dużo osób nakupi wentylatorów 7 a przepływ powietrza jest tak zaburzony, że jest gorzej niż z jednym.

 

aa i co do temperatur to ja swojego czasu twardo bawiłem się w OC + zależało mi ( na tym nadal mi zależy ) a mianowicie na ciszy ..

I osiągnąłem to co chciałem przy: budzie Fractal Midi, do tego na wiekowym phenomie 965 (@3.9ghz) siedzi Thermaltake Silver Arrow. I w obudowie 3 wentylatory fractala, 2x thermaltake. Do tego GTX 470 też OC ( gorący i mała suszarka .. ), jest cicho ( poza obciążoną 470tką), chłodzenia CPU nawet pod obciążeniem nie slychac, wentylatory w budzie są na minimum prawie ( 2 się same regulują ) i jest chłodno.. i cicho. No a na tym chłodzeniu to i5 czy i7 mogę wcisnąć i kręcić ostro i dalej będzie tak jak trzeba ;) I nie widzę zupełnie zastosowania dla większej ilości wentyli nawet dla kogoś kto chce bawić się w OC

 

a też się pochwalę :D jak daawno dawno temu doszedłem do takiego wyglądu jak chciałem z moim PC

 

nC5P1jxl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.