Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ekranu to trzeba samemu porównać jaki lepiej pasuje, bo ja na przykład matowego nie trawię. Wpaść do jakiegoś media expert czy podobnego sklepu i zobaczyć na żywo.

 

Dysk ssd trochę poprawi wydajność laptopa, a hdd można używać jako zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cz@rek, czytnik z elektronicznym papierem są bardzo przyjazne dla oczu. Ja mam stary model Barnes&Noble Nook. Bardzo jestem zadowolony. Jakbym teraz miał kupować nowy to Kindle Paperwhite (niekoniecznie najnowszy model). Gdybyś szukał czegoś więcej o czytnikach, książkach itp to polecam swiatczytnikow.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Czy jest tutaj na forum ktoś kto zna się na wymianie procesora w kompie stacjonarnym? Chcę wymienić procek na lepszy tylko nie wiem jaki można kupić? Od czego to zależy? Na co zwracać uwagę przy kupnie? Poleci ktoś coś dobrego? Aktualnie mam wsadzony Intel Pentium E5200,dwurdzeniowy.Da się wymienić na coś 4ro rdzeniowego? Płyta główna to Gigabyte G31M-S2L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego chcesz zmienić, bo odpowiedź może być różna. Czy chodzi o zwykłe przyspieszenie komputera przy niewymagającej pracy typu office/internet (rozwiązanie: ssd), może potrzebujesz mocy obliczeniowej do obliczeń/cad, czy może procesor nie nadąża za lepszą kartą graficzną w grach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto, bo miałem ten procek i był niedobity. Fakt, kręciło się go ile wlezie na napięciach około 2V :lol: Tym bardziej, że idzie go wyrwać w okolicach 150 zł, ale prądu też trochę ciągnie. Jeśli nie chcesz zmieniać kompa, to można. Chyba, że grasz i masz kartę graficzną słabą, to nie wiem czy jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,dzieki za zainteresowanie tematem.

Procek chcę zmienić ponieważ z kumplem kupiliśmy sobie po GTA 5 i chcieliśmy pograć online,ale nic z tego,już opisuję sytuacje:

Gra działa,ale strasznie wolno,i do tego jak jadę w grze autem znikają mi tekstury i droga robi się przezroczysta...może to nie wina procka a za małej ilości RAM? Kartę mam Asus EAH5750 Formula i "tylko"3GB ramu. Windows 8.1.Ogólnie komp chodzi dobrze,ETS2 czy inne działają dobrze bez zawieszeń.Co radzicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta też zdecydowanie za słaba do GTA5, jeszcze mało ramu masz na dodatek. Ja miałem mocno kręconego 6950 i nie dał rady z GTA5 a proc też mam dużo mocniejszy i ramu więcej, było bardzo słabo. Dopiero zmieniłem na gtx970 i wszystko chodzi ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryykk, Gry z serii GTA obciążają całkiem znacznie procesor, i do tego wymagają tez swoją ilość ramu.

U Ciebie na pewno bez sensu będzie dokupienie 1gb ramu DDR2 ..

 

Jak już to zmiana płyty głównej + zmiana procka + ram DDR3 ( 8gb ) - w cenie tego 1gb DDR2 prawie :kox:

( Pewnie do tego dojdzie zasilacz jeszcze )

 

Chyba że jak luq92, radzi wymiana procka .. tylko z OC może nie być kolorowo z tą płytą główną ( o zasilacz już nie pytam ). I w dalszym ciągu 3GB ramu ( a max 4gb na tej płycie ) to nie jest zbyt potężna ilość szczególnie do gier typu GTA 5.

 

 

KHOT, No już nie popadajmy z jednej skrajności w drugą ;) Ja na GTX 470 i Phenomie II grałem na F-HD w GTA 5 przy stałych 30 fps, lub 30-50 fps z średnimi-wysokimi ustawieniami 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam myślę że dobry,jest to Trust

To taki odpowiednik pasty Tempo. Zmień koniecznie jeżeli miłe Ci życie komputera, zdecydowanie jeden z czarnej listy jakich należy za wszelką cenę unikać.

KHOT, No już nie popadajmy z jednej skrajności w drugą ;) Ja na GTX 470 i Phenomie II grałem na F-HD w GTA 5 przy stałych 30 fps, lub 30-50 fps z średnimi-wysokimi ustawieniami 8-)

Ale bez trawy, nie ma opcji żeby było 30 bez spadków w rozdzielczości 1080p z trawą. Inna sprawa że na karcie Ati masz duży narzut sterowników więc na teoretycznie porównywalnych zestawach będzie gorzej, zmiana samego proca przy zostawieniu tego 5750 który w czasie premiery był bardzo budżetową, a dzisiaj jest już dość antyczną kartą nic mu nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc: wątpliwa stabilność napięć, słabiutka wydajność prądowa (jak ma realnie ze 350 z tych 500 wat to super ;)), jakościowo wielka loteria. Od słabych zasilaczy w pierwszej kolejności biorą się wszelkiego rodzaju problemy ze stabilnością komputera, dziwnymi fochami portów usb, itd. To zasilacz którego bałbym się wkładać do swojego komputera.

 

Niedrogiego XFX-a, Chieftec, Antec, Corsiar, itd. można kupić za sto-parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryykk,

Co do zasilacza to tak jak opisał kolega KHOT,

Napisz jaki masz budżet na płytę + proceseor + ram + zasilacz to można będzie coś poszukać.

 

Karta fakt faktem nie jest za świeża .. ale ja bym ją zostawił złożył PC z nowymi podzespołami i sam sprawdzisz, jak dalej będzie kicha to dokupisz kartę - to tylko wyciągnąć, wsadzić i przeinstalować sterowniki.

 

Ale bez trawy, nie ma opcji żeby było 30 bez spadków w rozdzielczości 1080p z trawą. Inna sprawa że na karcie Ati masz duży narzut sterowników więc na teoretycznie porównywalnych zestawach będzie gorzej, zmiana samego proca przy zostawieniu tego 5750 który w czasie premiery był bardzo budżetową, a dzisiaj jest już dość antyczną kartą nic mu nie da.

 

nWMAttml.jpg

 

Stałe 30fps (29,4 - 29,8)

Co do ATI/Radeonów to zgadzam się -> mają sporo minusów które mi nie odpowiadają, dlatego też jestem po części "fanem" GF :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e5pXPvh.jpg

 

Ew. ram na razie 4gb ( jedna kość ) to 140zł ~ = 1130zł w sumie.

 

Uważam, że to w tej gotówce będzie najlepszym / najpewniejszym / z możliwością jakiegoś "rozwoju" zestawem.

Jak chcesz mieć lepszą maszynkę to procesor zamiast i3 to i5, no ale jak za jakiś czas tak stwierdzisz to sprzedasz i3 i kupisz i5 do tej płyty,zasilacza, pamięci.

 

Nawet jak kupisz procesor "K" i będziesz chciał go trochę podkręcić to płyta da radę, tak samo jak i zasilacz da radę jak kupisz nawet mocną kartę graficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz też tutaj:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_lipiec_2015

 

Dosyć solidne zestawy, dobierzesz sobie coś w budżecie jaki masz.

Stałe 30fps (29,4 - 29,8)

Może teraz poprawili, świeżo po premierze nie było szans na taki wynik na tej konfiguracji, zero szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.