Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 systemy. Linux i Windows. Chciałbym się pozbyć ścieżki rozruchowej z linux-a, aby przy starcie nie pytało, który system użyć. Wie ktoś jak mam to zrobić :?:

A jaki linux? Rozumiem, że domyślnie po uruchomieniu ma odpalić się windows? Skorzystaj z linuxowego GRUBa, przesuń windowsa na górę listy i ustaw czas uruchomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 systemy. Linux i Windows. Chciałbym się pozbyć ścieżki rozruchowej z linux-a, aby przy starcie nie pytało, który system użyć. Wie ktoś jak mam to zrobić :?:

A jaki linux? Rozumiem, że domyślnie po uruchomieniu ma odpalić się windows? Skorzystaj z linuxowego GRUBa, przesuń windowsa na górę listy i ustaw czas uruchomienia.

dziękuję udało się, ale myślałem, że będzie prościej, ale jak zwykle linux nie udostępnił mi okienkowej opcji, a tylko komendy, ale Google nie ma końca i znalazłem co i gidze.

 

Slovak, wcześniej już próbowałem przez CMD komendą "msconfig" i tam nie widać ścieżek rozruchowych linuxa, ba nawet nie widać wszystkich ścieżek Windowsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam Megiteam, a jak coś większego potrzebujesz do DigitalOcean, DC Amsterdam. Megi ma super support i w razie problemów chętnie pomogą. Zdarzyło mi się nawet, że pisali do mnie maila jaki jest problem i konkretne rozwiązanie, zanim ja sam odkryłem problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzi ktoś jakiś niedrogi hosting pod jedną stronkę zrobioną w wordpressie ? kompletnie nie wiem jaką opcje wybrać i gdzie a firm bardzo dużo :dontknow:

linuxpl.com, ovh.pl, webd.pl z tych firm korzystałem przy małym blogu i nie miałem problemów, jak będziesz potrzebował pomocy z WP to pisz na PW :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która zdoła mi pomóc ^^

Szukam pomocy z drukarką :P

Ze względu na to, że nie drukuję systematycznie zdecydowałem się na jakąś budżetową laserówkę (żeby uniknąć problemu z wysychaniem tuszu) i wybór padł na Canon i-SENSYS LBP6020B

Niestety mam problem z podłączeniem jej na komputerze stacjonarnym.

Otóż posiadam system Windows 7 64bit (wcześniej tylko na 32bit systemach korzystałem)

i niestety o ile instalacja sterowników przebiega prawidłowo (program od drukarki odnajduje ją po podłączeniu i następnie przechodzi do instalowania sterowników), o tyle przy próbie drukowania wyskakuje komunikat z programu canona "błąd komunikacji" i program sugeruje aby sprawdzić czy:

- drukarka jest włączona?

- Czy kabel jest właściwie podłączony?

Na oba te przypadki odpowiedź brzmi: Tak

Niestety system dalej ma problem z komunikacją.

Instalacja sterowników z internetu, czyszczenie rejestru itd. na nic się zdaje :/

Znalazłem kabel USB od modemu (żeby sprawdzić czy ten pierwszy nie ma jakiś problemów) i problem również występuje.

Podłączałem ją pod różne porty i nadal to samo...

Z ciekawości podłączyłem starego Lexmarka x2300 i tą drukarkę komputer widzi bez problemu...

Zainstalowałem więc sterowniki od nowej drukarki na laptopie z systemem Windows XP i tam bez problemu pracuje...

Nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić... Wszelkie porady na necie opierają się o szamańskie tańce i inne cuda na kiju... Zero konkretów :/

Może jakaś mądra głowa miała podobny przypadek?

Aha w zakładce Urządzenia i drukarki system oczywiście widzi nową drukarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Temat załatwiony

Po walce z komputerem od piątku decyzja zapadła - format...

Gdybym wiedział że to załatwi sprawę to już dawno bym go chyba zrobił... Żadne aktualizacje sterowników komputera i drukarki nie dawały rezultatów... Grzebanie w ustawieniach również... Dopiero po formacie zaczęła drukować ze aż iskry lecą hehe...

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirtualny XP nie widzi urządzeń podpiętych pod usb.

Witam

Jakiś czas temu definitywnie rozstałem się z windowsem xp. Jedyna rzecz jaka mnie przy nim trzymała(oprócz antywirusa )to automapa. Wymyśliłem sobie, że zainstaluję w virtualboxie xp-eka i będzie dobrze. Niestety wirtualny xp nie widzi, urządzeń podpiętych pod usb. Mam włączony kontroler usb, kiedy włączam "kontroler usb 2.0(EHCI) wywala błąd "invalid settings detected". Tak czy tak próbowałem na wiele sposobów i za każdym razem efekt ten sam. Czy muszę ponownie instalować windowsa aby uaktualniać mapy, czy chodzić po prośbie po znajomych żeby udostępnili mi aktualizacje map na windowsie? W pracy niestety mam zabezpieczenia. Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach maszyny zaznaczone masz Enable I/O Apic i wybrany chipset PIIX3??

 

Możesz tez zrobić katalog współdzielony z dyskiem na kompie i wtedy nie ma problemu z przenoszeniem rzeczy bo katalog się będzie montował automatycznie za każdym odpaleniem maszyny. Dawno już nic nie robiłem w VB ale myślę ze to pomoże teraz używam VM Ware :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach maszyny zaznaczone masz Enable I/O Apic i wybrany chipset PIIX3??

 

Możesz tez zrobić katalog współdzielony z dyskiem na kompie i wtedy nie ma problemu z przenoszeniem rzeczy bo katalog się będzie montował automatycznie za każdym odpaleniem maszyny. Dawno już nic nie robiłem w VB ale myślę ze to pomoże teraz używam VM Ware :D

Wszystko mam pozaznaczane, nie dodałem, że używam ubuntu 14.04, zrobiłem katalog współdzielony z xp i ubuntu, niestety xp nie odkrył, że przy wspólnym katalogu można uruchomić aktualizację map. XP nie widzi, że jest jakaś karta pod usb :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj użytkownika w grupie vb polecenie niżej restart i powinno działać :)

 

 

sudo usermod -a -G vboxusers $USER

Dzięki za zainteresowanie, niestety nic się nie zmieniło :dontknow: Dziwne to wszystko, napęd cd działa, tylko te nieszczęsne usb :/ . No nic, mapkę u kolegi zaktualizowałem, może jakiegoś windowsa 7 doinstaluję obok ubuntu, bo jak widzę na jednym systemie daleko się nie ujedzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - swego czasu uaktualniłem windows 7 do 8. Komputer odmówił posłuszeństwa i chciałem przeinstalować system. Problem jest taki że klucz który posiadałem jest kluczem uaktualnienia i nie działa z obrazem windows8. Zainstalowałem więc 7 i chciałem zrobić upgrade do 8 - pobrałem plik asystenta i komunikat że aktualizacja do win8 dla tego kraju jest niedostępna .....

 

 

Windows Anytime upgrade również nie działa

 

Czy jestem skazany na 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - swego czasu uaktualniłem windows 7 do 8. Komputer odmówił posłuszeństwa i chciałem przeinstalować system. Problem jest taki że klucz który posiadałem jest kluczem uaktualnienia i nie działa z obrazem windows8. Zainstalowałem więc 7 i chciałem zrobić upgrade do 8 - pobrałem plik asystenta i komunikat że aktualizacja do win8 dla tego kraju jest niedostępna .....

 

 

Windows Anytime upgrade również nie działa

 

Czy jestem skazany na 7?

 

Nie. Dzwoń do Microsoftu. Ewentualnie jak masz możliwość sprawdź czy ten sam efekt będzie przy próbie aktualizacji w innej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, może znajdzie się jakaś dobra dusza i mi pomoże.

Wczoraj wieczorem przy wyłączaniu laptopa aktualizowała się moja stara Vista. Dziś po włączeniu okazuje się, że mam problem z poprawnym wyświetlaniem tekstu, jakby czcionka się zmieniła. Dzieje się to nie tylko na stronach internetowych, również w plikach xls. O dziwo w wordzie jest ok. Tu na forum jest to bardzo uciążliwe. Obcina górę liter (l,ł,t,k,b,d) i brakuje paska pikseli przez środek liter (np. "H" jest bez poprzeczki, w "o" brakuje piksela na samej górze i dole :/

P.S. przed aktualizacją nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.