Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Sorki, że piszę pod spodem, ale planuję kupić jakiś niedrogi pendrajw 64gb co by nagrać na niego trochę bajek dla dzieciaczków i na stałe włożyć w TV. Ktoś coś używa/poleca, bo rozpiętość cenowa jest duża a nie chciał bym też nie potrzebnie wywalić kasę na jakiś badziew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, bierz „cokolwiek” z USB 3.0 – najwolniejsze są szybsze (sprecyzuję -- w przypadku odczytu) niż większość „topowych” posiadających złącze w technologii 2.0 -- to jeżeli zależy Ci małych gabarytach…

 

Licz się z tym… -- iż po około dwóch latach (ciągłe cykle odczytu po uruchomieniu TV) zacznie Ci zdychać…

Zastanów się nad jakimś małym dyskiem 2,5” na USB 3.0.

 

W przypadku dysków minimalne ryzyko podróbek… ,natomiast w przypadku pendrive'ów lepiej zapłacić kilka PLN więcej i brać w sklepach typu RTV-AGD/komputerowy/hurtownia papiernicza bądź ze sprawdzonych sklepów internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Shadow , nie był to dysk 2,5” z "dołożoną" obudową?

Przewinęło się przez moje łapki „kilka” fabrycznych dysków przenośnych -- najmniejszego problemu pod różnymi telewizorami, tunerami SAT, odtwarzaczami HD…

 

W ramach ciekawostki… -- sprawdziłem przed chwilą… ,różne sprzęty RTV widzą malusiego 2 TB (duży pobór prądu) „WD”ka 2,5” (seria My Passport na USB 3.0) bez problemu…

 

 

Kolejnym aspektem jest system plików na nośniku i współpraca sprzętu z takowym... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz z innej beczki, wgrałem na pena filmy było wszystko ok, podłaczyłem go pod TV i nie wykrywa go, podłaczyłem pod kompa, i teraz tego juz nie wykrywa tylko mruga w odstepie sekundy non stop ehh ;/ ma ktos pomysł co mu zrobić zeby ruszył ?

total commannder go tez nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Shadow, mimo to zobacz czy widzisz go w ----> Mój komputer PPM, Zarządzanie, Magazyn, Zarządzanie dyskami.

 

Miałem podobny przypadek, ni stąd, ni zowąd, dysk stracił partycję i wszystkie dane, pod podłączeniu migał diodą w równych odstępach, i nie był wykrywalny. We wskazanym miejscu go odszukałem, ustaliłem nową partycję i coś z wolumenem. Po wykonanej operacji, dysk powrócił do żywych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki telewizor? Niektóre modele tworzą swoje partycje z plikami i zazwyczaj to faty

 

Problem jeszcze może być z zasileniem takiego dysku, ja ostatnio walczyłem z 1TB i nie udało się go podłączyć pod laptopem. Na pomoc przyszła NETIASPOT ;) i jej wirtualny drive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad jakimś małym dyskiem 2,5” na USB 3.0.

 

no i jedzie do mnie wspomniany Seagate Slim 500GB. Powiedzcie mi czy w TV nie będzie problemu jak go podzielę na kilka partycji pod NTFS?

Dobry wybór ,iż dysk twardy -- co do marki nie będę się wypowiadał... :P

 

Posiadam (wszystkie z systemem plików NTFS) dyski 2,5” od 0,5 TB do 2 TB (pojedyncze partycje) -- urządzenia Ferguson’a (odtwarzacze HD, tunery SAT) współpracują bez najmniejszych oporów…

Kiedyś podpinane były pod starsze TV Samsunga -- również żadnych problemów.

 

Obstawiam, iż nie będzie najmniejszego problemu w przypadku kilku partycji… -- daj znać jakiż będzie rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kompletnie nie w temacie, a potrzebuję jakiegoś lapka: nowy, Win7, grafika niezintegrowana. Ogólnie do przeglądania netu, coś tam druknąć. Czy temu coś brakuje:

Laptop LENOVO B575 E2-2000M 4GB 500GB HD7340 Win7 (Allegro)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, wszystko zależy ile na ten cel chciałbyś przeznaczyć ?

 

Rok temu stałem przed takim samym problemem co Ty, i również tu pisałem.

 

ostatecznie kupiłem Lenovo G780, w drugiej co do najmocniejszej konfiguracji i5, 8GB Ramu, 1TB HDD i GF 635, którego znalazłem w MM, 300 zł taniej niż na allegro w tamtym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, wszystko zależy ile na ten cel chciałbyś przeznaczyć ?

 

Rok temu stałem przed takim samym problemem co Ty, i również tu pisałem.

 

ostatecznie kupiłem Lenovo G780, w drugiej co do najmocniejszej konfiguracji i5, 8GB Ramu, 1TB HDD i GF 635, którego znalazłem w MM, 300 zł taniej niż na allegro w tamtym czasie.

Też rok temu poszukiwałem laptopa, u mnie Lenovo z miejsca odpada - tylko Asus - bardzo porządna firma, ja wybrałem:

 

Asus R500V - (seryjnie obudowa z "IceCool" i bardzo dobrą baterią,)

http://www.x-kom.pl/p/81260-notebook-la ... vd-rw.html

 

Polecam x-Kom.pl, niekiedy w "gorącym strzale" można upolować fajne rzeczy w dość niskiej cenie.

 

Ostatnio też w Komputroniku wyszły na półki nowe Asusy z i5/i7 i grafą GeForce GT 720m/740m - można powiedzieć że to przymodzone R500V z ciut lepszą grafiką.

 

ps.

Radzę uważać na lapki Sony Vaio - dokładnie czytać ich pełną specyfikację, ponieważ czasami na takiej podstawowej specyfikacji specjalnie nie jest podane taktowanie zegara procesora, bo przeciętny "Nowak" widząc lapa za 4-6 tyś uznaje iż jest to bardzo konkretny i nowoczesny sprzęt.

Mimo iż te lapki mają fajną obudowę i dość dobrą oferowaną karte graficzną to wkładany jest do nich procek o bardzo bardzo słabym taktowaniu. :!:

Dla przykładu : http://www.x-kom.pl/p/159772-notebook-l ... zarny.html

i5-4200U (2 rdzenie, od 1.6 GHz do 2.6 GHz :/ - a lapek za 4,8 K :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wydać stosunkowo mało, bo tak jak napisałem będzie służył w zasadzie tylko do przeglądania netu, drukowania, jakiś TVN Player. Dlatego chciałbym coś tak w granicach 1400-1700zł. Ani nie musi być mocny, dysk też 320GB w zupełności starczy (chciałbym jakiś SDD w przyszłości wrzucić) Chodzi o to, żeby był jako tako stabilny, bebechy jakoś współgrały ze sobą itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.