Skocz do zawartości

Krauss S21 - dziwne luzy na tarczy


Pogodny

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem u siebie w maszynce DA 21mm . Tyle ze wcale nie musi to być luz na łożysku, u mnie notorycznie wyrabiają się te trzpienie mocujące, a łożysko w sumie jest wytrzymałe. Rozebranie tego jest bardzo łatwe i zawsze to sam robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bieniek, podepne się pod temat, czy możesz polecić sklep z częściami zamiennymi do Krauss'a? Potrzebuje do Shinemaster'a DA21 włącznik - przestała mi działać blokada i pracuje z non-stop wduszonym przyciskiem (po zmostkowaniu).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bieniek, być jest, pytanie gdzie bo szukam w sieci od dłuższego czasu i znaleźć nie mogę ;/ większość jedynie dystrybuuje maszyny ;/ a skoro pisałeś że coś naprawiałeś to liczyłem że udostępnisz na PW jakiś sprawdzony namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem u siebie w maszynce DA 21mm . Tyle ze wcale nie musi to być luz na łożysku, u mnie notorycznie wyrabiają się te trzpienie mocujące, a łożysko w sumie jest wytrzymałe. Rozebranie tego jest bardzo łatwe i zawsze to sam robie.

 

Kupiłem maszynkę na forum:

 

viewtopic.php?f=23&t=27873&view=unread#unread

 

Porównanie wyciągniętej szczotki do nowej, a maszyna ponoć niewiele przepracowała:

 

xdb5hj.jpg

 

Łożysko z zewnątrz:

 

157f62s.jpg

 

2mniqes.jpg

 

Zerknij proszę na moje filmy, bo zastanawia mnie czy to wyrobione łożysko czy te trzpienie.

 

 

Luz na tarczy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko 99% trzpień. U mnie było to samo. Odkręć sobie te 3 śrubki od przeciwwagi i wyciągnij trzpień z łożyskiem. Trzpień od spodu ma taki rowek a w nim "segera", dzieki któremu nie wypada z łożyska. Najlepiej kupić za kilka złociszy specjalne kombinerki do segerów, ściągnąć go i wypadnie trzpień. Kilka minut roboty i będziesz miał wszystko jasne.

Mi sąsiad dorabiał, wedle moich upodobań, np. zrobiłem sobie wyższy trzpień, żeby zrobić tzw. "washer" mod co zapobiega ocieraniu tej gumy o talerz. Niestety teraz jestem w UK i żebym nie wiem jak chciał to Ci nie pomogę z tym problemem. Być może da się kupić taki trzpień od Rupesa, wtedy myślę , że powinno to się trzymać dłużej.

 

Ruch 21mm jest sporym wyzwaniem dla tego trzpienia, a szczególnie jeżeli robimy jakieś krzywizny i dociskamy maszynę jedną stroną, wtedy mocno dostaje po d... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.