Skocz do zawartości

Numatic George Pompa Wody


Tomexy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zwracam się z pytaniem : Pacjent George GVE-370-2 Numatic. Kiedyś go rozkręciłem żeby go wyczyścić i złożyłem. Wczoraj włączam Pompę podającą wodę

I pompa chodzi ale nie zaciąga wody jak zdjąłem sitko to czuje że pompa zamiast zaciągać pompuje na zewnątrz. Wężyki drożne więc nie ma możliwości że jest kamień. Odkurzacz zawsze stoi w temp pokojowej więc nie ma możliwości żeby pompa się zajechała używany sporadycznie do prania auta. Moje pytanie jest następujące czy pompa w nim jest napięciowa czy przepływowa (możliwość pomylenia kabelków) czy poprostu zbieg okoliczności i sie rozsypała ? Ewentualnie czy mamy jakiś serwis w WLKP żeby go wysłać. Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

edit : Jak dmucham w pompke to z drugiej strony nic nie leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej:

 

a) jest zapowietrzona - trzeba zalać układ wodą (najprościej strzykawką), można przez wężyk po ściągnieciu sitka

b) możliwe że tłoczek w pompce jest sklejony od osadów - pompka głośno pracuje, ale nie pompuje wody, rozebrać , przeczyścić ,przesmarować złożyć w odwrotnej kolejności, tłoczek jest ciasno pasowany ale musi chodzić płynnie

 

Jeżeli przy ostatnim użyciu odkurzacz działał prawidłowo, tj. pompował to na 99% , przyczyna jest opisana powyżej

 

Na pompce Goteca, strzałką jest oznaczony kierunek przepływu, czy wyciągałeś pompkę? może jest włożona odwrotnie? Prawidłowy kierunek to strzałka w kierunku złączki z przodu głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Dołączam się do tematu.

Też miałem ten sam problem kilka razy ze swoim Numatikiem. Nie chciał podawać wody. Wydaje mi się, że zapowietrzanie się tej pompy to musi być jakaś mała wada tych modeli a oprócz tego osady z chemii .

Ja teraz zawsze po skończonej pracy staram się płukać cały sprzęt czystą wodą i mam dużo mniejsze prawdopodobieństwo występowania problemów dotyczących osadów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.08.2017 o 15:30, Skinny napisał:

Witam 
Mam pytanie odnoście Georga czy do prania ekstrakcyjnego można używać ciepłej wody do wymieszania z płynem lub proszkiem , czy jednak zalecana jest zimna woda dla dobra pompy.
Ogólnie czy pompa może pracować z Ciepła wodą ??
Pozdrawiam 

Ja do ekstrakcji urzywam wody około 40stopni i jak narazie rok czasu działa bez problemu,oprócz opisanego wyżej zebranego osadu ale wyczyściłem pompę i działa dalej tylko teraz płukanie czysta woda po zakończonej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 10:17, Torbba napisał:

Ja do ekstrakcji urzywam wody około 40stopni i jak narazie rok czasu działa bez problemu,oprócz opisanego wyżej zebranego osadu ale wyczyściłem pompę i działa dalej tylko teraz płukanie czysta woda po zakończonej pracy.

Super 
Dzięki za informacje i wskazówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.