Skocz do zawartości

Migająca kontrolka "kontroli trakcji".


stawek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od pewnego czasu mam pewien dziwny problem. Podczas jazdy wyskakuje mi i miga na 2-3 sekundy kontrolka od kontroli trakcji.

Przy czym auto automatycznie traci jakby moc (szarpie).

Nie ma reguły, raz wyskoczy raz nie. Jedyną zależność jaką zauważyłem to dzieje się tak głównie na większych nierównościach. Przy trasie 20km-120km problem pojawia się 1-2 razy.

Myślałem, że amortyzatory słabo odbijają na dołkach, koła tracą przyczepność i stąd problem.

Amortyzatory sprawdziłem, okazuje się że są sprawne i żadnen nie leje.

Czy przy podpięciu pod komputer wyjdzie ewentualna "wada" skoro nie widać na blacie żadnego błędu ?

Co wg was może być przyczyną takiego zachowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam najpierw sprawdzić bezpieczniki

 

Sprawdzić bezpieczniki? Przecież jakby był jakiś spalony to by ta kontrolka cały czas świeciła lub nie, mniejsza o to ale przy niesprawnym bezpieczniku jest system "0-1", coś jest albo nie ma więc w tym wypadku kontrolka świeciła by się chyba cały czas? Specjalista nie jestem ale to tak na chłopski rozum wg mnie :-)

 

Opony na przodzie nowe (kupione w sierpniu), tył trochę gorszy ale myślę, że tu przód głównie ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kostki i kable, kiedyś w Mondeo migała mi kontrolka od poduszek a przyczyną był luz w kostce pod fotelem, wiązka bocznych poduszek. Pierścień abs-u kosztuje do jednych aut grosze, do innych jest zespolony z piastą i łożyskiem (taaaaa, w moim francuzie - już wymieniałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.