Skocz do zawartości

Likwidacja szkody z AC


buka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, matka zachaczyła na parkingu o inne auto. Szkoda w mamowowzie wgnieciony tylni zderzak a u tamtego gościa przetarte drzwi.

Pytanie tylko co dalej i jak, dzwoniłem do ubezpieczyciela on mi powiedział że trzeba zgłosić szkode, to ja wiem.

Tylko czy muszę oddawać auto do tej lakierni którą oni wskażą? Czy mogę sobie wybrać swój warsztat?

I pytanie czy z AC przysługuje jakiś samochód zastepczy? W związku że na ojca są zarejestrowne 3 samochody (każdy w innej ubezpieczalni) na każdym będzie zwyżka przy OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ze zwyzka, ale jak moja mama wziela na Siebie wine przy stluczce to dostala samochod zastepczy i wybrala ze rozliczenie od naprawy, a nie gotowka. Naprawili jej w warsztacie, ktory swiadczy uslugi powypadkowe i oni sami liczyli sie z ubezpieczalnia. Po to placisz, niech naprawiaja z ac a koszta niech

Ci kolo d*** lataja, chyba najprosciej ::) a jesli Ci wyznacza lakiernika z drugiej strony polski to niech biora samochod na lawete na koszt ubezpieczyciela. Co Cie interesuje czy robia to 5m od domu czy 500 km, placisz to skladki to niech robia i kombinuja,byle by h ylo nqprawione. Oczwiscie w zaleznosci co tam placisz i co masz w umowie

...

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ze zwyzka, ale jak moja mama wziela na Siebie wine przy stluczce to dostala samochod zastepczy i wybrala ze rozliczenie od naprawy, a nie gotowka. Naprawili jej w warsztacie, ktory swiadczy uslugi powypadkowe i oni sami liczyli sie z ubezpieczalnia. Po to placisz, niech naprawiaja z ac a koszta niech

Ci kolo d*** lataja, chyba najprosciej ::) a jesli Ci wyznacza lakiernika z drugiej strony polski to niech biora samochod na lawete na koszt ubezpieczyciela. Co Cie interesuje czy robia to 5m od domu czy 500 km, placisz to skladki to niech robia i kombinuja,byle by h ylo nqprawione. Oczwiscie w zaleznosci co tam placisz i co masz w umowie

...

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Bzdura z tym lakiernikiem z drugiej strony Polski. TU w pierwszej kolejności patrzy na swoje pinionszki i w życiu na taki manewr nie pójdzie.

 

buka, możesz zrobić bezgotówkę w dowolnym warsztacie, tylko jeżeli dany posiada umowę z Twoim TU (tudzież jest w sieci naprawczej - jak to jest w przypadku PZU) cała likwidacja szkody przebiega w zaciszu warsztatu, bez tracenia czasu na oczekiwanie na likwidatora mobilnego, bez stresu u zakwestionowanie jakiegoś elementu szkody (bo osoba z uprawnieniami likwidatora z ramienia warsztatu nie przycina tak jak mobilny). I taki wariant polecam. Nie kombinować z daniem zarobić koledze, bo z kolegą to można iść na piwo, a takie sprawy nigdy się dobrze nie kończą. Tak samo jeżeli auto jest coś warte nie polecam brać kasy do łapy. Bezgotówka najlepiej w ASO i masz spokój i dobrze naprawione auto. Oczywiście mam nadzieję, że to auto jest ubezpieczone w serwisowym wariancie likwidacji szkody, przewidującym użycie pełnowartościowych części oryginalnych.

 

Co do zastępczego, AC to nie OC i określają to OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Zależy jaki masz wykupiony wariant. Jeśli podstawowy, to auto przysługuje Ci na cca trzy dni w formie assistance, potem nie. Jeżeli rozszerzony, to możesz wziąć auto na czas określony dla tego wariantu.

 

Jeśli macie więcej aut to przypuszczam, że na każdym jest ochrona na jedną szkodę w okresie ubezpieczenia. Jeżeli nie, to zabierają 10 pkt proc. zniżek na chyba trzy lata.

 

Najlepiej rób tak - dogadaj się z wybranym serwisem (oczywiście obstaję za ASO), zgłaszaj i wskaż, że chcesz naprawę bezgotówkową w tym serwisie. Ubezpieczyciel nie ma prawa Ci tego odmówić, jeżeli masz wykupiony serwisowy tryb likwidacji szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

672542Dokładnie, auto jak skończyło 5lat to przy wyborze trzeba było wybrać czy naprawy w ASO wtedy dopłata 50% do AC.

 

Nie to miałem na myśli, w mojej polisie bez dopłat, bez okresu jakieś 5 lat mam opcję "powiedzmy jednej naprawy gratis bez szukania sprawcy, bez utraty zniżek itd. usunięcie tej szkody może być za gotówkę lub bezgotówkowo i rozliczy się wskazany warsztat prze zemnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mogło pójść razem przy jednym zgłoszeniu ale czy później (w następnym roku kiedy było wznawiane/zwierane nowa umowa ubezpieczenia AC)miałeś zwyżkę za AC tylko za jedną szkodę czy za 2 szkody/podwójnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób jedno z dwóch albo jedno i drugie: rozmów się z jakimś znajomym agentem Twojego TU i pokaż to w serwisie należącym do sieci naprawczej tego TU, gdzie likwidatorem jest jego pracownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylni zderzak jest uszkodzony z naszej winy po kontakcie z innym autem, a przedni kiedyś ktoś na parkingu zachaczył. Obstawiam więc że chyba pod jedną szkodę to będzie ciężko podpiąć

 

W jaki sposób chcesz to podpiąc pod jedna szkode skoro opisujesz dwie? :o

 

Dodane po 2 minutach 20 sekundach:

Najlepiej zrób jedno z dwóch albo jedno i drugie: rozmów się z jakimś znajomym agentem Twojego TU i pokaż to w serwisie należącym do sieci naprawczej tego TU, gdzie likwidatorem jest jego pracownik.

 

Taa likwidowanie szkody w sieci naprawczej TU, największy syf jaki może być, jeżeli w twoich ogólnych warunkach nie ma takiej wzmianki to radze unikać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi. To ich psi obowiązek.

 

Dodane po 6 minutach 24 sekundach:

Psi obowiązek wynika art 16 ustęp 4 i 5 ustawy o działalności ubezpieczeniowej. Jeżeli robią jakieś problemy to od razu w kopie korespondencji wrzucaj rzecznika finansowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

najlepiej to na OC i AC mieć ochronę zniżek (mam w PZU i tam taka opcja jest od 2lat albo 3) chyba normalnie kosztuje 25zł a na firmę 45zł ja wykupuję na każdy samochód/motor i mam święty spokój. Tym bardziej że w tym roku korzystałem z AC na corse i zniżki zachowałem jakie miałem(a tak by mi poleciało parę stówek lub tysiaków - po teraźniejszej podwyżce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.