Skocz do zawartości

Volvo S40 Czarna Perła 2005 | Hologramowy zawrót głowy !


piotro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim dawno nic nie wrzucałem ! :)

 

Jakiś czas temu odwiedziła mnie moja koleżanka pochwalić się nowym zakupem, było to właśnie Volvo S40 w ciemnej perle :) Auto miało malowane kilka elementów i zażyczyła sobie żeby lakiernik wypolerował też lakier. Po obejrzeniu samochodu (akurat świeciło słońce) nie można było nic innego zrobić tylko załamać ręce. :zly::zly:

 

Samochód był cały w hologramach, uszczelki przypalone od futra, dach zapylony bezbarwnym lakierem, pozostałości po paście - ogólnie jest źle.

 

Krótka rozmowa i udało się umówić że zostawia samochód u mnie. Stał w sumie około dwóch - trzech dni. Korekta miała być jednoetapowa jednak dach, maska i przedni zderzak wymagały ostrzejszego cięcia. Na masce i zderzaku zrobione zaprawki na odpryskach od kamieni.

Udało się uratować lakier, korektę oceniam tak na 60%.

 

Spis środków użytych w relacji przy poszczególnych etapach prac:

Dekontaminacja:

 

1. Niebieska glinka 3M

2. ShinyGarage Glue & Tar Remover

Pre-wash oraz mycie właściwe:

 

1. Piana aktywna SG Fruti Foam (PreWash)

2. Mycie właściwe szampon od ADBL Cola

3. Zakamarki, uszczelki, emblematy itp. ADBL APC

4. Felgi zielona TUGA

 

Plastiki,uszczelki,detale:

 

1. Meguiars Trim Detailer

2. Unique Aphrodite

 

Szyby:

1. ADBL Glass Cleaner

 

Korekta:

 

1. Pady: Futro FlexiPad, twardy i średni pad Kocha

2. Pasty: Sonax Cutmax, Menzerna 3 in 1, Sonax EX 04-06

3. Odtłuszczanie: IPA

 

Zabezpieczenie lakieru:

 

1. Sonax Netshield

 

Maszyny polerskie:

 

1. Silverline z Amazona

2. Dual Action LARE EPL-42v2

 

Myślę, że zdjęcia mówią same za siebie zapraszam więc na ucztę hologramową:

 

Przystępujemy do mycia, zalegający bród zmiękczony aktywną pianą następnie spłukany.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

Umyte, można powiedzieć jedno po przeglądnięciu – jest źle !

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

 

A tu pięknie zniszczona uszczelka drzwi przez Pana lakiernika

 

21.jpg

 

Kilka zdjęć z amatorską Home Made lampką inspekcyjną i próbne przejazdy. Dużo schodziło za jednym, dwoma przejazdami lakier nie przesadnie twardy. :)

 

22.jpg

 

23.jpg

 

24.jpg

 

25.jpg

 

26.jpg

 

27.jpg

 

28.jpg

 

29.jpg

 

30.jpg

 

31.jpg

 

32.jpg

 

Maska już niestety wyższa szkoła jazdy, musiałem zacząć od futra na rotacji, i Cutmax od Sonaxa. I dopiero po wykończeniu coś zaczęło wychodzić ! :ad::ad:

 

33.jpg

 

34.jpg

 

35.jpg

 

36.jpg

 

37.jpg

 

38.jpg

 

39.jpg

 

Tutaj pan pięknie poszalał, w tym momencie wyciągnąłem lepszy sprzęt fotograficzny - czyli może w końcu zrobię porządną relację :D:-]

 

40.jpg

 

41.jpg

 

42.jpg

 

43.jpg

 

44.jpg

 

45.jpg

 

46.jpg

 

47.jpg

 

48.jpg

 

49.jpg

 

50.jpg

 

Zderzak przedni też nie lepszy. Dzień wcześniej pozalewałem lakierem dużą ilość białych odprysków które bardzo rzucały się w oczy. ;)

 

51.jpg

 

52.jpg

 

Tutaj zrobiłem delikatną zaprawkę żeby otarcie się tak nie rzucało w oczy.

 

53.jpg

 

54.jpg

 

55.jpg

 

Umyte po korekcie i odtłuszczone :ad:

 

56.jpg

 

57.jpg

 

58.jpg

 

59.jpg

 

60.jpg

 

Tutaj pora na zabezpieczenie lakieru, bardzo lubię pracować a tym produktem, szybko się aplikuje, długo leży i bardzo fajnie odpycha wodę.

 

61.jpg

 

62.jpg

 

No i finalny popołudniowy wyjazd na słońce. Coś tam udało się jeszcze promieni złapać. Myślę że jest nieźle a na pewno lepiej niż było !

 

63.jpg

 

64.jpg

 

65.jpg

 

66.jpg

 

67.jpg

 

68.jpg

 

69.jpg

 

70.jpg

 

71.jpg

 

72.jpg

 

To tyle dziękuję za uwagę mam nadzieję że relacja się podoba. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś porady co do mojej pracy chętnie wysłucham ! Dzięki i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko i córko! Tylu holosów jeszcze nie widziałem. Ładnie Ci wyszła poprawka po lakierniku ;) Ile godzin Ci zajęła praca nad tym autem? Jakich maszyn używałeś?

 

Wiesz co godzinowo nie pamiętam ale 2,5 dnia zeszło pracy :) Tu wypad na obiad tu zdjęcia itp ;)

Co do maszyn to mam dwie, jedną starą poczciwą rotację SilverLine zupełnie budżetowa maszyna kupiona z 5 lat temu na Amazonie z darmową wysyłką do Polski. Ale działa nie zawiodła mnie ! :ad:

Drugą mam Dual Action Lare.

 

Powiem krotko dajac jej auto po skonczonej robocie dales jej nowe heee :))) masakra byla jest git

 

No o to przecież chodziło! :D Dało się zrobić większą korektę jednak czas na to nie pozwalał.

 

Piękna przemiana :good:

 

Dziękuję :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz bardzo lubić tę koleżankę :-] Fajny Focus :D i fajna robota. Rzeczywiście przyda się rozbudowa opisu, bo gdzie tam szukać informacji na temat tego, czym auto zostało finalnie zabezpieczone, wracając do początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spektakularna przemiana :) Takie właśnie są poprawki po "lakiernikach" - satysfakcja gwarantowana ;)

Próbowałeś ratować jakoś przypalone uszczelki?

 

Szczerze o nie mam za bardzo wiedzy jak? Może podpowiesz przyda się :)

 

Opis uzupełnię jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

669604 Szczerze o nie mam za bardzo wiedzy jak? Może podpowiesz przyda się

 

Sam nie znam skutecznego sposobu na takie zniszczenia, a trafiają się takie... Próbowałem na różne sposoby, łącznie z grzaniem opalarką, ale chyba nie da się za wiele zrobić jeżeli uszkodzona jest wierzchnia struktura gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te hologramy, które pokazałeś w słońcu na drzwiach szczególnie, mogłyby być inspiracją dla niejednego malarza... Ale efekt końcowy super :good:

 

Tylko czekać aż ktoś wymyśli żeby jakiś obraz z hologramów zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.