Skocz do zawartości

Funky Witch BOTOX QD


InspektorKot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Widzę, że nie ma jeszcze testu Funky Witch Botox, choć już przewijają się opinie. Widziałem, że Piotrek i krd już używali, fajnie by było zebrać informacje w tym temacie ;)

Test przeprowadzony na własną rękę. Do produktu byłem nastawiony sceptycznie, jednak ciekawość wygrała i muszę przyznać, że pozytywnie się zaskoczyłem stąd ta relacja.

 

Porównałem z popularnymi QD, aby każdy miał poziom odniesienia.

 

Opis produktu:

Produkt jest rozwiązaniem dla entuzjastów ceniących sobie czyste auto i swój czas. Wystarczy kilka minut i nasz ulubieniec będzie zawsze zachwycał swoim wyglądem. Specjalna formuła produktu zapewnia doskonałą śliskość i połysk. Świetnie podkreśla głębię lakieru oraz chroni wcześniej aplikowane woski lub powłoki. Dodatkowo BOTOX posiada właściwości, które wspaniale odpychają wodę.

 

Od dziś Twój samochód zawsze będzie wzbudzał zachwyt!

 

Sposób użycia:

– wstrząśnij przed użyciem,

– aplikuj produkt prz pomocy atomizera,

– rozprowadź delikatną mikrofibrą,

– wypoleruj,

– po chwili przetrzyj raz jeszcze czystą, suchą mikrofibrą.

 

No to jedziemy z relacją...

W rolach głównych: Shiny Garage Morning Dew, ADBL QD1, Sonax BSD, Funky Witch Botox.

DSC_0329_zpscej4qqxj.jpg

 

Dla lepszego oddania właściwości produktów test przeprowadziłem na zaniedbanym lakierze. Podział na masce opisany poniżej.

Efekty:

DSC_0302_zpskovaas7n.jpg

DSC_0300_zpsv7hykd78.jpg

DSC_0299_zpsorr4ckg6.jpg

 

Coś widać, ale nie mogłem tego uchwycić aparatem. Pyłki wzięły się z taśmy.

Pierwsze wnioski: Botox przyciemnia lakier w znaczny sposób, słabiej od SG, podobnie do QD1, choć na zdjęciu tego nie widać.

 

Drugie podejście. Kolejność od lewej: SG MD, FW Botox, ADBL QD1, Sonax BSD.

DSC_0314_zpsmo68ts7l.jpg

DSC_0310_zpsw2gix1fn.jpg

DSC_0309_zpsvyozs0uz.jpg

 

Wnioski i wrażenia:

 

- Botox przyciemnia lakier w widoczny sposób, mniej niż Morning Dew, minimalnie bardziej niż QD1 ( przynajmniej na testowanym lakierze )

- Aplikacja szybka i bezproblemowa, prostsza niż QD1

- Krycie rysek minimalne, ale jest. Tylko BSD praktycznie nic nie przykryło

- Bardzo dobry połysk

- Zapach świetny

- Wydajność wzorowa, być może za sprawą precyzyjnego atomizera. Na zdjęciu produkt już po użyciu na całym samochodzie

 

Na koniec kilka zdjęć z wyglądu zadbanego lakieru po FW Botox :kox:

 

botox5_zpsiteag1wq.jpg

botox4_zpsd7ltroye.jpg

botox2_zpsddojjxmu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny test. Produkt godny wypróbowania, ale zdziwiło mnie jak MD od SG wypadło na tle QD1 od ADBL. Nikt tego nie porównywał wcześniej bezpośrednio i jak widać na załączonym obrazku MD mocniej przyciemnia od QD1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To ja dorzucę swoją opinię, którą pisałem do producenta zanim wszedł do oficjalnej sprzedaży:

 

Co do QD. Też gdzieś coś podobnego już używałem. Bardzo fajny zapach unoszący się w trakcie pracy na zewnątrz. Nakładałem go jedną stroną fibry i polerowałem drugą. Żadnych mazów nie zauważyłem. Całkiem ładnie kropelkuje i dodaje zdecydowanie śliskości.

Nie mam zdjęć z aplikacji, ale filmik z działania po 2 tygodniach :)

 

 

Oczywiście na masce znacznie gorzej, ale to akurat standard :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem przyjemność pracy z QD od Funky Witch.

Podobnie jak krd, Botox nakładałem jedną stroną fibry i przecierałem drugą.

Z moich obserwacji:

- łatwa aplikacja (brak mazania, problemów z dotarciem itp.)

- zauważalne lekkie przyciemnienie (na ciemnozielonym lakierze)

- bardzo fajna śliskość lakieru po użyciu QD

- duża wydajność

- super zapach :D

Rano, gdy na aucie jest rosa, widoczne są kropelki - nie tak spektakularne jak po użyciu BSD.

Jednak w mojej opinii nadmierne kropelkowanie nie jest pożądane, wręcz uprzykrza życie.

Wracając do wydajności, warto wspomnieć, że prawdopodobnie przyczynił się do tego dołączony atomizer.

Na całe auto zużyłem dosłownie kilka/kilkanaście ml produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
[ref]InspektorKot[/ref], Botox łapie kurz ? Bo MD strasznie :)

 

Ja aplikowałem w poniedziałek u siebie i jestem zdumiony kurz osiada w naprawdę minimalnych ilościach.

 

Właśnie zapomniałem, że aplikowałem, a chciałem opisać wrażenia po pracy z tym produktem.

Zero jakichkolwiek problemów z dotarciem, atomizer na ogromny plus idealna mgiełka, delikatne przyciemnienie lakieru.

Kilka fotek po aplikacji.

9cxJ0Zr.jpg

EzO0qNK.jpg

k58jJ9V.jpg

LlTfiN8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.