Skocz do zawartości

Impregnacja dachu kabrioletu


Rekomendowane odpowiedzi

Zupełnie przypadkiem (akurat...;) ) wpadl mi w ręce uroczy, biały Saab 900 cabrio z 1989 roku, a wiec jeszcze krokodyl, jedno z aut, ktorym zawsze chcialem choćby parę dni pojeździc, moim zdaniem niezwykle stylowy wóz.

Auto ma czarny brezentowy dach, z fabrycznego materialu jeszcze. Jakiego producenta zestaw polecacie, zeby doprowadzić go do porządku!? chodzi mi o oba etapy - mycie i konserwacja/zabezpieczenie. Jakie są wasze doświadczenia? Czego użyć, jeśli nie dopadnę żadnych fajnych kosmetyków w ciągu dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna byłem posiadaczem 900 ale NG, czyli tej nowszej. Cabrio, silnik 2.0 turbo, zacny samochodzik dający nieopisaną przyjemność poruszania się nim ;)

Praktycznie każdy szanujący się producent kosmetyków ma w swojej ofercie coś do czyszczenia i impregnacji dachów. Ja mogę ze swojej strony doradzić, abyś ustrzegał się impregnatu Meguiar`s http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=400 - słabo wychodzi mu ta cała impregnacja, w dodatku zostawia białe ślady.

Teraz mają nowe produkty w ofercie, ale z nimi nie miałem jeszcze do czynienia.

Jeżeli dach jest mocno zabrudzony to potrzebne będą Ci delikatne i precyzyjne szczoteczki, odkurzacz i folia, aby zabezpieczyć całe auto bo impregnat jeśli jest w sprayu to rozlatuje się po całym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W pierwszej fazie dokładnie!!! odkurz dach szczotką zgodnie z kierunkiem faktury.

 

Podobnie czyszczenie delikatną szczotką(np. do skóry) zgodnie z kierunkiem faktury.

Po wyschnięciu pozostanie już tylko zaimpregnować dach wg. mnie najlepiej środkiem 3M Scotchgard.

 

 

Admin:

usunięto częściowo z powodu naruszenia regulaminu

 

Moi mili,

 

gwoli formalności chcielibyśmy zastrzec, że przedstawiciele firm związanych z auto-detailingiem i sklepy mogą reklamować się w specjalnie do tego celu utworzonym dziale Usługi pielęgnacji. W pozostałych dozwolone jest odpowiadanie na pytania stricte skierowane na dany produkt ww. firmy oraz mile widziane (a wręcz pożądane) są rady i doświadczenia ogólne, związane z praktyką i różnymi kosmetykami/aplikatorami etc.

 

Piszę "gwoli formalności", ponieważ atmosfera dyskusji jest nienaganna, lecz zależy nam na niezależności forum i dlatego pragniemy podkreślić, że reklama/spamowanie są zakazane i potrafimy wspierać się we wzajemnej dyskusji na równych zasadach :) Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do impregnatów to stosowałem kilka: 3M, diamondbrite, CAT, lederzentrum wszystkie są ok. (areozol), odradzam za to impregnat-koncentrat np. oryginalny impregnat do dachów od BMW :/

 

Jak już pisał kolega wyżej aby ułatwić sobie pracę należy przed zabiegiem zabezpieczyć: szyby,winyl i elementy lakierowane.

 

 

Admin:

usunięto częściowo z powodu naruszenia regulaminu

 

Moi mili,

 

gwoli formalności chcielibyśmy zastrzec, że przedstawiciele firm związanych z auto-detailingiem i sklepy mogą reklamować się w specjalnie do tego celu utworzonym dziale Usługi pielęgnacji. W pozostałych dozwolone jest odpowiadanie na pytania stricte skierowane na dany produkt ww. firmy oraz mile widziane (a wręcz pożądane) są rady i doświadczenia ogólne, związane z praktyką i różnymi kosmetykami/aplikatorami etc.

 

Piszę "gwoli formalności", ponieważ atmosfera dyskusji jest nienaganna, lecz zależy nam na niezależności forum i dlatego pragniemy podkreślić, że reklama/spamowanie są zakazane i potrafimy wspierać się we wzajemnej dyskusji na równych zasadach :) Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo Wam dziekuje za rady i pomoc, poniewaz nie chciałem wiecej zepsuć niż poprawić, to dach narazie sobie odpuscilem, przy aucie jest tyle pracy, ze mam się czym zajmować. auto niestety nie jest moje, robie je w formie przysługi dla znajomej, wiec też nie chce inwestować ponad miarę i raczej zrobić całość tym, co już mam w garażu! Choć na pewno pokaże jej ten wątek, niech sama zadecyduje, co chce ze swoim dachem zrobić;)

tymczasem pozdrawiam was serdecznie i wracam do polerki!;) zdjecia wkrótce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem preparatu Turtle'a z autokosmetyka.pl - radził sobie nieźle z czyszczeniem, ale nadal to nie było to. Wiem, że moja przyjaciółka odnalazła jakiś rewelacyjny sposób renowacji dachu w swojej MX-5, ale muszę zapytać o szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.