Skocz do zawartości

homemade car wax by Darius


DARIUS

Rekomendowane odpowiedzi

Mega dwa tygodnie to jednak jest juz jakis czas plus deszcz i bloto a on jest ma hydrofobowosc wielki props za ogarnianie tematu fajna sprawq :):D:D

Takie pytanie troche z innej beczki w wosku ilosc carnauby jest dosc wazna, a co by w wosku zmienilo jak bysmy roztopili jakis gotowiec i dodali carnauby iles procent? Moze i pytanie glupie ale przyszlo mi takie do glowy :mrgreen:

 

Pewnie że się da coś takiego zrobić , tylko nie możesz iść w sam wosk, bo wyjdzie Ci krążek hokejowy, ale jeśli zrobisz mieszaninę wosku z substancją rozpuszczającą to czemu nie ;)

 

Darius zszedłeś trochę z zawartości wosku z receptury ;) ? Efekt na prawdę baaardzo fajny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działam na dwa fronty

1. schodzę z woskiem

2. zawartość wosku ta sama - dodaję rozpuszczalnika i oleje

 

druga opcja bardziej mi się podoba, czego widać efekty powyżej, jak dojdę do konkretnej konsystencji i łatwości w smarowaniu i polerowaniu to wysyłam Wam na testy :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działam na dwa fronty

1. schodzę z woskiem

2. zawartość wosku ta sama - dodaję rozpuszczalnika i oleje

 

druga opcja bardziej mi się podoba, czego widać efekty powyżej, jak dojdę do konkretnej konsystencji i łatwości w smarowaniu i polerowaniu to wysyłam Wam na testy :ad:

 

Jestem chętny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to ciekawe... aż napawa motywacją do działania ze swoimi pomysłami, w sumie budżet mi się mocno ograniczył ale zaplecze obecnych kosmetyków mam spore to może coś wykminię... mega props za wytrwałość w działaniu. Ciekaw jestem tylko jak w zależności od receptury będzie z trwałością. 2 tygodnie to już nieźle jak na pierwsze starcia ale masz jakiś plan na docelowe działanie ??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wylałem kolejne dwa woski (zielony i biały) - #1 i #4 po modyfikacjach składników i proporcji

Wylałem też czerwony ale czekam aż zastygnie.

Tutaj pytanie do Was! Prosiłbym o przeanalizowanie filmu poniżej i o opinie lub wnioski. Podzieliłem maskę na pół - z lewej wysmarowałem woskiem po modyfikacjach składników #1 zielony, a z prawej #4 biały - też po modyfikacjach (wg. mnie lewa ładniej kropelkuje, za to prawa lepiej odpycha wodę).

 

Ogólnie jest progres bo mam wosk, który robi swoją robotę, ale nie umiem jeszcze dojść do konsystencji, która mnie zadowoli. Albo za twardy i trzeba się nawcierać, albo masełko, pasta, papka itp.

 

dosyć fajna konsystencja

1517258b7e9e244dmed.jpg

 

50 / 50

759514973d15c921med.jpg

 

nowe rozlanie

d7652af4bdd6dc81med.jpg

 

zielony vs biały

bbd503a1febd04ebmed.jpg

 

kropelki

7bc4ecdeb9113564med.jpg

 

Proszę o opinię: #1 - zielony (lewa strona) vs #4 - biały (prawa strona)

oczywiście polecam oglądać w HD

 

W sumie jak oglądam z 20 raz to lewa strona lepiej kropelkuje i odpycha wodę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dobrzy ludzie!

Czuje po kościach, że żarty się skończyły :D

trochę pokombinowałem w składnikach i wylałem trzy nowe substancje (zmieniłem nazwy)

 

więc tak:

D2 - zmieniony #4 - więcej carnauba i więcej rozpuszczalnika = ładnie pachnie truskawkami i ma ładny kolor czerwieni, fajna twarda tłustawa konsystencja.

5d3a61f4e8723b83med.jpg

 

D3 - robiłem na bazie D2 - dałem więcej carnauba, więcej pszczoły, więcej rozpuszczalnika ... i tu nowość bo zmieniłem rozpuszczalnik, dodałem olej lniany. Ładnie pachnie truskawkami, intensywny czerwony krwisty kolor, konsystencja lekko twarda, topiąca się pod palcami. Lekko i tłusto się wsmarowuje w lakier.

1654a5215c13e3c6med.jpg

 

D4 - robiony na bazie D3 - to prawdziwa rakieta :ad:

Jeszcze więcej carnauba, jeszcze więcej wosku pszczelego, jeszcze więcej nowego rozpuszczalnika. Kolor intensywnie zielony, ładnie pachnie jabłkami, ładnie równomiernie zastygł, konsystencja twarda, topiąca się pod palcami. Dużo lepiej się wsmarowuje niż D2 i D3 = mam duże nadzieje do D4 !!!

b2d646c7778cb39emed.jpg

 

Na zdjęciu poniżej można porównać natłuszczenie. Jutro więcej testów smarowania, schnięcia i na myjnię :good:

0402f9277216f129med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim. Tak troszkę cicho bo właśnie pogoda się przyczyniła że miałem trochę innych prac do realizacji. W chwili obecnej skupiłem się tylko na D4 ale muszę go rozlać jeszcze raz ujmując jeden składnik, którego dałem za dużo i mi go "wypycha". Muszę się zebrać, rozlać i powysyłać Wam próbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Cześć. Ostatnio długa przerwa w miksturach bo skupiłem się głównie na usługach. Dałem recepture chemikowi który ma mi rozkminić dla czego wosk ciężko się poleruje. Z czymś przesadziłem. :-/ gdyby nie to to już bym go Wam rozsyłał. Chcę go dopieścić na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.