Skocz do zawartości

hologramy po pierwszej korekcie


ppeettrryykk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem po pierwszej korekcie czarnego bmw maszyna rotacyjna. Korekta dwustopniowa pastami menzerna polishing i finishing. Pozniej cleaner i wosk, oba od dodo. Mimo twardego lakieru nie uzywalem cutting aby nie narobic hologramow ale...wystepuja na drzwiach, nie wiem dlaczego akurat tam bo caly samochod byl traktowany tak samo :wallbash: myslalem ze to przez wosk bo po jego nalozeniu nie mialem czasu aby czekac na doschniecie i ponownie przepolerowac, ale ewidentnie hologramy pokazuja slady prowadzenia maszyny. Co zrobic :?::dontknow: jak sie do tego zabrac :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza korekta wiec nie wiem czy wypracowuje do końca. ..taka mam nadzieje :shock: do odtluszczania mam ipa w stężeniu 60%.

 

Dodane po 17 sekundach:

To moja pierwsza korekta wiec nie wiem czy wypracowuje do końca. ..taka mam nadzieje :shock: do odtluszczania mam ipa w stężeniu 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dobrze, ale według mnie trzeba nim dłużej pracować potem wymyc i zobaczyc czy na pewno nic nie ma :) Ja swoim pierwszym razie na mercedesie nie potrafiłem idealnie wykończyć powierzchni uzywałem padów miekkich karbowanych i nic :o dopiero zakupiłem finishowego z royal padsa i mi pomógł.

Tez używam menzern i stawiam, ze sie nie postarałeś przy finishu na tych drzwiach i nie wymyłeś zaklepałeś woskiem i wyszło :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To moja pierwsza korekta wiec nie wiem czy wypracowuje do końca

 

ppeettrryykk, menzerna jest trochę wymagajacą pastą, sama IPA może nie wystarczyć, przed IPA użyj rozpuszczalnik silikonowy może być novol lub z ADBL Wipe Out, i po tym IPA. A na menzernie pracuj do wypracowania pasty tylko na zmiennym obrotach i kontroluj temperaturę lakieru. Pare lat temu jak sie uczyłem polerować to gdzieś znalazłem taki system pracy jakie obroty ile przejazdów ale już nie pamiętam jak to się nazywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare lat temu jak sie uczyłem polerować to gdzieś znalazłem taki system pracy jakie obroty ile przejazdów ale już nie pamiętam jak to się nazywało

 

Taki poradnik był by pomocny zwłaszcza dla takich swiezakow jak ja ;) co tam kiedyś polerowalem jakieś pojedyncze elementy ale to bardziej tylko jakimś finiszem żeby nabrało połysku i niespecjalnie zwracałem uwagę na hologramy . A teraz zaczynam przygodę już tak na poważnie i chciał bym niczego nie spieprzyc . Może ktoś z własnego doświadczenia jakoś przybliży temat ile średnio przejazdów na jakich obrotach robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

692013 ile średnio przejazdów na jakich obrotach robić

 

Nie może, bo to jest tylko i wyłącznie kwestia na jakim lakierze pracujesz, jakimi maszynami i jakimi produktami. Śmieszy mnie zawsze takie "liczenie przejazdów".... robi się tyle ile potrzeba, a żeby to ocenić używamy własnych oczu. Co do prędkości to jest też kwestia indywidualna, na ile się czujemy komfortowo i na jakim lakierze pracujemy. Napisze ci 1500-2000 na rotacji, pójdziesz robić np. hondę z miękkim lakierem i chwila moment zrobisz kuku, gdzie na twardym jak kamień lakierze nieraz trzeba pocisnąć 2000 bo inaczej nic go nie chce ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system z tego co pamiętam był na rotacji, zgodzę się ze zależy jaką maszyna, bo na da dłużej wypracowujesz pastę. Ja ogólnie odszedłem od menzerny, i teraz Używam tylko i wyłącznie kocha lub optimum. I jak się uczyłem polerowac to akurat bardzo mi się przydał ten system a z tym systemem zrobiłem 3 różne lakiery, japonczyka suzuki, vw i bmw. Dlatego dla początkujących myślę że ten system jest dobry, później kiedy nabierzesz wprawy sam będziesz oceniał co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.