Jump to content

Volvo 240, 1990r... proszę o porady.


Miś

Recommended Posts

Mam kilka pytań dotyczących pielęgnacji powłoki lakierniczej w moim Volvo.

Samochód jest z 1990 roku, aktualnie zarejestrowany jako auto zabytkowe. Kupiłem je kilka miesięcy temu i staram się drobnymi kroczkami doprowadzić je do perfekcji! Autko wygląda tak:

 

rA15uX.jpg

 

Xtl1pj.jpg

 

Mechanicznie auto jest już w pelni sprawne więc czas na kolejny krok.

Jeżeli chodzi o lakier to wszystkie elementy są w oryginale. Jest zmatowiony i będzie konieczna korekta. Ponieważ nigdy tego nie robiłem prawdopodobnie zlecę to gdzieś w okolicach Kalisza.

Jak widać poniżej auto nie jest pozbawione wad...

 

YVv8Fj.jpg

 

Zanim się zabiorę za lakier chciałbym skonsultować z Wami kilka spraw. Bez problemu radze sobie z myciem, glinkowaniem itd. Mam też białe V60 a na nim swissvax i spisuje się świetnie jednak tutaj nie chce popełnić błędu bo może się on okazać kosztowny.

 

Zacznę zadawanie pytań od dwóch pierwszych:

 

1) Jak wybrać firmę której mogę zlecić korektę lakieru? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy ktoś może zna taka w okolicach Kalisza, której bezpiecznie można powierzyć samochód?

 

2) Jakie zabezpieczenie rozważyć? Czy wiek auta a tym samym jego powłoki lakierniczej ma znaczenie przy tym wyborze? Czy powłoka ceramiczna, czy kwarcowa, czy może po prostu dobry wosk będzie wystarczający? Swissvax glacier na moim V60 daje ładny efekt ale to jest różnica 25 lat... technologiczna przepaść!

 

Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć więcej o aucie to zapraszam ⏩VOLVO 240 "Gustaf"

 

[mod=damian]Popraw rozmiar zdjęć.[/mod]

Link to comment
Share on other sites

Co prawda nie podpowiem jak wybrać odpowiednia firmę detailingową, ale jeśli chodzi o zabezpieczenie lakieru wybrałbym "słoiczki". Domyślam się że auto jest raczej weekendowa zabawką, niż daily driverem, stad dla samej zabawy i przyjemności obcowania z autem dobry wosk jest wg mnie lepszym wyborem tym bardziej, że taki już jest w arsenale. Na forum były wstawiane projekty starszych aut i tam własnie po korekcie/odświeżeniu dobrej jakości wosk robił na prawdę dobra robotę.

Link to comment
Share on other sites

Domyślam się że auto jest raczej weekendowa zabawką, niż daily driverem, stad dla samej zabawy i przyjemności obcowania z autem dobry wosk jest wg mnie lepszym wyborem tym bardziej, że taki już jest w arsenale.

 

Dokładnie tak, auto będzie użytkowane okazyjnie. Jeżeli chodzi o okres zimowy to będzie zapadało w kilku miesięczny sen!

 

Volvo :-] 240 :shock:

Moja pierwsza, prawdziwa miłość :oops:

W Kaliszu masz Carok i Dab Car.

Ewentualnie jak masz gdzie to podjadę i pobawimy się tym cudeńkiem ;)

 

Rozumiem, że kolega z Kalisza... aktualnie siedzę w UK a auto stoi u rodziców! Bardzo chętnie pobawilbym się (mógłbym się czegoś nauczyć) ale nie za bardzo mam warunki. Volvo stoi pod wiatą a na zimę będę szukał mu cieplej noclegowni do wynajęcia. Dopiero na wiosnę przyszłego roku startuje z budową garażu. Wtedy nie ma problemu. :good:

 

A tak całkiem poważnie zanim się wezmę za pracę związane z lakierem muszę się dobrze zorientować w temacie!

Link to comment
Share on other sites

Jak Cie stać na dabcar czy carok to zlec im i wszystko Ci zrobią, proste ;) chętnie auto bym obejrzał, mogę pomóc, mogę auto też ogarnąć ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cóż, czas na kolejne pytanie. Gutek będzie stał przez całą zimę pod wiatą... niestety. Prawdopodobnie przykryte oddychającym pokrowcem. :(

 

Chciałbym zabezpieczyć na ten okres wszystkie uszczelki... drzwi, szyby, szyberdach.

Jaki środek do tego użyć?

 

Dziś poprawie rozmiar zdjęć, niestety brak czasu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.