Skocz do zawartości

Volvo 240, 1990r... proszę o porady.


Miś

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań dotyczących pielęgnacji powłoki lakierniczej w moim Volvo.

Samochód jest z 1990 roku, aktualnie zarejestrowany jako auto zabytkowe. Kupiłem je kilka miesięcy temu i staram się drobnymi kroczkami doprowadzić je do perfekcji! Autko wygląda tak:

 

rA15uX.jpg

 

Xtl1pj.jpg

 

Mechanicznie auto jest już w pelni sprawne więc czas na kolejny krok.

Jeżeli chodzi o lakier to wszystkie elementy są w oryginale. Jest zmatowiony i będzie konieczna korekta. Ponieważ nigdy tego nie robiłem prawdopodobnie zlecę to gdzieś w okolicach Kalisza.

Jak widać poniżej auto nie jest pozbawione wad...

 

YVv8Fj.jpg

 

Zanim się zabiorę za lakier chciałbym skonsultować z Wami kilka spraw. Bez problemu radze sobie z myciem, glinkowaniem itd. Mam też białe V60 a na nim swissvax i spisuje się świetnie jednak tutaj nie chce popełnić błędu bo może się on okazać kosztowny.

 

Zacznę zadawanie pytań od dwóch pierwszych:

 

1) Jak wybrać firmę której mogę zlecić korektę lakieru? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy ktoś może zna taka w okolicach Kalisza, której bezpiecznie można powierzyć samochód?

 

2) Jakie zabezpieczenie rozważyć? Czy wiek auta a tym samym jego powłoki lakierniczej ma znaczenie przy tym wyborze? Czy powłoka ceramiczna, czy kwarcowa, czy może po prostu dobry wosk będzie wystarczający? Swissvax glacier na moim V60 daje ładny efekt ale to jest różnica 25 lat... technologiczna przepaść!

 

Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć więcej o aucie to zapraszam ⏩VOLVO 240 "Gustaf"

 

[mod=damian]Popraw rozmiar zdjęć.[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie podpowiem jak wybrać odpowiednia firmę detailingową, ale jeśli chodzi o zabezpieczenie lakieru wybrałbym "słoiczki". Domyślam się że auto jest raczej weekendowa zabawką, niż daily driverem, stad dla samej zabawy i przyjemności obcowania z autem dobry wosk jest wg mnie lepszym wyborem tym bardziej, że taki już jest w arsenale. Na forum były wstawiane projekty starszych aut i tam własnie po korekcie/odświeżeniu dobrej jakości wosk robił na prawdę dobra robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że auto jest raczej weekendowa zabawką, niż daily driverem, stad dla samej zabawy i przyjemności obcowania z autem dobry wosk jest wg mnie lepszym wyborem tym bardziej, że taki już jest w arsenale.

 

Dokładnie tak, auto będzie użytkowane okazyjnie. Jeżeli chodzi o okres zimowy to będzie zapadało w kilku miesięczny sen!

 

Volvo :-] 240 :shock:

Moja pierwsza, prawdziwa miłość :oops:

W Kaliszu masz Carok i Dab Car.

Ewentualnie jak masz gdzie to podjadę i pobawimy się tym cudeńkiem ;)

 

Rozumiem, że kolega z Kalisza... aktualnie siedzę w UK a auto stoi u rodziców! Bardzo chętnie pobawilbym się (mógłbym się czegoś nauczyć) ale nie za bardzo mam warunki. Volvo stoi pod wiatą a na zimę będę szukał mu cieplej noclegowni do wynajęcia. Dopiero na wiosnę przyszłego roku startuje z budową garażu. Wtedy nie ma problemu. :good:

 

A tak całkiem poważnie zanim się wezmę za pracę związane z lakierem muszę się dobrze zorientować w temacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cóż, czas na kolejne pytanie. Gutek będzie stał przez całą zimę pod wiatą... niestety. Prawdopodobnie przykryte oddychającym pokrowcem. :(

 

Chciałbym zabezpieczyć na ten okres wszystkie uszczelki... drzwi, szyby, szyberdach.

Jaki środek do tego użyć?

 

Dziś poprawie rozmiar zdjęć, niestety brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.