Skocz do zawartości

Zestaw na start


resiak70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, złożyłem taki zestaw na początek, chce by był on kompletny jednak nie wypełniony najdroższymi kosmetykami. Proszę o jego ocene i co ewentualnie kiedyś zmienić, w szczególności proszę o ocenę wosku, jego trwałości itp. Ponieważ nie mogę znaleźć żadnej opinii

1.Ręcznik Fluffy Dryer jedna sztuka bo przed nim wycieram irchą

2.Prickbort MAC 124 1l

3.ADBL Vampire Liquid 1000 ml

4.ADBL APC 1L (tu jestem w szoku co zrobiłem z peugeotem boxerem :D)

5.ADBL Shampoo 500 ml

6.Poorboy's World White Diamond 118 ml

7.Valet PRO Glinka żółta średnia 100g

8.Soft99 Pearl & Metallic Soft Wax

9.Aplikator piankowy żółty

10. Rękawica z Nurauto

11.Mikrofibry z Auchana :D

12.Pędzle i praktikera

13.Shiny Garage Back2Black TTD

14.Shiny Garage Apple Plastic Dressing 500ml

15.Shiny Garage Pure Paint Cleaner 250ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy na forum i dopiero zaczynam przygodę z czymś więcej niż umycie auta szamponem i nałożeniem wosku. Dostałem w prezencie Autoglym HD Wax - podobno bdb wosk? Pacjent to czarny Leon. Moje pytanie jest takie, co dokupic i zaaplikowac przed nałożeniem na końcu tego HD Wax? Czytałem że dobry jest dodo lime lite prim ale czy będzie współgrał z moim woskiem? Szukałem na alledrogo Autoglym HIGH DEFINITION CLEANSER bo to chyba dedykowany cleaner do tego wosku ale nie wiem gdzie go kupic. Czytałem na forum że dobrze po tkaim cleanerze przed woskiem dodac jakiś środek do wydobycia głębi lakieru - piszecie że do czarnego to robi robotę. Pomożecie mi stworzyc jakiś zestaw pasujący do tego wosku?

Glinka czytałem że może byc najtańsza?

 

To powinno byc glinka + cleaner + wydobycie głębi + wosk HD wax ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy na forum i dopiero zaczynam przygodę z czymś więcej niż umycie auta szamponem i nałożeniem wosku. Dostałem w prezencie Autoglym HD Wax - podobno bdb wosk? Pacjent to czarny Leon. Moje pytanie jest takie, co dokupic i zaaplikowac przed nałożeniem na końcu tego HD Wax? Czytałem że dobry jest dodo lime lite prim ale czy będzie współgrał z moim woskiem? Szukałem na alledrogo Autoglym HIGH DEFINITION CLEANSER bo to chyba dedykowany cleaner do tego wosku ale nie wiem gdzie go kupic. Czytałem na forum że dobrze po tkaim cleanerze przed woskiem dodac jakiś środek do wydobycia głębi lakieru - piszecie że do czarnego to robi robotę. Pomożecie mi stworzyc jakiś zestaw pasujący do tego wosku?

Glinka czytałem że może byc najtańsza?

 

To powinno byc glinka + cleaner + wydobycie głębi + wosk HD wax ?

 

Był jakiś problem ze stronką więc ponowiłem posta. Do Autoglym HD WAX dokupiłem cleaner HD waX, glinka z sonaxa + płyn do poslizgu. Co dokupic do wydobycia głebi lakieru - czytałem że do czarnego to bardzo zalecane? Może moje kosmetyki już wystarcza? Jak oceniacie ten zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam czy mógłby ktoś.rzucic okiem na moją listę zakupów i doradzić co jeszcze.dokupic lub zmienić

Środki jakie chce.zakupic w najbliższym czasie to conceptu chu sol

Polytop Maximus

Car pro Iron X

APC - jeśli ktoś wie gdzie zamówić proszę o jakieś informacje

GLINKI

Szampon - mam.pare na.oku ale przyda się wasza opinia

Pasty do korekty Menzerna fg400 pf 2500, 3000

Cleaner z shine garage

Jeśli chodzi o.powloki to Opti Coat

Woski Maquaires plus jeszcze jakiś

Potrzebuje coś do szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jestem nowy i nie moge założyć własnego tematu chciałbym abyście ocenili mój pierwszy zestaw oraz doradzili czego mi jeszcze brakuje.

 

Perfect Active Foam - shiny

Strawberry Car Shampoo - shiny

Iron Off V3 - shiny

Pure Black Tire Cleaner - shiny

Pure Pain Cleaner + - shiny

Morning Dew - shiny

Beads Paste Wax - shiny

Rain-X

UNIQUE Aphrodite

2x Żółta glinka od VP

Pianownica Epoca Tec One Foamer FPM 2L

Carper Cleaner - VP

Tenzi Top Glass

ADBL APC

IPA

Tester ADBL Vampire

Tester Carpet Cleaner - shiny

Tester Mothers California Gold Cleaner Wax

 

Aplikatory:

Liquid Elements Aplikator Soft

Shiny Garage owalny aplikator, tnący

Shiny Garage owalny aplikator, miękki.

Aplikator do opon

 

Mikrofibra Blue Lagoon 40x40cm

Mikrofibra bez krawędziowa 2in1

Liquid Elements Pico

I dużo fibr do wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apc wolałbym red devila od shiny bo jest mocniejszy moim zdaniem-mam oba :good:

Glinka styknie Ci jedna spokojnie nawet na 2 auta

Zamiast morninga który ciągnie kurz jak głupi poszedłbym w nowy spray wax od shiny-carnauba spray wax(wiem to nie qd ale teraz w takiej postaci go używam) lub poprostu jako QD coś od megsa lub chemical guys np pro detailer(p40)

Do felg polecę zieloną tugę.Szampon zamień na shiny slee&bubbly bo daje lepszy poślizg podczas mycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

[ref=#ff3366]Fafarafa7[/ref] Wosk zmieniłbym na coś trwalszego np: Collinite albo Fusso, do szyb wybrałbym Shiny Garage Perfect Glass Cleaner który jest o niebo lepszy od Tenzi a kosztuje podobnie. No i ewidentnie brakuje Ci dressingu do wnętrza, tu bym polecił legendarnego Poorboy's Natural Look :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolega ktory siedzi trochę w temacie zaproponował mi ze swojego sklepu, taki zestaw jak poniżej na sam początek.Koszt jakies 400zł.

Dodam ze auto to Honda civic 2008 w kolorze Milano Red.

Prosil bym o jakies konkretne porady co do tego zestawu:

 

1. Szampon SG

2. ADBL APC PRO ( mocnijesze od zwykłego APC a możesz zmiejszyć tego siłe jak bardziej rozcieńczysz)

3. usuwanie smoły - Prickbort

4. usuwanie zabrudzen metalicznych - ADBL Vampire - będziesz miał do felg i do karoserii (zamiast CARPRO)

5. Glinka Valetpro zołta

6. cleaner - SG pure paint cleaner (plus jest scierny to moze nie) do tego apliaktor np. oval cutting applicator albo słabszy soft, albo tri color od flexipad

7. politura - opcjonalnie

8. wosk - do zabezpieczenia coli #476, do wygladu SG carnabura lub Megs #16

9. Aplikatory

10. recznik do osuszania

11. pedzelki z budowlanego

12. SG jet do plaskitów zew.

13. SG satin do wew.

14. SG do szyb

15. fibry do wnętrza mogą być jakieś słabej jakości. Do wosku lepszej, żeby nie uszkodzić lakieru

16. IPA opcjonalnie

17. Można dorzucic quick detailer np. ADBL QD1 albo SG morging dew

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk chyba zmien na soft99 fusso coat, fajnie podbija look, prosta aplilacja no i trwały. Do plastkow wewnetrznych polecam poorboys natural look, mega wydajny i super efekt. Reszta chyba ok :)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wosk chyba zmien na soft99 fusso coat, fajnie podbija look, prosta aplilacja no i trwały. Do plastkow wewnetrznych polecam poorboys natural look, mega wydajny i super efekt. Reszta chyba ok :)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Potwierdzam jedno i drugie, co kolega napisał. PB droższy, ale jakość/wygląd po aplikacji dużo lepszy i miły kokosowy zapach ;)

Oprócz tego uważaj na pędzle z budowlanego, bo mają metalowe otoczki wokół włosia. Przecież w sklepie stricte detailerskim to koszt kilku złotych, więc po co jechać do Merlina i kupić coś gorszego, taniej o złotówkę lub dwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum i mam kilka pytan. Licze na pomoc bardziej doswiadczonych osob i licze na wyrozumialosc.

Chcialbym poskladac jakiś zestaw do pielegnacji auta. Samochod jest nowy, ma pol roku ale trzeba dbac jak o kazde inne. Poczytalem troszke na forum i mam pewne watpliwosci co wybrac.

1. Auto myje na bezdotyku gdyz nie posiadam myjki cisnieniowej, jedynie mam dostep do bierzacej wody "pod wężem" ogrodowym. Wiec szampon jak narazie nie bedzie mi potrzebny.

2. Po umyciu na bezdotyku wracam na podjazd i moge zaczac "zabawe".

3. Co bedzie mi potrzebne by auto bylo wzglednie czyste i zabezpieczone przez okolo 2 tyg. do kolejnego mycia?

4. Odrazu nakladam wosk na osuszone auto? Czy musze jeszcze cos przed nalożyc?

5. Do odswiezenia wnetrza co polecacie? Fajnie jakby byl przyjemny zapach po nalozeniu.

6. Prosilbym o sklejenie jakiejs listy. Jestem tylko pewny co do wyboru wosku i bedzie to Collinite 476, o reszcie nie mam pojecia.

 

Dziekuje i prosze o wyrozumialosc :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

663578 Wiec szampon jak narazie nie bedzie mi potrzebny.

 

 

Chcesz kłaść wosk po bezdotyku? Po takim myciu nie można nawet auta mf wytrzeć bezpiecznie , a co dopiero woskowac auto!

 

W kolejce na myjkę wypsikaj auto prickbortem, spłucz , poczekaj aż przeschnie trochę , popsikaj ironem i spłucz , potem możesz nawet ich pianą ponownie auto "umyć" ;)

Następnie w domu szampon i dokładne mycie i jeśli już nie będziesz chciał glinkowania lakieru , to cleaner i na to wosk ... oczywiście zamiast cleanera i wosku możesz auto po myciu psiknąć po prostu QD lub lepiej QW i mieć to z głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.