Skocz do zawartości

K2, TENZI czy może coś innego?chemia profesjonalna do własnych, firmowych celów


tobiasz20

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy. Potrzebuję waszej pomocy/opini.

W firmie w której pracuję jest flota ok 50 samochodów służbowych które muszą być "czyste":)

Do tej pory korzystaliśmy z myjni zewnętrznej, ale szef obliczył że własna myjnia wyjdzie taniej;) , przejął mały, stary lokal po myjni która upadła i od tej pory mamy myć tylko swoje samochody firmowe na tej myjni. Bez działań komercyjnych, nikomu innemu usług świadczyć nie będziemy.

Każde auto ma być myte min 2 razy na tydzień(samochody robią spore przebiegi).

Potrzebuję porady co kupić, z jakiej firmy żeby szef był zadowolony z efektów, ja żebym robił zamówienie raz, dwa razy w m-cu a nie co kilka dni:)

Od razu mówię że chodzi tylko o "mycie" odkurzenie i przetarcie szyb i plastików, żadnych pędzelków i korekt lakieru nie będzie :lol:

Środki jakie będą potrzebne to:

-wydajny szampon

-coś do kokpitu, fajnie jakby od razu pachniało;)

- no i coś do przetarcia szyb

Wszystko musi być w dużych opakowaniach, żebym nie robił zamówień 2 razy w tygodniu tylko 1-2 w miesiącu:)

rzeczy takie jak myjka, odkurzacz, "szczotki i gąbki" :D do rysowania lakieru już szefu kupił :-]

przynajmniej myjkę i odkurzacz kupił profi :)

Proszę o wasze rady:) co i gdzie kupić, może macie jakiegoś zaprzyjaźnionego handlowca na Kraków i okolice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
639576 "szczotki i gąbki" :D do rysowania lakieru już szefu kupił :-]

50 aut myte dwa razy w tygodniu co najmniej to daje 20 aut dziennie- będziecie mieć czas na zabawy z gąbkami? ;)

 

W wypożyczalni mojego znajomego leci aktywna piana i to spłukują myjką ciśnieniową a później osuszają auto. Moim zdaniem w przypadku floty nie ma sensu bawić się w mycie ręczne- szkoda czasu i lakieru.

 

Swoją drogą jaką myjkę tam macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
642548 aktywna piana i to spłukują myjką ciśnieniową a później osuszają auto

 

642548 nie ma sensu bawić się w mycie ręczne- szkoda czasu i lakieru.

 

A ja myślę, że szkoda lakieru na takie "mycie bezdotykowe"...

 

Jak ma być w miarę dobrze i tanio oraz w baniakach to zainteresowałbym się ofertą Shiny Garage, ADBL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że szef pospieszył się z myjką, AutoSmart oferuje pianę aktywną oraz wosk na mokro z baniek, dostajesz system z dwoma kompresorami oraz dwoma pistoletami na bębnach podwieszane przy suficie, w każdym dobre ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystartowaliśmy;) dokładnie myjemy po ok 20 samochodów dziennie....

jedziemy z szamponem k2 express(5l za ok 25zł)

do kokpitów kupiłem CLINEX EXPERT(5l za 44zł), ale efekt nie najlepszy i zapach po nałożeniu nie wyczuwalny w aucie, myślę że trzeba będzie to zmienić- tego produktu raczej nie polecę

do szyb płyn shiny garage zielony;) i on jest ok.

Generalnie na razie chłopaki jadą gąbkami:), tylko dostawczaki myją na szybkości szczotką na kiju;)

Niestety cenowo shiny garage i inne markowe produkty odpadają :(

szef patrzy na wydatki, ma być tanio i auta mają wyglądać na czyste;)

pozdrawiam

 

Dodane po 8 minutach 56 sekundach:

639576 "szczotki i gąbki" :D do rysowania lakieru już szefu kupił :-]

50 aut myte dwa razy w tygodniu co najmniej to daje 20 aut dziennie- będziecie mieć czas na zabawy z gąbkami? ;)

 

W wypożyczalni mojego znajomego leci aktywna piana i to spłukują myjką ciśnieniową a później osuszają auto. Moim zdaniem w przypadku floty nie ma sensu bawić się w mycie ręczne- szkoda czasu i lakieru.

 

Swoją drogą jaką myjkę tam macie?

 

 

myjka KARCHER HD serii 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

642695 A ja myślę, że szkoda lakieru na takie "mycie bezdotykowe"...

A ja myślę, że mając flotę za grube miliony nie robili partactwa. Tak samo myślę, że auto flotowe jest dosyć szybko sprzedawane i lakier aż takiego ciężkiego żywota nie ma.

642700 Szkoda, że szef pospieszył się z myjką, AutoSmart oferuje pianę aktywną oraz wosk na mokro z baniek, dostajesz system z dwoma kompresorami oraz dwoma pistoletami na bębnach podwieszane przy suficie, w każdym dobre ciśnienie.

Pewnie byłoby za drogo ;)

643064 do szyb płyn shiny garage zielony

Bezsensowny koszt, blisko 20 zł za pół litra płynu do mycia szyb, wybrałbym inną drogę- dobre spryskiwacze i środek w baniakach.

643064 Generalnie na razie chłopaki jadą gąbkami:), tylko dostawczaki myją na szybkości szczotką na kiju;)

Bez prewasha?

643064 szef patrzy na wydatki, ma być tanio i auta mają wyglądać na czyste;)

Tak się nie da. Imho chemia to podstawa i nie powinno się na tym oszczędzać.

643064 myjka KARCHER HD serii 7

Całkiem ok, szkoda że bez grzania wody, ale wtedy to już tylko spalinowe.

Postscriptum jeśli chcesz profi porad to mogę poprosić znajomego, zrobi audyt i pokaże co trzeba zrobić, przeszkoli pracowników itd., wszystko na fvat.

PS 2 dziwne, że szef coś wylicza po czym Ty musisz łazić po forach i pytać się ludzi. Mało to profesjonalne. Ten temat mógłby być świetnym przyczynkiem do rozmowy dlaczego polskie przedsiębiorstwa są w takim sobie stanie a mamy rynek zagranicznych koncernów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znam ten sam temat tylko ja pracuje na komisie, ma być tanio i jak najtaniej. Do mycia aut szkoda wydać na szampon bo dimmer wydajniejszy a kupić drógi środek to juz wydatek. Jeśli mówisz mu że plastiki płowieją od dimmera to powie ci że pewnie wysechł na plastikach i dla tego. Do środka nie kupi jakiegoś APC bo dimmerem też można. :wallbash: I to taka rozmowa. byle było w czysto i jak najtaniej. A do polerki Tempo jest królem. :evil:

 

A co do aut flotowych, leasing 2-3 lata i auto idzie dalej w świat. Dla tego wydaje mi się ze szef nie będzie inwestował w chemie, to auto robocze, ma zarobić na siebie po skończonym okresie leasingu wymiana floty na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.