Skocz do zawartości

Pranie foteli i kanapy "domowym" sposobem - jak ?


stawek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do was pytanko.

Czy dam radę jakoś dmowym sposobem nieco odświeżyć fotele oraz kanapę w moim aucie ?

Nie posiada ona jakiś dramatycznych plam ale widać, że nieco już straciła na świeżości.

Czy mogę zastosować jakiś środek chemiczny, który wyciągnie nieco brudu z tapicerki ?

Niestety dostępu do odkurzacza piorącego nie mam.

Wiem, że najlepiej byłoby to zlecić jakiejś firmie, ale może są jakieś tańsze i równie dobre sposoby ?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawek możesz też rozrobić APC i wlać w butelke z atomizerem , delikatnie spryskać powierzchnie i przeszczotkować . Naszykować sobie pojemnik z ciepłą wodą , wilgotną mikrofibrą przecierać powierzchnie cały czas płukając fibre w wodzie . Na koniec suchą fibrą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

636218 Wiem, że najlepiej byłoby to zlecić jakiejś firmie, ale może są jakieś tańsze i równie dobre sposoby ?

Szczerze to nie ma. Nie wiem czy chciałbym w lato pocić się na tapicerce, na której są resztki jakieś dziwnej chemii. Ponadto efekt też nie będzie jakiś zadowalający.

Masz kilka wyjść, możesz wynająć odkurzacz od firmy, postawić komuś z forum flaszkę za wynajęcie odkurzacz, kupić sobie taki odkurzacz (polecam do domu coś z filtrem wodnym) bądź zlecić to firmie. Rozwiązania z fibrą są dobre dla powierzchni, które nie wchłaniają płynów, tapicerka taką powierzchnią nie jest.

Wiadomo, że możesz kombinować z fibrami i piankami, ale efekt nie będzie zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawek możesz też rozrobić APC i wlać w butelke z atomizerem , delikatnie spryskać powierzchnie i przeszczotkować . Naszykować sobie pojemnik z ciepłą wodą , wilgotną mikrofibrą przecierać powierzchnie cały czas płukając fibre w wodzie . Na koniec suchą fibrą .

 

Takim sposobem pierze 70% automyjni :D tylko zamiast apc używa sie piany, więc to juz troche profesjonalne podejscie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje posty, muszę stwierdzić, że jesteś dość problemowym człowiekiem i jeśli miałbym Ci pożyczyć odkurzacz lub wykonać jakąkolwiek usługę dla Ciebie, długo bym się musiał nad tym zastanowić. Nie dziw się więc, że nie masz grona chętnych na swoją "ofertę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to zrobić "domowym" sposobem to weź APC, spryskaj równomiernie powierzchnię i wyszczotkuj. Potem wytrzyj dobrze wilgotną fibrą płukaną w wodzie a potem suchą. Pamiętaj, że jeśli wyczyścisz tylko fragment a nie całą powierzchnię mogą wyjść plamy. Ja uzyskiwałem naprawdę dobre rezultaty taką metodą. Na koniec możesz odkurzyć powierzchnię zwykłym odkurzaczem.

Usunie on trochę wilgoci i chemii z fotela - ale musisz pamiętać, że robisz to na własne ryzyko. Najlepiej jeśli worek będzie już trochę zapełniony, wtedy kurz pochłonie wciąganą wilgoć i nie dostanie się ona do silnika. Ja nigdy nie miałem problemów stosując tą metodę, jednak nie oznacza to, że Ty też ich nie będziesz miał. Ale wystarczy robić to z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszelkie rady. Widzę, że nie jest to takie proste jakby się wydawało :-/

Jest ktoś chętny z Krakowa aby takie czyszczenie wykonać? Wolałbym kogoś z forum a nie szukać przypadkowych firm w internecie, z drugiej strony te firmy "pro" zrobią może i dobrze ale w dodatku drogo :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja za to szukam kogoś w Poznaniu, jak cos to proszę na priv

 

Don't be the same, be better.

 

czekam tylko aż dotrze do mnie odkurzacz (z forum zresztą) i będę bawił się w pranie tapicerek.

na początek poleci wnętrze golfa IV i jak test wyjdzie pozytywnie to polecam się ;]

odkurzacz jaki będzie w użyciu to albo "odkurzacz dla detailera" który lada moment ma być a jak nie będzie jeszcze dostępny to zamawiam Georga.

chemia już jest, jedynie muszę domówić jakiś odplamiacz dedykowany i będę działał.

 

p.s. jestem z Lubonia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.