Skocz do zawartości

Myjnia parowa


azylybyly

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, nie wiem czy dobry dział, ale spróbuje tutaj. Mianowicie. Po krótce opisze o co chodzi. Bawie się ze swoim autkiem w detailing, od czasu do czasu znajomym robiłem co nieco przy samochodach, jakies korekty, odswiezenia itp. itd., ale ostatnimi czasy coraz więcej osob się do mnie zgłasza i tak myślałem, co by nie zacząć robić tego zarobkowo. Skoro można to czemu nie. Wynajmuje garaz, z kanałem i odpływem, na razie na cele prywatne wspomagam się do mycia myjka cisnieniowa, wiadomo, ale jak chciałbym to robic na zarejestrowanej działalności to właśnie ! co lepiej, kupic maszyne parową w okolicach 10 tys można już dostać uzywke taka mocniesza, czy dalej myc myjka ( odpływy itp. mam) czy zrobić to na gotowo i załozyc separator czy co tam trzeba i wszystkie pozwolenia itp. itd.? Choc kwota montażu i załatwienia pozwoleń pewnie będzie sporo wieksza. Jak myślicie taka OPTIMA DMF dała by rade ? Mam nadzieje, ze nie uraże prawdziwych detailerów, pasje mamy taka sama i wiem ze woda to woda, ale sytuacja jest taka a nie inna i licze na waszą pomoc! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą w pierwszym poście już pisałeś o tej myjce, faktycznie. Szkoda, że nie napisałeś skąd jesteś bo może udałoby mi się taką myjkę wypożyczyć pod testy. Nie mam dużego doświadczenia w myciu aut parą, jednak używałem jej do innych celów i moim zdaniem do ogólnego mycia auta nie jest to najlepsze rozwiązanie, za to w doczyszczaniu określonych miejsc sprawdza się bardzo dobrze. Jeśli miałbym inwestować już w jakiś sprzęt to wolałbym myjkę ciśnieniową z podgrzewaniem wody, dla mnie zupełnie nowa jakość nieważne co myjemy.

Najlepiej poszukaj lokalnego przedstawiciela firmy, która zajmuje się sprzedażą myjek parowych (nie ograniczaj się do jednej firmy, są produkty krajowe bardzo dobrej jakości) i poproś o prezentację sprzętu i najlepiej wypożyczenie na dzień, dwa, nikt problemu nie będzie robić. Przekonasz się samemu czy praca parą Ci odpowiada.

Jednak moim zdaniem nie ma to jak polać dobrą chemią :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Ja od pół roku mam Optime DMF i jestem bardzo z niej zadowolony, sprawuje się idealnie nie tylko do mycia parowego samochodów, ale również tapicerek, dywanów. Miałem również zlecenia na mycie nagrobków i kostki brukowej, łatwo mi się ją obsługiwało. Zleceń coraz więcej. W GreenSteamie korzystne jest to, że sprzęt rozkładają na raty bez oprocentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Pit_Krk napisał:

ciekawy jestem czyszczenia tapicerek i dywanów tym sprzętem, skoro urządzenia tylko wytwarza parę i nie możliwości odessania brudu.

to proste brud wchodzi głębiej i dla oka wydaje sie byc dywan czy tapicerka czysta do czyszczenia powierzchni twardych jak pol-bruk itd gdzie potem mozna spłukać lub wytrzeć to ok ale nie do materiałów. Tak samo uważam ze do mycia samochodu sie nie nadaje  gdzie ładuje sie pare na element i ten brud wyciera mikrofibra razem z tym piachem błotem a potem o kurde ale porysowany lipne lakiery teraz robią

 

poza tym pierwszy post i juz wspomina o sklepie :ozastanawiające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.