Skocz do zawartości

BMW E46


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre mycie. W taką pogodę mało kiedy można tak umyć auto.

 

P.s E36 już powoli wymiera i zostają ładne i zadbane egzemplarze. A pałeczkę bierze e46 :). Ale nie model z tego artykułu.

 

Poszedł bym troszkę dalej.

E36 już wymarło. Na dzielni nie widziałem baaaardzo dawno.

Powiedział bym że E46 wymiera, a no dlatego że przedlifty korodują na potęgę, a polifty - no cóż, jest ich naprawdę coraz mniej.

Miałem okazję trochę poljeździć 330d w polifcie i bardzo fajne daily. Myśle że jak ktoś rozważa zakup E46, to cena powinna juz teraz zejść na drugi plan tylko szukać pełnej zgodności z vinem, na dobrym spoasie i dobrym silniku (325i, 328i, 330i i jedyny diesel czyli 330d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie trochę z innej beczki.. jaka jest idea tak dokładnego suszenia auta przed nałożeniem Prickborta i ponownym pianowaniu całego samochodu ? Nie pytam złośliwie..po prostu się zastanawiam. I idąc dalej to czy Prickbort można nałożyć zaraz po spłukaniu piany (czyli przed myciem na 2 wiadra) ? Czy efekt jego działania będzie wtedy gorszy ?

 

Gratuluje. Kawał dobrego mycia wykonaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest w tym że jak to w detailingu wszystko zawsze robi się dokładnie. Prickbort użyty na tylko zmiękczony brud a nie na oczyszczony lakier nie będzie skuteczny. Jego priorytetem jest głównie smoła i klej i za bardzo nic więcej poza tym. Efekt był by o wiele słabszy o ile by był. Prick barwi się na biało po kontakcie z wodą (nie wiem dokładnie jaka reakcja zachodzi). A po co pianowanie po pricku/pricku+ironie? Prick tylko zmyty wodą pod ciśnieniem zostawił by bardzo cięki "film" na lakierze i ciężej było by go spłukać Tu z pomocą przychodzi piana która ułatwia ostateczne ściągnięcie produktów do dekontaminacji z lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.