Skocz do zawartości

Zestaw do srebrnej Hondy (żeby była szybsza niż wygląda)


Killaz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! :mrgreen:

 

To będzie pierwszy zestaw zarówno dla mnie jak i dla Hondy Accord w nudnym do granic możliwości, srebrnym kolorze. Będę go kompletował progresywnie, ale chcę już z góry mieć zaplanowane co kupić. Na podstawie innych zestawów w tym dziale być może mało oryginalnie, ale ciężko jest mi zindywidualizować zestaw skoro nie mam punktu odniesienia, racja?

Niestety, na razie żadna polerka ani myjka ciśnieniowa nie wchodzą w grę, bo jak kupić, to porządne, a jak porządne, to za drogie :D Lakier jest zadbany. Oprócz zestawu mam też kilka pytań technicznych na które odpowiedzi nie znalazłem bądź i tak ich nie zrozumiałem.

 

Rękawica - FLEXIPADS MERINO LAMBSKIN

(albo dołożę do CarPro, pytanie tylko na jaki okres czasu starcza taka rękawica?) - 69 zł / 103 zł

APC - ADBL APC 1l - 25 zł

(Nielsen Cyclone nieco mnie zawiódł, w sensie kiepsko czyścił a bardzo wysuszał, ale to pewnie ja coś skiepściłem)

Odsmolenie - MAC SERIEN PRICKBORT MAC 124 - 1L- 35 zł

Deironizer - TENZI PRIX 1L + ATOMIZER - 44 zł

Szampon - ADBL Shampoo 500ml- 30 zł

Glinka - VALETpro YELLOW CLAY BAR 100G- 33 zł

Wosk - Fusso Coat 12 Months Wax Light- 85 zł

Na szyby - RAIN-X - 24 zł

Cleaner - Shiny Garage Pure Paint Cleaner - 30 zł

IPA 1l - 12 zł

Dressing do opon - NIELSEN BRILLANCE 500ML - 30 zł

Dressing do plastików wew. - POORBOY'S WORLD NATURAL LOOK - 55 zł

 

Razem: 470 - 500 zł

Czyli bardzo dużo.

Do tego przydałoby się kupić i przerobić Marolexa 3000, jeszcze Fluffy Dryer, parę mikrofibr mam, ale będę musiał i tak dokupić. Pędzelki też trzeba nabyć, jakieś aplikatory do wosku, cleanera. I bardzo szybko dojdzie kolejne 200 zł, a to prawie 10% wartości auta, trochę boli :?

 

1. Czy da radę jakoś zmniejszyć koszty? Gdzieś jakiś tester, mniejsza ilość itp? Szczególnie dressing do wnętrza to spory wydatek jak teraz patrzę.

2. Czy Rain-X można kłaść na oczyszczoną szybę czy trzeba ją jeszcze polerować czymś?

3. Czy do plastików pod maską można użyć dressingu do plastików wewnętrznych czy należałoby kupić coś innego?

4. Można gdzieś pozamieniać produkty na jakieś budżetówki, które również spełniają należycie swoją rolę? Czasami czytam gdzieniegdzie, że ktoś użył czegoś od K2 i Sonaxa i również dobrze sobie poradziło (to chyba było coś do felg i dressing do opon jeśli mnie pamięć nie myli).

5. Do czego potrzebne mi będą fibry i aplikatory?

6. Po nałożeniu wosku jak myjecie auta, aktywna piana, ręcznie czy zdemineralizowaną na myjniach?

7. Czym czyścić wnęki? Cyclone w dużym stężeniu nie dało sobie rady, musiałem czyścić wnęki i stary smar benzyną ekstrakcyjną...

 

To byłoby na razie na tyle. Czekam na odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się coś podpowiedzieć:

 

Rękawica - FLEXIPADS MERINO LAMBSKIN - osobiście mam Gtechniq, który jest bardzo podobny do tych dwóch i niestety pomimo dbania zrobiły sie masakryczne kołtuny i w kilku miejscach przez to wyrwało sie włosie. Ostatnio używałem rękawicy Gtechniq WM2 Microfibre Wash Mitt połączenie mikrofibry z wełną. Dobrze mi sie nią myło i była ogólnie przyjemna i delikatna w użyciu. Byż może to bedzie dobrą alternatywą.

APC - ADBL APC 1l - 25 zł :good:

Odsmolenie - MAC SERIEN PRICKBORT MAC 124 - 1L- 35 zł :good: lub w podobnej cenie ADBL Tar & Glue Remover

Deironizer - TENZI PRIX 1L + ATOMIZER - 44 zł - to sobie odpuść, zamów sobie litrowy ADBL Vampire Liquid, tanszy, bezpieczny do użycia na felgach i na lakierze no i lepiej sobie radzi z zanieczyszczeniami metalicznymi. Ewentualnie możesz kupić Tugę, ale ona jest słabsza.

Szampon - ADBL Shampoo 500ml- 30 zł :good:

Glinka - VALETpro YELLOW CLAY BAR 100G- 33 zł :good:

Wosk - Fusso Coat 12 Months Wax Light- 85 zł :good:

Na szyby - RAIN-X - 24 zł :good:

Cleaner - Shiny Garage Pure Paint Cleaner - 30 zł - tego środka nie znam

IPA 1l - 12 zł :good:

Dressing do opon - NIELSEN BRILLANCE 500ML - 30 zł :good:

Dressing do plastików wew. - POORBOY'S WORLD NATURAL LOOK - 55 zł - możesz zamienić na Nielsena Finesse 500ml za około 17zł, zostanie jeszcze na Fluffiego.

 

Teraz pytania:

1. Czytaj powyżej.

2. RainX powinno się kłaść na oczyszczoną szybę i to najlepiej przy pomocy czegoś dedykowanego do szkła np. Autoglym CGP, później oczywiście powierzchnie trzeba odtłuścić IPA. Jeśli CGP jest za drogie to na pewno Sonax miał też pastę do czyszczenia szkła za około 20zł. Poprawia to wiązanie produktu z powierzchnia i wpływa na długość działania NW

3. Można zabezpieczyć dressingiem do plastików wewnętrznych, tylko efekt będzie o wiele krótszy, możesz ewentualnie kupic uniwersalny dressing do opon i plastików zewnetrznych wtóry da lepszy i bardziej długotrwały efekt.

4. Można np. K2 Sigma, czasami go używam ale jest dość gęsty co mi akurat trochę przeszkadza, jest tez dość tłusty zaraz po nałożeniu i jak sie go nie przetrze fibrą będzie przyciągał brud. Jest stosunkowo tani, ma ładny zapach i dodawany jest do niego aplikator. Można go też uzywać do elementów plastikowych ale tego nie próbowałem.

5. Do czyszczenia i do nakładania kosmetyków.

6. Wszystko zależy od stopnia zabrudzenia. Nawoskowane auto mniej sie brudzi i czasami wystarczy opłukać je na ostatnimm programie z bezdotyku. Gdy auto jest brudne to standardowo na początku piana a później dwa wiadra i szampon.

7. Wneki standardowo APC w zależności od stopnia zabrudzenia do tego pędzelki, fibry. Czasami przyda się coś z twardszym włosiem np. szczoteczka do zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw. nie brałbym puchy fusso lecz kupiłbym Sonaxa PNS ... na srebrnym cudów nie będzie a PNS lepiej zrzuca wodę , ma lepsze kropelki , lepiej się go kładzie i chyba dłużej posiedzi na lakierze (testy w trwają). Zaoszczędzone troszkę kasy przeznacz na QD ... modne ostatnio QD1 ADBL lub SG ;)

 

Co do rękawicy , to w waxparadise.pl kupisz rękawicę CP za 88zł (+paka) i z całą stanowczością Cię namawiam na dołożenie tych monet do tej rękawicy...król jest tylko jeden :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojar, tak mi się zdawało, że wraz ze swoją piątką też tu siedzisz :) Proszę, nie dobijaj nie faktem posiadania sreberka, dzisiaj widziałem ciemno niebieskie poliftowe CG8 i aż się łezka w oku zakręciła na widok lakieru. Na pierwszy raz poleci FK Hi Temp tester, zobaczymy jaki będzie efekt i ile posiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim srebrnym fajnie wyglada WetCoat od Gyeona. Ze srebrnym jest wlasnie tak jak mowisz. Wyglada co najwyzej jak "swiezo umyty" ;)

FK 1000p tez kladlem i efekt byl calkiem spoko ale to latem jak nie bylo tyle syfu na drogach co teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak nie zadowala to idziemy poziom wyżej, jeśli wosk to w stronę zymola a jeśli nie musi być wosk to leć w powłokę, unc-r potrafi zrobić niezły efekt, mohs też lusterko robi piękne... Auto po korekcie to wystarczy ładnie odświeżyć i samemu nałożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzelki też trzeba nabyć, jakieś aplikatory do wosku, cleanera. I bardzo szybko dojdzie kolejne 200 zł, a to prawie 10% wartości auta, trochę boli

Pędzelki na początek zakup zwykłe i metalową część oklej taśmą izolacyjną ;) Aplikator do wosku z K2 za 2 zł, Dressing do opon możesz też połączyć z dressingiem do plastików zewnętrznych np. Shiny Garage Back2Black TTD, na pewno posiedzi dłużej niż Natural Look na zewnątrz który spłynie z pierwszym deszczem. Parę złotych urwać możesz na szamponie, najtańszy SG Orange albo truskawka. Może uda Ci się znaleźć tester Natural Looka, który jest znacznie tańszy a wystarczy na długo, jeśli nie to Shiny Garage Apple nieźle przyciemniał mi Civicowe plastiki, może jakimś cudem u kogoś uchował się Mainz Cherish? Do listy dodałbym Autoglym Car Glass Polish i jakiś mikrofibrowy aplikator do niego i do dresingów wewnętrznych. Jeśli APC nie daje sobie rady we wnękach to ADBL Green’gine lub Shiny Garage Red Devil. W ogóle, jeśli będziesz bardzo ostrożny to Red Devila możesz używać jako normalne APC w jakimś homeopatycznym stężeniu do wnętrza, ale on też bardzo wysusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to wcześniej: i tak za jakiś czas będziesz chciał sprawdzić coś nowego. Poczytasz forum, ogladniesz zdjęcia i już nie będziesz się zastanawiał czy wydać 4 czy 6 zł więcej. Takie przeliczanie, że zestaw kosmetyków jest 5,10 czy 15% wartości auta jest w trochę dziwne. Ubezpieczenie, paliwo, olej też tak liczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie, paliwo, olej też tak liczysz?

 

Nie, tutaj już szukam odpowiedniego wzoru na całkę.

 

Parę złotych urwać możesz na szamponie [...]

 

Tu też nie chodzi o urywaniu paru złotych usilnie gdzie się da, bardziej chodzi mi o sam fakt mojej niewiedzy w temacie do czego warto dołożyć a na czym można zaoszczędzić, jednocześnie nie tracąc na jakości produktu/efekcie finalnym po jego zastosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z mojego doświadczenia. Na początku też szukałem rzeczy na których można urwać kilka groszy, ale to się nie sprawdza... Jakbym miał liczyć ile wydałem na kosmetyki i różne rzeczy to już dawno miałbym h22 w garażu... To bardzo szybko wciąga, jak nie chcesz wydać od razu dużo to rozloz zakup na części, zacznij od najważniejszych, zacznij od porządnego szamponu, wosku, rekawicy i mikrofibr, do tego jakieś szybkie apc i dressingi. Jak zadbasz o lakier to ja wiosnę dokupisz targlue, iron i glinke, zrobisz porządne czyszczenie i cleaner trochę ożywi lakier i dopiero wtedy można zacząć myć piana bo wcześniej brud zbyt mocno trzyma się lakieru bez zabezpieczenia. Woski kupuj w testerach, dressingi spokojnie z giełdy, Iron i targlue bierz porządne bo im słabszy tym więcej go idzie i sumarycznie wychodzi drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też nie chodzi o urywaniu paru złotych usilnie gdzie się da, bardziej chodzi mi o sam fakt mojej niewiedzy w temacie do czego warto dołożyć a na czym można zaoszczędzić, jednocześnie nie tracąc na jakości produktu/efekcie finalnym po jego zastosowaniu.

Dlatego o wszystkich produktach które wymieniłem możesz przeczytać w dziale testy, tak naprawdę każdy szampon o ph=7 umyje samochód w ten sam sposób, droższy będzie miał bogatszy zapach, ładniejszą pianę lub lepszy poślizg, tańszy może gorzej się pienić, ale każdym umyjesz i sam musisz podjąć decyzję czy chcesz dopłacać x złotych do wodotrysków czy nie ;) Czyli po pewnym czasie dojdziesz do sytuacji, o której mówił Yoda Master i Dawid_Bojarski będziesz dopłacać bo będzie się chciało więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że kupi nowego nsx za jakieś 600tys to wtedy będzie mu ciężko dojść do tej wartości ;D

 

To mega wciąga, bo jak zaczniesz widzieć efekty to będziesz chciał coraz więcej przyjemności z tego czerpać, to generuje koszty a wtedy przestajesz patrzeć czy fibra kosztuje 10 czy 100 woskow na półce masz za grube setki i jest to sytuacja normalna ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że kupi nowego nsx za jakieś 600tys to wtedy będzie mu ciężko dojść do tej wartości ;D

 

To mega wciąga, bo jak zaczniesz widzieć efekty to będziesz chciał coraz więcej przyjemności z tego czerpać, to generuje koszty a wtedy przestajesz patrzeć czy fibra kosztuje 10 czy 100 woskow na półce masz za grube setki i jest to sytuacja normalna ;D

 

Coś w tym jest , moge potwierdzić. Pare miesięcy czytam forum ale paczuszka co miesiac musi byc za pare stówek :lol:

Ciekawe kiedy zastopuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim srebrnym fajnie wyglada WetCoat od Gyeona. Ze srebrnym jest wlasnie tak jak mowisz. Wyglada co najwyzej jak "swiezo umyty" ;)

FK 1000p tez kladlem i efekt byl calkiem spoko ale to latem jak nie bylo tyle syfu na drogach co teraz.

 

Kolega bardzo dobrze Ci doradził. Miałem srebrną 207 i miałem HiTempa oraz WC. Teraz mam srebrne Volvo i ten sam zestaw robi robotę! WC niezastąpiony w jesień/zimę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym podłączyć się pod temat ze swoim srebrnym autem. Skompletowałem chyba podstawowy zestaw w niewysokiej cenie do odświeżenia lakieru. Prosiłbym też o ocenę.

 

Wosk z aplikatorem: Turtle Wax Ice Syntetyczny wosk samochodowyw płynie

Szampon: Shiny Garage Pomarańczowy Szampon Samochodowy 500ml

Glinka i spray do czyszczenia: Sonax Glinka Spray&Clay Zestaw do czyszczenia lakieru samochodowego

Mikrofibra do osuszania 60x50cm

 

Auto myję na myjkach ciśnieniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Z racji, że nie mogę zakładać jeszcze tematów również podłącze się pod temat.

U mnie również auto srebrne :( ostanie srebrne w karierze :P Planuje zacząć sezon wiosenny na grubo. Polerka karoserii i lamp. Pranie tapicerki itd :D

Auto myje tylko na myjkach bezobsługowych. Mieszkam w bloku i nie bardzo mam możliwość zabawy z pianą itd :(

Złożyłem taką listę. Nie wiem na co się zdecydować. Z góry dzięki za pomoc ;)

-Menzerna 3in1 + pad

lub zestaw 400, 2500, 3500 + pady. Nie mam dużego doświadczenia więc pasowałoby mi 3in1. Z drugiej strony chce mieć jak najlepszy blask :D

-Glinka Vallet Pro a pod glinkę woda z szamponem

-APC TuningKingZ lub Nielsen Cyclone.

-Wosk Dodo Juice Light Fantastic lub Chemical Guys Butter Wet Wax albo Collinite 476s. Zależy mi na jak najlepszym blasku i trwałości. Dodo Juice na lato a 476s na zimę?

-Quick Detailer z woskiem TK

Koła

TK Pure Blood

TK Tire Dressing

Wnętrze TK Natural Interior Dressing

+ pranie tapicerki. Co poleciacie?

Będę też polerował klosze

-Megs PlastX

-Megs Headlight Protectant

+ akcesoria zapachy itd

 

Ten tuningkinz jakoś mi podpasował. Podobno zapachy tych kosmetyków mają cudowne. A u mnie musi pachnieć i ogólnie być och i ach :D

 

Co myślicie? Z góry dzięki za wszelkie uwagi i propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z APC jedno masz gotowe do użycia a drugie koncentrat. Weź tego Nielsena będzie bardziej uniwersalny. Na zimę zdecydowanie Fusso12 ale teraz zima się kończy więc jakiś natural jak najbardziej. TK Tire Dressing, kto co lubi dla mnie się za mocno świeci.

 

Ty a gdzie jakiś szampon, płyn do szyb. Warto pomyśleć nad ręczną pianownica i jakaś pianą. Chcesz odświeżyć lakier to warto o niego później odpowiednio dbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu do szyb zapomniałem dopisać ;) TK Glass Gloss, będzie pachniało w środku :D

A co do piany to tak jak napisałem wcześniej. Jedynie myjki bezdotykowe, mieszkam w bloku i nie mam miejsca na tego typu zabawy, a na myjkach gonią :(

 

Co do zestawu. Może być? Którą pastę? I co polecacie do prania tapicerek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.