Jump to content

Jak dobrać kolor lakieru


Recommended Posts

Jeżdżę na co dzień Oplem Astrą i chciałbym w końcu zająć się parkingowymi otarciami. W sensie drobne zarysowania, ale pastą polerską czy woskowaniem raczej tego nie uda mi się zredukować.

Pozostaje lakierowanie, tylko jak dobrać kolor lakieru i jakie lakiery (producentów) polecacie? Zależy mi na tym, aby nie było odprysków.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim w aucie powinna być wlepka z numerem VIN i kodem lakieru. Potem udajesz się do mieszalni lakierów i dobierasz kolor po tym kodzie. Innym wyjściem jest dobranie koloru na pomalowanym elemencie (np. klapka wlewu paliwa).

Link to comment
Share on other sites

Jaki wiek tej astry ?

 

Logując się na portal MyOpel powinno pojawić się wyposażenie twojego samochodu oraz informacja o kodzie lakieru.

Ewentualnie możesz zadzwonić do ASO podać VIN i zapytać się o kod lakieru. Powinni mieć też zaprawki za około 30 zł. Zakładam że lakier oryginalny.

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się z tymi odcieniami. Pod jednym numerem koloru jest wiele odcieni. Każdy system mieszalnikowy lakierów posiada fiszki z tymi właśnie odcieniami. Wybiera się odcień najbardziej zbliżony do elementu i albo pasuje, albo się dobarwia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.