Jump to content

Zrobienie autka - dziennie jeden panel ?


seegi

Recommended Posts

helo;) koleżanki i koledzy!

 

Autka używam na "co dzień" i nie mam jak go odstawić do kilkudniowej zabawy. A na pewno w jeden dzień nie da się zrobić dobrze całego auta, pacjent: A4 2005 czarna perła, nigdy wcześniej nie pieszczony :) dużo swirls'ow i krótkie proste rysy. Więc plan mam taki:

dziennie robić jeden panel, wieczorkiem w ogrzewanym garażu.

 

Etapy takie:

1. mycie, suszenie, glinka

2. DA + UC pad mocniejszy (3m zielony)

3. DA + SRR1 pad delikatniejszy (3m żółty)

4. mycie+suszenie

5. DA + Clenaer Sonax Premium (pad Megs czarny)

6. DA + BH (pad 3m niebieski)

7. ręcznie 2-3 warstwy #16

 

Teoretycznie myślę, że dam rade "dokładnie" zrobić tak jeden panel, w jedno popołudnie i wieczór.

 

co wy na to? raczej nie powinno być widać różnic na kolejnych panelach ?

 

Na pewno nie wezmę się za robienie kolejno po jednym etapie na całym aucie, bo porostu nie starczy mi czasu na skończenie, a robotę trzeba zrobić dokładnie - a nie na szybcika ;)

 

Jakieś wskazówki ? lub przeciwwskazania ?

Link to comment
Share on other sites

o dzięki Marco.

 

 

A co z Pad'ami robiąc całkowicie wszystkie etapy na jednym panelu dziennie? myć/prać? do jutra nie wyschnie. Zostawić nieczyszczony? - to środek polerski zaschnie na padzie ?

 

Jak tylko ktoś odpowie to topic zamykać i do kosza proszę ;)

Link to comment
Share on other sites

aha, jeszcze jedno. 2-3 warstwy #16 w jedno popołudnie to za dużo. nie wyschnie wszystko dobrze. lepiej nałóż jedną, a drugą na szybko rano, przed pracą;) ew. poleruj i nie zabezpieczaj, a zostaw sobie na weekend zrobienie cleanera, BH i wosku. na pewno zdążysz całe auto w wolny dzień.

Link to comment
Share on other sites

seegi, gadałem z guru metysem na ten temat i odpowiedx była taka:

Jeżeli zrobisz jeden panel na lustro, a obok będziesz ciał ostra pastą, to opiłki pasty moga Ci zniszczyc lustro zrobione obok.

 

Stąd moja podpowiedź, nie wiem jakimi pastami robisz, ale zrób jedna pastą najpierwsz wszystkie panele, a potem zmień paste na słabsza i znów wszestkie panele.

 

Przynajmniej ja bym tak zrobił.

Link to comment
Share on other sites

  • Partner forum

Przemek, no i jak to im wychodziło ? Nie próbowałem czegoś takiego ale jestem ciekaw. Moim zdaniem dobra metoda jeżeli ma się odpowiedni materiał, przecież przy zwykłej metodzie tez dobrze jest czym zasłonić szyby i uszczelki żeby nie było problemu ze zmyciem resztek pasty, to czemu nie miało by sensu zasłanianie także całych elementów :o

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o oklejanie, to o tyle się zgadzam z metysem, że używając bardzo mocnych past typy fast cut(biały,zielony) czy jakiejś farecli trzeba uważać na osiadający na sąsiadujących elementach pył. potrafi być bardzo ryso-genny, zwłaszcza, jeśli się go intensywnie ściera...jest to szczegółnie nieprzyjemne dla elementów już zrobionych, ale z tymi czekającymi na polerowanie też trzeba uważać. po co sobie dodawać pracy? natomiast z drugiej strony, mam wrażenie, że trzeba się mocno niestarać, żeby generować aż taką ilość tego pyłu...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.