Skocz do zawartości

Pierwsza polerka - rozważania i problemy nowicjusza


kkicek10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przyłącze się do tematu mam zamiar wypolerować swoją legune kolor ciemna zieleń jest w dość dobrym stanie bo dałem o niego może nie profesialnymi środkami ale jakiś tam zawszę wosk kładłem nie kiedy wyczyściłem glinką otóż miałem przygodę i musiałem wymienić parę drzwi z przodu wymieniłem pod taki sam kolor tylko że kolega przed oddaniem mi wypolerował drzwi i troszkę się różnią od mojego koloru auto są bardziej jaśniejsze i bez rys. Mam zamiar zakupić

1. Fast Gloss FG500 250ml

2. Power Finish IP2500 250ml

3. Super Finish SF4000 250ml

 

A ja chciałem zapytać czy nie lepszy będzie cały zestaw Farecla w podobnej cenie?

W skład zestawu wchodzi:

- pasta farecla G3 250g

- mleczko farecla G10 0,5l

- wosk farecla wax to 0,5l

- gąbka farecla pomarańczowa - średnia twardość

- gąbka farecla czarna - miękka twardość

- papier matador 2000 - 5 sztuk

- ściereczka z mikrofibry do polerowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie z innej beczki.. Jak to jest z tymi lakierami, jakie marki mają miękkie lakiery a natomiast które mają te twardsze bo szukam i szukam ale nie moge się doszukać :/ Gdzieś wyczytałem że Japończyki są generalnie miękkie, volkswagen oraz BMW twarde ale to tylko odsetek. Sory, wiem pytanie nie w temacie ale nie wiedziałem gdzie mogę to dodać więc sypnąłem tutaj bo to również jest pytanie początkującego ;) I moze jeszcze czy da sie poznać twardy lub miękki lakier "na oko" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "oko" nie rozpoznasz, jest taki przyjęty podział ze japonce mają miękkie lakiery, a Niemcy twarde, ale na 100% przekonasz się dopiero, jak zaczniesz pracować przy danym aucie, weź pod uwagę że już kiedyś mogło być lakierowane.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie koniecznie .Polerowałem ostatnio samochód który był cały malowany i był bardzo twardy lakier.Wręcz źle się poleruje ze względu na to że lakiernik mógł przesadzić z utwardzaczem .

 

Dodane po 2 minutach 22 sekundach:

nie zwróciłem uwagi ze jest jeszcze trzecia strona :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.