Skocz do zawartości

Zestaw do czarnego lakieru.


Kr1Krk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałem zająć sie moim samochodem, pomimo tego, że ma 4,5 roku ma dopiero 41 tyś km, a jednak już lakier wygląda średnio (tak jak na zdjęciach).

 

Nie mam typowej polerki, mam natomiast z boscha taką na rzepy do szlifowania, z regulowaną prędkością, więc chciałbym ją wykorzystać, wiec nakładanie będzie maszynowe. Wybrałem sobie taki zestaw.

 

Jeżeli chodzi o mycie to mam dużo szmponów i sprzętu wiec to pomijam.

1. ValetPRO Yellow

2. Dodo Juice Lime Prime

3. Black Hole

4. Collonite 476s

 

I tutaj najważniejsze pytanie, czy po takim zabiegu efekt będzie dobry czy w przypadku takich rys trzeba czegoś mocniejszego? Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

JyfQF2nm.jpg

QeFLFiTm.jpg

6dUwsTCm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak by do takich rzeczy wystarczyl zestaw ktory wymieniles wyzej to naprawde zaoszczedzilo by to wiele czasu. Niestety rzeczywistosc jest inna, napewno bedzie ciut lepiej. Cos tam zakryje moze cos usunie ale tak naprawde potrzeba tu normalnego ciecia zeby to usunac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dolaczylem się do tematu ale nie wiem dlaczego nie ma mojego postu. Mam czarne (lakier zwykły) volvo xc90. Lakier jak u kolegi. Kuliste ryski, zapewne po myjni z lancą no i wieku samego samochodu. Wybrałem markę poorboys. Możecie mi doradzić co po kolei kupić? Myjke mam;-) potrzebuje pianę, szampon, glinke, cos do spolerowania , byle by nie za mocne bo będę robił to pierwszy raz (polerke pozycze), pady(nie wiem jakie po prostu.... Twarde czy miękkie, może "wlochate"), cleaner, pewnie po tym Black hole i jakiś dobry wosk. Na kwarc raczej już mi nie starczy ale może taki jak kolega napisał - collonite. ? Pisze bo naczytalem się tyle ....ale dalej mało wiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko jako ze na wyczerpaniu mam już PB Black Hole którego zawsze kładę przed PB NATASSY Blue zastanawiam się czy zakupić znów PB BH czy lepiej jakieś AIO Jeżeli AIO to co byście polecili do czarnego lakieru?

I czy dobrze stosuje kolejność

Mycie

Glinka

PB BH lub AIO

Wosk

I co drugie mycie QD Soft99 Fukapika

Wszystko ręcznie

Dzięki z góry za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jędrek1980 proces raczej powinien być taki:

- mycie

- glinka

- mycie

- cleaner

- BH

- wosk

 

I wiadomo, że później QD ;-)

 

Co do tego czy BH czy AIO - zdania są podzielone. Część osób powie Ci, że Cherry Glaze da radę, część żeby zostać przy BH. Moim zdaniem - złap Cherry (chociażby jakąś ilość na próbę na forumowym bazarze) i porównaj sobie, wtedy subiektywnie będziesz w stanie powiedzieć co daje Ci lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD jest Fukapika od Softa 99 choć zastanawiam się nad Chemical Guys Pro Detailer.Co do cleanera jaki?Chodzi aby przyciemniło lakier.A i jeszcze jedno teraz na aucie leży właśnie QD Softa 99 czym usunąć cleaner wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.