Skocz do zawartości

Zestaw Quonga - prośba o poradę


quong

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem poprosić o poradę / ocenę / doradzenie wyboru innego środka na lepszy, przygotowanego przeze mnie zestawu. Dodam tylko, że jest to zestaw uzupełniający to co już mam, co poskładałem wcześniej z pomocą również tego forum oraz właściciela sklepu showcarshine. Mam jednak pewne zastrzeżenia do kilku produktów oraz pytanie o coś nowego/innego. Mam nadzieję, że pomożecie :)

 

Na początek napiszę co pozostało mi jeszcze z zestawu startowego:

 

- FINISH KARE 1000P Hi-Temp Paste Wax -

- Nielsen Finesse - do środka

- Nielsen Brillance - na opony

- PoorBoys Trim Restorer - na plastiki i gumy zewnętrzne

- IPA - wiadomo ;)

- ShinyGarrage Strawberry Shampoo - do mycia

 

Skończyło mi się natomiast:

- Piana aktywna od Shiny Garage

- Nielsen APC Cyclone

- MAC SERIEN PRICKBORT

- SONAX EXTREME BRILLIANT SHINE DETAILER

- RAIN X

 

I teraz zestaw uzupełniający:

- SHINY GARAGE FRUIT NEUTRAL SNOW FOAM 1L 2015 - słyszałem, że jest to nowa piana od SG i że robi dobrą robotę. Ja miałem wcześniejszą jeszcze przed nową edycją wiec tutaj chyba wybór wydaje się być ok?

- Nielsen APC Cyclone - tutaj chyba nie ma wielkiej filozofii i wybór chyba jest ok?

- MAC SERIEN PRICKBORT - jak wyżej

- TK Blood Wheel Cleaner

 

No i dwie niewiadome - jakiś detailer po nałożeniu wosku do podtrzymania efektu oraz coś na szyby.

 

Zacznę od Detailera. Na Sonaxie się trochę zawiodłem. Mimo, że próbowałem stosować go już na wiele sposobów tj pryskania i rozprowadzania, nawilżania nim szmatki itp to pozostawiał smugi, a przy mocnych upałach na lakierze pojawiały się brzydkie odparzenia. Wiadomo, z czasem to zeszło, ale nie wyglądało to dobrze. Chciałbym coś za rozsądną cenę, co fajnie się nakłada, jest w miarę wydajne, spotęguje efekt czystego samochodu i dodatkowo zabezpieczy jeszcze wosk przed szybszym "utlenieniem" się ;). Znajdę coś takiego?

 

RAINX - generalnie dobrze się sprawdza tylko pozostawia mocne smugi na szybach. Macie jakiś sposób, żeby nie było smug czy polecilibyście inny specyfik?

 

O samochód staram się generalnie dbać bardzo, bardzo bardzo, na ile to możliwe. Swoje wozidło mam od nowości już 6,5 roku i póki co nie zamierzam go zmieniać. Wiadomo, że z czasem pojawią się mikro rysy i swirle od mycia. W związku z tym chciałem zapytać czy istnieje jakiś specyfik do nakładania przed woskiem, który "zatuszował" by mikrorysy i przerysowania? Wiadomo, że nie będzie to efekt trwały jak po zrobionej porządnie polerce ale może jednak znajdzie się coś fajnego? To samo chciałem zapytać o jakąś dobrą, miękką glinkę do usunięcia zanieczyszczeń ale taką aby efekty jej działania nie zmusiły mnie do konieczności zrobienia jednak polerki, bo lakier będzie zniszczony bardziej niż przed jej zastosowaniem? Wiem, że przy długoletnim użytkowaniu samochodu polerka jest konieczna, ale chciałem się jeszcze wstrzymać z tym przynajmniej z rok.

 

Jeszcze pytanie o TK Blood Wheel Cleaner - generalnie słyszałem dużo pozytywnych opinii o tym specyfiku. Niestety nie można go kupić w sklepie showcarshine. Czy plecilibyście zatem coś alternatywnego? Wiem, że jest IronX ale to drogi wydatek. Felgi na ogół staram się też trzymać w dobrej kondycji, bardziej zależy mi na usunięcie pyłu z samych zacisków.

 

I jeszcze na koniec pytanie o atomizery. Kupowałem wcześniej buteleczki i do tego taki atomizer:

http://showcarshine.pl/719-showcarshine ... 250ml.html

ale z reguły po jednym użyciu to się psuło :(. Czytałem, że ten niby lepszy: http://showcarshine.pl/opakowania-i-ety ... izer-.html ale potrzebowałbym potwierdzenia, no i jak z rozpylaniem? Jest wydajny? Czy leje jak szalony? Ewentualnie może coś innego?

 

Będę niezmiernie wdzięczny za wszelką waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprobuj NW Glacko w zelazku od soft99 - w dziale testy jest o niej sporo. Nie mam porownania z Rainem, ale aplikuje sie banalnie i nie zostawia smug. Trwalosc miedzy miesiacem a dwoma u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym chciałem zapytać czy istnieje jakiś specyfik do nakładania przed woskiem, który "zatuszował" by mikrorysy i przerysowania? Wiadomo, że nie będzie to efekt trwały jak po zrobionej porządnie polerce ale może jednak znajdzie się coś fajnego?

 

Bierz Prima Amigo. Jeden z najlepszych cleanerów-oszustów, ma sporo wypełniaczy, dobry pod wosk. Ewentualnie jakiś glaze, ale większość skraca leżenie wosku bardziej, niż Prima. Ewentualnie (w zależności od tego, czy lakier jasny, czy ciemny) można pobawić się z PB BH, lub WD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do maskowania rysek wedlug mnie najlepsze AIO.auto finesse triplle lub auto glym SRP.bedziesz zadowolony z obydwoch.z tym ze po srp to raczej mus polozyc wosk bo splynie z pierwszym myciem/deszczem.natomiast tripple jakis tam smalec ma to mozesz woskowanie odlozyc na drugi dzien czy trzeci.mi na nim i butter wax i collinite dosyc dlugo lezalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.