Skocz do zawartości

Sonax Speedprotect


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Dzięki uprzejmości Sonax Polska otrzymałem do testu produkt Sonax Profiline Speedprotect

Producent napisał:

wysokiej klasy preparat do szybkiego zabezpieczenia lakieru. Wzmacnia jego blask i głębię koloru.

Może być stosowany do wszystkich rodzajów lakieru. Posiada wysoką zawartość Carnauba.

Odpowiedni również do pielęgnacji syntetycznych dachów kabrioletów. Zawiera silikon

Cieżko jest na zdjęciach przedstawić swoje obserwacje tym bardziej że awarii uległ aparat i byłem zdany na telefon. Kolor samochodu również troszkę nie wdzięczny no ale cóż na czarnym leży świeży zymol :D

Auto testowe

of6igw.jpg

przelałem ok 25ml produktu do butelki z atomizerem

23t4mew.jpg

pierwsze przejazdy i jestem zadowolony :-] ale na moje obserwacje musicie pozekać do końca lub użyć scrolla :D

2rrkvtc.jpg

353bo12.jpg

podczas aplikacji zaobserwowałem takie coś :o

25h1lah.jpg

kilka fotek autka w pełnej krasie

2r769f6.jpg

2hr1vg4.jpg

2h2lilt.jpg

no i kropelki bez których test to nie test

2d11hco.jpg

1t4owi.jpg

Podsumowując. Produkt to bardzo dobry szybki wosk. Ogarnięcie auta zajmuje ok 15minut i cieszymy się pięknym blaskiem.

Aplikacja banalnie prosta psiknij i zetrzyj a wszystko to da się zrobić jedną ściereczką. Jednak podczas aplkiacji zauważyłem i co na zdjęciu ująłem że wosk po zostawieniu go na kilkanaście sekund zasycha i tworzy film taki jak po cieniutkiej warstwie wosku w paście. Będę testował na innym samochodzie czy długość leżakowania na lakierze będzie miała wpływ na trwałość wosku. Po zakończonej pracy mogłem na spokojnie uśiąść i ocenić walory tego siuwaksu. A więc lakier stał się łądnie szklisty jak po dobrym sealancie, śliskość lakieru na naprawdę wysokim poziomie. Czy przyciemnia lakier? tego u mnie nie zaobserwowałem ale też i kolor nie najlepszy do tego typu porównań. Odpychanie wody na dobrym poziomie, kropelki są może ine klasy bsd ale są. Jeśli ten wax wytrzyma te 2 miesiące które obiecuje producent to nie mam więcej pytań. Wosk jest mega wydajny, na objechanie całęgo autka zużyłem ok 10-15ml produktu nie oszczędzając przy aplikacji. Z ciekawości poprosiłem o testerki bo wiem że sonax posiada perełki w swoim asortymencie które niestety są nie docenione. Powiem szczerze że i tym produktem jestem mile zaskoczony. Na szczęście dostałęm troszkę więcej próbek tak więc za niedługo znowu sonax pojawi się w dziale testy. Dziękuję za uwagę i dziękuję Sonax Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jako speed waxa uzywam sonaxa wosk na mokro.i szczerze mowiac nie zamienie go na nic innego.odpychanie wody na poziomie megsa uqd, krople jak po bsd.i to co dla mnie wazne bardzo przyciemnia lakier.ile lezy?? Myjax na mujce dwa razy w tyg,raz piana a drugi raz proszek i piana to okolo 3 tyg.pod tym mialem bee kness albo butter waxa.takze rowniez nie mam pytan,a nie wspomne o cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Po 4 tygodniach od aplikacji auto miało jedno szybkie płukanko później pojeździło w deszczu i trzeba było umyć tradycyjnie. Moje obserwacje wosk trzyma się nadzwyczaj dobrze, może nie jak w dniu aplikacji ale krople są dalej kształtne a woda jest odprowadzana bardzo dobrze. Wosk dalej siedzi więc auktuala wrzucę na pewno. Obietnica producenta to dwa miesiące myślę że spokojnie tyle wytrzyma. Jednym zdaniem Dobry quick wax

i5rl84.jpg

1znvmts.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

kolejny tydzien minął a wosk trzyma. Tak więc po miesiącu od aplikacji kończę test. Wosk nie umarł na dobre a tylko delikatnie osłabł ale jak dla mnie to jest już czas na nowy test :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Również otrzymałem próbkę od Sonaxa. Opis producenta w pierwszym poście. Porównanie Speedprotecta z BSD. Dodam, że zapach Speedprotecta jest miętowy coś jak gumy orbit. Test właściwy toczy się na dachu. Przeleciałem go Prima Amigo żeby ściągnąć woski i trochę oczyścić. Reszta samochodu bez maski (tam toczy się inny test) wysmarowana prosto po myciu (po wyschnięciu). Auto jest garażowane.

 

Tutaj konkurencja. Od pasażera BSD, od kierowcy Speedprotect

8f4c46acc30755fbgen.jpg

 

Waterspoty po myciu

869d117e3c2c0fb9gen.jpg

 

Błotnik po przetarciu Speedprotect

e2c8affcaab85b2cgen.jpg

 

Waterspoty po myciu

68a2eae656a7e87dgen.jpg

 

Błotnik po przetarciu BSD

aabf6232dc4396cfgen.jpg

 

Na drugi dzień, po całej nocy w garażu w 20 stoniach. Lewa strona BSD, prawa Speedprotect

 

Lewa strona BSD, prawa Speedprotect

7af327426103abe3gen.jpg

 

Speedprotect

8297e3f0893dcc1fgen.jpg

 

BSD

d8c0ae7c6c7abd48gen.jpg

 

Speedprotect/BSD

3370e6c1ef3cb11fgen.jpg

 

Aplikacja:

Wiele osób narzeka na ciężką lub utrudnioną aplikację BSD. Ja tego jakoś specjalnie nie zauważyłem. Lakier jest w miarę zadbany, raczej zawsze nawoskowany i BSD jak już używam to na umyty samochód i problemów nigdy nie miałem. Może troszkę ciężej się go aplikuje na rozgrzaną od silnika maskę, ale tak to jest z większością kosmetyków. Podsumowując, wg mnie nie ma dramatu. Ze speedprotectem w tym aspekcie jest jednak troszkę lepiej i wydaje mi się, że jest to spowodowane zdecydowanie lepszą śliskością w trakcie aplikacji. Speedprotect po przetarciu tworzy delikatną mgiełkę/mazy (o których pisał kolega w pierwszym poscie), którą ściera się bezproblemowo drugą strona fibry jednym pociągnięciem, oczywiście jeśli nie dopuścimy do zaschnięcia.

 

Look:

Preparaty aplikowałem w garażu przy sztucznym świetle i nie widziałem różnicy. Na drugie dzień po wystawieniu auta na zewnątrz i przyglądaniu się pod różnymi kątami może delikatnie lepiej wyglądał Speedprotect, ale nie wiem czy sobie tego nie wkręcam ze względu na wszechobecne opinie, że BSD przymula trochę look i z góry się na to nastawiłem. Podsumowując daję niewielki plus na Speedprotect.

 

Kropelki:

Ten aspekt każdy może ocenić sobie sam. Mi się bardziej podoba BSD, daje zdecydowanie mniejsze i bardziej okrągłe kropelki, które wyglądają jak brylanciki. Speedprotect dał zdecydowanie większe krople. Również odprowadzanie wody zdecydowanie lepsze na bsd. na filmiku speedprotect tworzy na chwilę plamę wody, na BSD nie ma tego efektu, odrazu są kropelki.

 

Podsumowanie:

Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie przy dłuższym użytkowaniu, ale na chwile obecną mimo przyjemniejszej aplikacji Speedprotecta pozostane przy BSD chociażby ze względu na zdecydowanie niższa cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.