Skocz do zawartości

Polytop Autoshampoo


serath

Rekomendowane odpowiedzi

Za możliwość przeprowadzenia testu dziękuję firmie Polytop.

 

Test produktu: Polytop Autoshampoo (a przynajmniej mam nadzieję, że tak się nazywa, bo niestety etykieta zniszczyła się podczas transportu)

Pacjent: dobrze zaszczurzona AR 159 (deszcz + "wykopki" drogowe swoje robią); potraktowana wcześniej pianą od SG

 

Zaczynając od początku:

- Konsystencja: płynna, gęsta, nieco żelowata

- Kolor: bezbarwny

- Zapach: typowy szampon, brak zapachu jakichkolwiek owoców/gum balonowych/itp.

 

Niestety z racji dość późnego rozpoczęcia prac musiałem się dość mocno spieszyć, by nie zastała mnie noc plus zerwał się dość mocny wiatr, więc była obawa, że pogoda nagle się szybko zmieni. Stąd relacja zdjęciowa nie jest super bogata, ale postaram się ją uzupełnić przy następnych pracach. Zdjęcia niestety robione kalkulatorem, aparat leży gdzieś chwilowo w czeluściach przeprowadzkowych kartonów.

 

Zaczynamy od głównego aktora - wg specyfikacji proporcja to 30-50ml na 10l wody. Więc postanowiłem sprawdzić, jak zachowa się przy najmniejszej deklarowanej ilości - zatem poszło 30ml produktu (tudzież o minimalnie parę ml więcej).

DSC_0050.jpg

 

Na początek: wlanie szamponu bezpośrednio do ciepłej wody i lekkie zamieszanie (podczas płukania miarki) - coś się nieznacznie zapieniło.

DSC_0052.jpg

 

Do wiadra dodajemy nieco ciśnienia i od razu pojawia się porządna piana:

DSC_0054.jpgDSC_0063.jpg

 

Na aucie coś tam się zapieniło - przy czym przypuszczam, że przy 50ml (przy następnym teście tak zrobię) wyglądało by to dużo ciekawiej:

DSC_0061.jpg

 

Piana sama w sobie dość szybko znikała z auta (było trochę wietrznie, więc to też mogło się przyczynić do przyspieszenia degradacji piany):

DSC_0062.jpg

 

Samo mycie było przyjemne - dobry poślizg na aucie, ładnie domywał (przynajmniej do czasu nim zachód słońca mnie wyprzedził), jutro z rana na pewno zrobię dodatkowe zdjęcia auta na "sucho".

 

Wg specyfikacji producenta szampon jest z neutralnym pH, więc nie powinien ruszyć wosku.

 

Podsumowując:

- na plus: poślizg

- zapach może być przydatną odmianą po owocowych/itp. szamponach

- do sprawdzenia piana przy 50ml

- do porównania z innymi szamponami (może nawet jutro się uda, bo z rana trzeba skończyć robotę przy aucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać:

- przy 50ml bardzo fajna piana,

- poślizg na dobrym poziomie,

- nie rusza wosków,

- zapach neutralny,

- dobrze się spłukuje i nie zostawia filmu.

 

Dobry szampon, w dobrej cenie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.