Skocz do zawartości

VW Passat Variant B5 '04


YoungDetailer

Rekomendowane odpowiedzi

Passat miał robione tylko wnętrze, jeżeli oczywiście można nazwać to co tam było wnętrzem... ;) Auto jeździ w firmie budowlanej, więc na siedzeniach było na prawdę dużo różnorakich plam po których usunięciu wychodziły następne. Żeby dobrze uprać ten środek postanowiłem wyciągnąć fotele i kanapę na zewnątrz co wiązało się że wyskoczy błąd poduszki bo takowe były w fotelach, ale trudno coś za coś...Na początek oczywiście dokładne odkurzanie, potem ciężkie plamy potraktowałem nierozcieńczonym środkiem do prania firmy Mafra, następnie całość prałem kilka razy Puzzi 100 + RM 760. Plastiki APC potem HD 1:4, szyby GC, plastiki i opony zewnątrz ASD wszystko od Megsa. Pracy, inaczej ciężkiej roboty było ok 24 bitych godzin i to we dwie osoby...Nie mam zdjęć z zewnątrz i z bagażnika a szkoda bo tam był dopiero meksyk :D . Wszystko zeszło niemalże idealnie, bagażnik również właściciel zachwycony i sporo dopłacił do ustalonej ceny ;) Zdjęcia "po" są zrobione dopiero po 2 tyg ponieważ właściciel wziął auto jak jeszcze było mokre i na zdjęciach nic nie było widać. Po wyschnięciu wyszło kilka plamek prawdopodobnie po chemii, ale zostały usunięte oczywiście w cenie. Zapraszam do obejrzenia. Pozdrawiam

<a href=http://img44.imageshack.us/img44/4900/resized1kj.th.jpg' alt='resized1kj.th.jpg'> resized2.th.jpg resized3q.th.jpg resized4.th.jpg resized5.th.jpg resized6z.th.jpg resized7y.th.jpg resized8r.th.jpg resized9.th.jpg resized10.th.jpg resized11.th.jpg resized12n.th.jpg resizedcimg0891.th.jpg resizedcimg1195.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca bardzo ładna. Czesto u mnie trafiają się takie auta. Dalczego tobie wyskoczył błąd? Nie pamiętam jak jest w VW ale wystarzy po wyciągnięciu foteli nie przekręcac stacyjki. Jeżeli jest tak jak w BMW to należy odłączyc akumlator (wczesniej sprawdź czy właściciel ma kod do radia) i nie powinno nic wyskakiwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywaliscie cieplej wody do pracy z maszyna pioraca? Albo mi sie wydaje, albo na fotelu paszera sa spore plamy, a oceniajac po fotach i dowiadczenia z pracy na tapicerkach vw, sa to plamy powstale z kurzu i wody.Jk sie wsiadzie w mokrych ubraniach na brudny fotel to sie wlasnie takie nieregulane plamy robia. Wszystko powinno zejsc, jedyne co moge poradzic to zmien chemie karchera na inna.

 

Zreszta ta tapicerka jest niewdzieczna, wystarczy kilka kropel wody i juz sa nowe plamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak jest w VW ale wystarzy po wyciągnięciu foteli nie przekręcac stacyjki
może tak jak mówisz przekręciłem stacyjkę już nie pamiętam ale błąd wyskoczył, przy następnym VG będę mądrzejszy ;) pzdr

 

[ Dodano: 8 Luty 2010, 11:37 ]

Kanar woda ciepła ok 40st, na środkach karchera już nie robię zakupiłem Tersusa z resztą po przeczytaniu Twojego posta o praniu... Powiem Ci, że często wychodzą mi delikatne plamy na tapicerce po praniu i wysuszeniu za bardzo nie wiem od czego...poprawiam je później czasami samą wodą i jest ok, dlatego staram się auto oddawać wysuszone i poprawione w tym przypadku się nie udało klient straszny raptus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc też tak że samo nie przekręcanie stacyjki nie wystarczy. Niektóre auta tak jak wspomniane bmw pomimo tego że nic nie ruszysz to i tak wyskoczy błąd. Najlepiej odłączyc aku. tylko wcześniej się spytaj właściciela czy nie będzie jemu przeszkadzało jak zesetuje pamięc radia. Co do twoich plam nie wiem jak z Tersusem ale ja zawsze na koniec wlewam do karchera czystą wode i przepieram wszystko jescze raz żeby wyciągnąc posostałości chemii (może te plamy od tego że nie wyciągnięte wszystko). Specem od tapicerki nie jestem ale odkąd tak robię wszystko elegancko wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak brudnym aucie niestety syf rowniez w gabce, zdarza sie wiec sytuacja, ze material masz juz czysty, material wysycha a gabka jest zamoczona i oddaje brud w sucha tapicerke. W takim wypadku moze zdarzyc sie, ze po pierwszym deszczy auto wbedzie wygladalo jak przed praniem. Przy mega brudnych autach, trzeba o tym informac klientow, zeby muki nie bylo. Jedyny sposb doprania takiego fotela, to albo zdjac material, albo probowac czyscic gabke przez material, ale to trzeba miec mocny odkurzacz i duuzo czasu ;)

Jak wrazenia z pracy Tersusuem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisac o tym co Kanar. Jeśli masz już taki syf a nie da rady zdjąc tapicerki to albo można to zrobic bardzo ostrożnie żeby zbytnio nie zamoczyc gąbki albo poprostu dobrze to wysuszyc. Ja jak mam np. zlecenie z salonu gdzie potrzeba to na szybko to daję fotel pod taką turbine MASTERa i szybko wszystko schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno macie racje co do gąbki, fotele były dość mocno zmoczone i po wyschnięciu brud z gąbki mógł wyjść na zewnątrz, ale po przepraniu później sama ciepłą wodą i wysuszeniu zeszły, można to było zrobić od razu...dzięki za wskazówki

 

Co do Tersusa dobrze się na nim pracuje, nie pozostawia po sobie prawie żadnego zapachu co mi odpowiada i jest bardzo wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.