Skocz do zawartości

Chip tuning-pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Chciałbym podnieść moc w moim samochodzie(BMW 525D 177KM). Męczy mnie tylko to, że mam filtr cząstek stałych i chciałbym go zostawić(nie lubię jak samochód dymi a poza tym dużo jeżdżę w Niemczech). Czy macie może doświadczenie z takim zabiegiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniesienie mocy wcale nie musi wiązać się z modyfikacją układu dolotowego i wydechowego :) modyfikacja map w ecu powinna wystarczyć. po ew. modyfikacjach pamietaj aby czesciej wymieniac filtr powietrza interwal wymiany o połowe + częstsza wymiana oleju. dla przykładu w swojej/byłej a7 3.0 tfsi po zmianie programu + kole pasowym na kompresorze przyrost 95KM dolot i wydech pełna seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek305, Możliwe, często gęsto zdarzają się gratisy od fabryki raz większe, raz mniejsze. 1.9 CDTI 120KM z tego co widzę po 130+/- KM wypluwało w serii.

 

Blau, Leć Pan do tunera od razu i działaj, powiesz o co Ci chodzi - tuner wszystko jeszcze pewnie Ci wytłumaczy zrobi co trzeba przejedziesz się trochę i uśmiech zagości na Twojej twarzy.

 

Tylko nie oszczędzaj na chip-tuningu i jedz do polecanej / dobrej firmy ( ogarniętego człowieka ) a nie do kogoś tam..

Jak jesteś z południa to polecał bym: CompSport, DynoSoft(Aligatora), CTR Tuning itd..

 

Pochwal się wynikami :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120tka miała 135KM ;)

Mocy nie ubyło raczej :D

Robiłem w MR-Motors,teraz to R-Performance i wiem,że z każdym kolejnym autem pojadę do Witka ;)

Znajomy robił tam też x5 3,0d to też zrobiło się miło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu trochę ludu więc może podłączę się. Firma Ecu Project, porządni czy tylko marketing mają dobry? Swoje 2.5DTI chciałbym lekko dłubnąć. W planach mam zmiany IC i turbo ale to najbliżej za rok-dwa. Wirusa chcę we wrześniu maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu trochę ludu więc może podłączę się. Firma Ecu Project, porządni czy tylko marketing mają dobry? Swoje 2.5DTI chciałbym lekko dłubnąć. W planach mam zmiany IC i turbo ale to najbliżej za rok-dwa. Wirusa chcę we wrześniu maks.

 

Słyszałem o nich dobre opinie, dłubali w znajomego A6 3.0tdi.Niby w tej chwili auto jaja urywa, inna sprawa, ze gosc wsadzil w to auto dobre kilkanaście tysiecy, m.in turbo, chip, wydech itp, ale oni sie tym zajmowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GCS-tuning

 

O ile dobrze pamiętam, to współpracują z Tune Force z Poznania (chyba nawet główny tuner robi tu i tu), którzy robili mi auto. Ja jestem zadowolony, chociaż po kilku latach pojawia się niedosyt :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę odwiedziłem firmę GCS w Krakowie :)

 

11713866_985988678119223_8490393147590584205_o.jpg

 

 

 

W drodze powrotnej rozerwało plastikowy przewód intercoolera. Wydaje mi sie, że przez to że to był zamiennik. Kupiłem miesiąc temu gumowy przewód intercoolera w Intercarsie i był razem z tym plastikowym łącznikiem. Plastik wydaje się troche lipny. Czy możliwe, żeby powodem był program? Mi się wydaje, że to zwykły zbieg okoliczności a wam? :)

 

 

mukenecl5bdf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieg okoliczności, ew przez to, że trochę zwiększone ciśnienie doładowania w układzie to "najsłabsza"/trefna cześć się poddała, a tak to by mogła pojeździć jeszcze trochę dłużej .. albo i nie ;)

 

Gratulacje wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu trochę ludu więc może podłączę się. Firma Ecu Project, porządni czy tylko marketing mają dobry?

 

Oni się reklamować raczej nie muszą... roboty mają od cholery :)

Sam u Nich wymieniałem silnik... potem podniosłem moc. Jutro będę do Nich dzwonił i umawiał się na montaż FMIC (bo seryjny intercooler popuszcza oleju i do tego jedna rura też do wymiany) a potem to już tylko z górki... większa turbinka i wtryski.

Generalnie jak podjeżdżam tam swoją A4 b6 1.9TDI to jakoś taki mały się czuje bo same wypasione bryki tam stoją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.