Jump to content

Pistolet zraszający z dozownikiem


hechter
 Share

Recommended Posts

A miało być tak pięknie… Wywiady miały być… Rauty, dupeczki… Zazdrosne spojrzenia właścicieli myjek Karchera i zgrzytanie zębów właścicieli myjek Stihla… A wyszło… Ehhh… Ale od początku.

Wiedziony nadzieją posiadania wszechmocnego urządzenia pianującego nabyłem na aukcji pistolet zraszający z dozownikiem. Bardzo łatwo znaleźć, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę te słowa kluczowe.

Cena: jak na alternatywę dla myjek ciśnieniowych bardzo kusząca, mnie razem z przesyłką kosztowało mniej niż 40PLN. Po trzech dniach otrzymałem przesyłkę, a mym oczom pojawił się pistolet z siedmioma trybami strumienia i 100ml dozownikiem. Pistole oprócz tego posiada płynną regulację ciśnienia wody oraz 3-stopniową regulację podawania płynu.

3_zpso5g9ptdt.jpg

 

Pierwsze testy w ogródku napawały optymizmem – precyzyjny przełącznik trybów, tryb FLAT do oprysku pianą, blokada spustu – czego chcieć więcej. Przyszła kolej na to co tygrysy lubią najbardziej.

Zalane 90ml SG Cherry Fruit Snow Foam…

1_zpspyebsa2e.jpg

I jazda!!!

Och, jakież było moje rozczarowania. Z pistoletu wystrzeliły zwykłe gluty, które, ledwo doleciawszy do auta, bezczelnie, z wielką prędkością zaczęły ściekać! Ledwo udało mi się zrobić kilka fotek, zanim gluty wylądowały na podjeździe! W dodatku 90ml opróżniło się tak szybko, że musiałem załadować kolejne 50ml, co by przelecieć całe auto (fakt, Galaxy mały nie jest)

91_zpsfwnpl5ud.jpg

9_zpszyjiqk8g.jpg

8_zpstekqjdmz.jpg

7_zpsmmaz5qsy.jpg

 

Słowem – jak ktoś szuka sympatycznego pistoletu do podlewania ogródka, do którego czasem wleje jakiś nawóz, to może się nadać. Nie ma szans na uzyskanie gęstej piany, która poleży dłużej niż 5 minut. Chyba, że może coś źle robiłem… Może spróbować dokręcić większą butlę i wymieszać pianę z ciepłą wodą… Może… Może…

Link to comment
Share on other sites

hechter, Nie, musisz mieć myjkę ciśnieniowa i do niej podłączasz PA. Jeśli nie masz myjki, a chcesz używać pianownicy to zostaje wtedy tylko pianiownica ręczna. Do większego samochodu lepszym wyborem będzie Epoca 10L, na forum były jej testy.

Link to comment
Share on other sites

No to Panowie, o jakich kilku groszach mówicie?

Pewnie, że najlepiej kupić myjkę, PA i można pianować. :ad:

Tylko, że ja piszę o pistolecie podłączanym pod węża.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.