Skocz do zawartości

Mitsubishi Pajero 2003 czarny


golden0282

Rekomendowane odpowiedzi

Na dysku znalazłem jeszcze taką robótkę . Do pełnej satysfakcji przydało by się jakieś 100 godzin , ale niestety do dyspozycji miałem tylko dwa dni. Nie za bardzo pamiętam czego używałem , więc jeżeli administracja uzna ,że praca się nie nadaje do tego działu , to proszę o jej usunięcie . Lakier odświeżyłem jednokrokowo DA .

 

YCsy0d.jpg

rAKl5k.jpg

cLt4Oo.jpg

gy3gv5.jpg

CiCd4m.jpg

KdMLSf.jpg

HoN1L2.jpg

UdVQWK.jpg

oT1EMs.jpg

qjf2da.jpg

dWJEwT.jpg

Tq49Aa.jpg

5kvBQd.jpg

5mnQdP.jpg

MZjyf9.jpg

 

 

 

Właściciel stwierdził , że lakier wcale nie jest zły , jest co prawda na nim kilka rys , i jeżeli uda mi się coś z nimi zrobić to będzie fajnie , jeżeli nie to trudno , świat się nie zawali

 

 

 

XoxnEG.jpg

BF2keD.jpg

502rsp.jpg

wVF1bS.jpg

SObBk5.jpg

ReqFuj.jpg

 

 

Faktycznie jest kilka rysek przy lampie plus kilka tu i tam.....

 

 

We wnętrzu było co robić ;)

 

 

9OEhGA.jpg

e3uH7X.jpg

g20rUD.jpg

i2L58b.jpg

ZkmXQM.jpg

gKVIun.jpg

opEI29.jpg

DfIiko.jpg

j6vPKb.jpg

ulPKc9.jpg

J4PMiW.jpg

5KRoNU.jpg

RAEjku.jpg

tbtVvr.jpg

iL9pYt.jpg

hIsYB3.jpg

bhrkpZ.jpg

Zs9A0k.jpg

oPuwQQ.jpg

pPGI59.jpg

CgAZvp.jpg

a6uvz4.jpg

dFyErA.jpg

LAqm8q.jpg

rm0kna.jpg

 

 

Na zewnątrz też ...

 

 

 

1XK4I2.jpg

gwslKF.jpg

b285eE.jpg

27l5LB.jpg

vFSBUz.jpg

e1I7Qt.jpg

yF6SiN.jpg

lTrO5P.jpg

AVWyI2.jpg

rySZ4G.jpg

XL5ySq.jpg

EkI2qA.jpg

x45BlA.jpg

UOWQbl.jpg

 

 

 

 

Rys na lakierze zostało 100 milionów , ale i tak sporo odżył a właśnie taki był cel ;)

 

 

 

 

n3ILAi.jpg

LhU5Xp.jpg

Ko1EdZ.jpg

ffGIWG.jpg

yv9dt8.jpg

SgIkh5.jpg

D4HP4i.jpg

YWRd4O.jpg

7XOzZy.jpg

RzVzJL.jpg

xHUQsZ.jpg

KG8ahs.jpg

B5OiTF.jpg

jJwHUC.jpg

WHW9TT.jpg

l3rr8a.jpg

J4ARxI.jpg

eEYmwr.jpg

O9UT47.jpg

ZTUmIh.jpg

 

 

 

Tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O maj gad"! :/

Do czego komuś służy/służyło to auto?

Do wożenia Tawotu luzem?

 

Piękna robota :) auto totalnie się zmieniło.

Ta wielką plamę na podłodze w przedziale bagażowym czym potraktowałeś że tak pięknie zeszła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golden0282, :song::good: Zawsze zastanawia mnie jaka jest reakcja, kiedy następuje odbiór auta. Co właściciel powiedział, jak zobaczył efekt Twojej pracy? Był pod wrażeniem?

 

Był strasznie zdziwiony , że lakier jest taki czarny :)

 

 

"O maj gad"! :/

Do czego komuś służy/służyło to auto?

Do wożenia Tawotu luzem?

 

Piękna robota :) auto totalnie się zmieniło.

Ta wielką plamę na podłodze w przedziale bagażowym czym potraktowałeś że tak pięknie zeszła?

 

 

Auto należy do dbającego farmera :D, widziałem też takie mniej zadbane :kox:

 

Jeżeli chodzi o wykładziny z bagażnika , to w przypadku takich syfów jeżeli jest możliwość wyjęcia wykładziny , to sprawę załatwiam typowym sposobem z myjni , czyli najpierw mocny pre-spray ( z reguły power burst połączony z apc ) , potem w ruch idzie myjka a na koniec ekstrakcja . Samo pranie ekstrakcyjne totalnie mija się z celem , kiedyś próbowałem i po jakiejś godzinie odpuściłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni roboty samemu? Nieźle się uwinołeś. Auto typowo do pracy- brak tylnych foteli czyli paka do wożenia wszystkiego co się zmieści autem które wszędzie może wjechać, zwłaszcza na farmie. Fajnie widać na jednej 50/50 ile jeszcze rys zostało, ale taki czas i takie zamówienie ;) wyszło super

Lubię te Twoje irladzkie szczury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni roboty samemu? Nieźle się uwinołeś. Auto typowo do pracy- brak tylnych foteli czyli paka do wożenia wszystkiego co się zmieści autem które wszędzie może wjechać, zwłaszcza na farmie. Fajnie widać na jednej 50/50 ile jeszcze rys zostało, ale taki czas i takie zamówienie ;) wyszło super

Lubię te Twoje irladzkie szczury :D

 

Jakoś nikt nie chce mi pomagać :) . Właściciel widział na tym aucie jedynie "ryski" jak te przy przedniej lampie i w kilku innych miejscach , reszta była dla niego bez zarzutu , więc nawet nie próbowałem go przekonywać , że przydało by się zrobić coś więcej z tym lakierem, zresztą następnego dnia samochód wrócił do swojej rzeczywistości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wykładziny z bagażnika , to w przypadku takich syfów jeżeli jest możliwość wyjęcia wykładziny , to sprawę załatwiam typowym sposobem z myjni

 

O ile wykładzina nie jest podklejona filcem bądź deską, wtedy masz gwarantowane przemoczenie/odklejenie ;)

 

Ja ostatnio miałem dość mocno zabrudzoną wykładzinę, to poleciał najpierw APC Nielsen 1:10, do tego Tersus pre-spray 3-4 miarki na 2l + do tego roztworu 50-100ml Atas Vinet i poszło prawie wszystko. Ekstrakcyjnie oczywiście :P

 

PS: Jak/czym robiłeś polerkę? Jeśli nie pamiętasz to napisz jakbyś to zrobił dziś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wykładziny z bagażnika , to w przypadku takich syfów jeżeli jest możliwość wyjęcia wykładziny , to sprawę załatwiam typowym sposobem z myjni

 

O ile wykładzina nie jest podklejona filcem bądź deską, wtedy masz gwarantowane przemoczenie/odklejenie ;)

 

Ja ostatnio miałem dość mocno zabrudzoną wykładzinę, to poleciał najpierw APC Nielsen 1:10, do tego Tersus pre-spray 3-4 miarki na 2l + do tego roztworu 50-100ml Atas Vinet i poszło prawie wszystko. Ekstrakcyjnie oczywiście :P

 

PS: Jak/czym robiłeś polerkę? Jeśli nie pamiętasz to napisz jakbyś to zrobił dziś ;)

 

 

W tym przypadku wykładzina była przyklejona do blachy więc ja oderwałem i po wysuszeniu przykleiłem od nowa ;) . Co do przemoczenia , hmm myślę że to ma niewielkie znaczenie jeżeli wykładzina i tak jest już prawie zgnita od nawet nie chcę wiedzieć czego , szkoda że na zdjęciach nie da się pokazać zapachu jakie zwykle wydobywa się z takich pojazdów ;) . Żeby ten syf wypłukać , to nawet myjką trochę schodzi ... oczywiście przy pierwszych tego typu przypadkach próbowałem tylko i wyłącznie ekstrakcją , ale pewnie mam za małe doświadczenie , żeby to zrobić poprawnie :/ . Dla mnie jedynym słusznym wyjściem w takich przypadkach było by przyklejenie nowej wykładziny , koszt niewielki , roboty też nie dużo , ale jeżeli właściciel takiego auta chce z gó.na bat ulepić no to cóż mogę na to poradzić ;)

 

Co do polerki , to na pewno użyłem albo wolfsa medium , albo schola s17 , na średnim padzie nat, flexi albo 3m .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golden0282, wymywasz potem tego schola? Sprawdzasz czy nie porobiły sie hologramy?

Czy zostawiasz jak jest i potem wosk?

 

 

Po takim szybkim polerowaniu przecieram lakier ipą 1:1 , potem piana aktywna i mycie aby usunąć pastę z zakamarków i przygotować lakier pod wosk ( jeżeli mam czas to cleaner/ wosk) , czasem nawet po takim one stepie zostają delikatne hologramy , jednak robiąc to maszyną DA nie zostają hologramy takie jak po rotacji , lakier nie jest doprowadzony do ideału bo to jest nie możliwe mając zaledwie kilka godzin do dyspozycji . Zresztą każde auto wymaga trochę innego podejścia , jeżeli auto nie jest zajechane i zamtowiałe jak to pajero , to na lakier idzie jedynie cleaner i wosk , wtedy cleanera nie wymywam .Dość trudno jest zrobić cokolwiek więcej jeżeli właściciel chce aby mu auto jedynie nawoskować ;) . Natomiast jeżeli ktoś prosi mnie o polerowanie , to wtedy mam trochę inne podejście do tego co ma być zrobione ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.