Skocz do zawartości

Gtechniq C1 + C2v3


Mickul

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda jest temat o C2v3, ale umarł on śmiercią naturalną - ja postaram się przedstawić nieodłączny duet, czyli Gtechniq C1 + C2v3.

 

10 maja 2015 roku przy przebiegu 252150km zaaplikowałem powłokę Gtechniq C1 + "uszlachetniacz" C2v3 na lakier swojego auta wcześniej poddany korekcie. Podjąłem decyzję o nałożeniu powłoki ze względu na dosyć miękki lakier, którego najmniejsze ryski widać już gołym okiem w słońcu. :/

 

Ci co mieli do czynienia z Gtechniqiem wiedzą, że sama powłoka C1 jest banalna, wręcz nawet przyjemna w aplikacji. Na Seata Toledo poszła mi cała butelka 30ml. Aplikacja poprzedzona zastosowaniem dedykowanego produktu o nazwie Gtechniq Panel Wipe, który nadaje lakierowi śliskość i ułatwia aplikację. Dodatkowo jest mocniejszy od IPY i na 100% odtłuszcza nam lakier i wymywa resztki pasty. Sama C1 jest powłoką tępą, czyli nie daje nam rewelacyjnej hydrofoby - do tego trzeba zastosować EXOv2 lub C2v3 - ja postanowiłem trochę zaoszczędzić i zastosować drugi produkt.

 

Sama C2v3 nie jest tak wieczna jak kwarc i wymaga ponownej reaplikacji (według producenta po 8 miesiącach) - ja spróbuję potrzymać ją najdłużej jak mogę i wspomagać się będę dedykowanym QD z Gtechniqa. Szampon na jakim zwykle pracuję to SG Strawberry lub TK Car Shampoo, aktywna piana to Snow Foam z ValetPro.

 

Warto dodać, że na dołach drzwi w moim aucie wszystkie woski - począwszy od Fusso, przez Coli, Nattysa, a kończąc na Carbonie umierały po 2 tygodniach. Nieznana mi jest przyczyna tego zjawiska. :kox:

 

Cóż mogę powiedzieć po aplikacji - auto na pewno stało się szkliste jednak nie jest to 100% efekt wetlooka. Lakier na pewno zyskał dużo lepsze odbicie niż miał przed aplikacją.

 

Zaraz po aplikacji efekt był następujący:

 

P1060701J_wwwqxxh.jpg

 

P1060703J_wwwqxxx.jpg

 

P1060712J_wwwqxnp.jpg

 

Po okresie 7 dni, czyli tyle ile nie powinno się traktować auta chemią auto miało już 600 kilometrów przebiegu więcej. W ciągu tych 6 dni deszcz padał dwa razy i co? Czary, za bardzo brudne nie było. :kox: (A na Śląsku mamy brudne deszcze...)

 

P1060721j_wwaawre.jpg

 

P1060723j_wwaawrw.jpg

 

Po spłukaniu samej aktywnej piany ukazał się mi następujący widok:

 

P1060728j_wwaawxr.jpg

 

Szczerze to żaden wosk nigdy nie pozwalał mi utrzymać auta w czystości bez żadnego wysiłku tak jak w tym wypadku. Oczywiście to dopiero tydzień od nałożenia i zobaczymy co będzie dalej. ;)

 

Przejdźmy do mycia na dwa wiadra. W dniu dzisiejszym użyłem wełniaka z CarPro oraz TK Car Shampoo. Poślizg na aucie rewelacyjny - praktycznie zero docisku do lakieru podczas samego mycia jak i podczas osuszania. W sumie jeżeli chodzi o osuszanie to zostało tak mało wody, że sam komprespr załatwiłby sprawę, jednakże użyłem ręcznika Mammoth, którego nawet nie trzeba było przesuwać po lakierze, gdyż zbierał resztki wody od razu po przyłożeniu. :good:

 

Nie zapomniałem również nagrać filmiku:

 

 

Magia. :kox:

 

Jeżeli chodzi o ochronę przed rysami to niestety mili koledzy sprawdzili wczoraj powłokę i jej twardość ocierając jeansami o mój lakier - i niestety dosyć go zarysowali... Na szczęście żółty Rupes te rysy usunął - czy usunął też powłokę? Nie wiem... :dontknow:

 

Malowana, bardzo miękka maska dostała już kilka rysek od przesuwania wełniaka po niej, ale to jest element malowany i nie można od niego wymagać rewelacji - myśłame nawet nad tym, żeby maski nie kwarcować i po każdym myciu machnąć ją cleanerem lub finiszem. :kox:

 

Pozostałe elementy póki co okej (bez kwarcu pewnie już by coś tam migotało). :good:

 

Następny update już wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lakier i plastiki, ale bez chromu. Szyba przednia została zabezpieczona w październiku zeszłego roku trzema warstwami G1.

 

Po 1000km wygląda to następująco:

 

 

Efekt po:

 

P1060734j_wshpqes.jpg

 

P1060735j_wshpqea.jpg

 

P1060737j_wshpqwr.jpg

 

P1060738j_wshpqwx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obecny przebieg to 257 440km. Od aplikacji w dniu wczorajszym minęły równe dwa miesiące. Auto kilka razy przepłukane chemią na bezdotyku BP, raz potraktowane QD Gtechniq i kilka razy myte na dwa wiadra z szamponami SG Strawberry i TK Shampoo. Dodatkowo powłoka narażona jest na działanie śląskich kwaśnych deszczy, a szczególnie tego z Huty Katowice. Po tych wszystkich zabiegach powłoka zachowuje się następująco:

 

 

Jak widać doły mają się już gorzej, bo woda zanika w lekkim opóźnieniem (ale zanika).

 

Zabezpieczyłeś sam lakier czy również plastiki, chrom i szyby?

Lewy plastik niezabezpieczony, środkowy plastik niezabepieczony, a prawy plastik zabepieczony C1:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na dzień dzisiejszy 262 800km, czyli 4 miesiące po aplikacji i po przejechaniu 10 000km. Powłoka nie zachowuje się już tak jak na początku, ale woda dalej odpychana jest na zadowalającym poziomie. Ja osobiście bym już reaplikował C2v3, ale przeciętny kowalski nadal powinien być zadowolony z hydrofoby.

 

 

Film był kręcony na szybko zaraz po pre-washu. Po umyciu na dwa wiadra i delikatnym wyschnięciu kropelkowanie było dużo lepsze, ale to pokażę przy następnym myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.