Skocz do zawartości

Nielsen Tar & Glue vs SNB Sanesolv ( Prickbort)


Maciej WTN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przy okazji robienia tesu deironizatorów zrobiłem małe porównanie dwóch Tar & Glue Removerów, a dokładnie SNB Sanesolv czyli brat bliźniak Prickborta oraz Nielsena.

Opisy produktów zapewne każdy zna bardzo dokładnie.

Cena:

Nielsen ok. 40 zł za litr

Sanesolv (Prickbort) ok. 35 zł za litr.

 

Oba śmierdzą bardzo podobnie rozpuszczalnikiem, mają taka samo konsystencje, barwę oraz oba są delikatnie tłuste.

 

IMG_9372.jpg

upload images

 

IMG_9376.jpg

forum image hosting

 

IMG_9377.jpg

image hosting site no sign up

 

Strona Sanesolva

 

IMG_9379.jpg

how to take a screenshot on a pc

 

Strona Nielsena

 

IMG_9380.jpg

upload pic

 

IMG_9381.jpg

gifs upload

 

Rzut oka na całość

 

IMG_9386.jpg

upload img

 

Każda ze stron została przetarta inną szmatką.

 

IMG_9397.jpg

upload pics

 

Strona Sanesolva (Prickborta)

 

IMG_9399.jpg

post images

 

Strona Nielsena

 

IMG_9400.jpg

upload a picture

 

Zamiana miejscami

 

IMG_9402.jpg

gif image hosting

 

Strona Nielsena – jak widać coś tam jeszcze rozpuszcza po Prickbordzie

 

IMG_9403.jpg

upload image

 

Strona Prickborta, jak widać Nielsen praktycznie nic po sobie nie zostawił mimo tego, ze miał wiecej smoły do usunięcia.

 

IMG_9406.jpg

photo uploading

 

IMG_9407.jpg

upload gambar

 

Całość po:

 

IMG_9425.jpg

pc screenshot

 

IMG_9426.jpg

screen capture windows

 

Wnioski:

Po dłuższym uzywaniu Sanesolva/Prickborta odniosłem wrażenie, że produkt nie jest wcale taki mocny jak wszyscy piszą, w moim odczuciu nie było wcale takich rewelacji, dlatego też postanowiłem przetestować za produkt Nielsena. W mojej opinii jest on znacznie mocniejszy od swojego rywala, lepiej radzi sobie z usuwanie asfaltu, gumy czy kleju. Nie znaczy to, że prickbort jest zły, to bardzo dobry preparat jednak o mniejszej mocy działania. U mnie w arsenale są oba i mysle, że tak pozostanie.

Dziękuje za uwagę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, kiedyś test robił Makki i wychodziło na to, że produkty są praktycznie identyczne, jeśli faktycznie nie jest to brat bliźniak Prickborta to przepraszam za pomyłkę. Test Makkiego pokazał, że działają dokładnie tak samo, więc chyba nie ma to większego znaczenia.

Co do zasychania to faktycznie Prickbort polezy dłużej, jednak w mojej opinii działanie bezdotykowe tego typu produktów jest mocno wątpliwe ;) Cos tam usuną, ale przy dużej ilości smoły trzeba pomachać fibrą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się jeszcze wypowie jak to jest z tym Sanesolvem i Prickbortem ;)

Już dawno dawno temu było pisane Sanesolv i Prick podobne produkty lecz od dwóch różnych producentów.

Proponuję porównać w skuteczności T&G kontra Vasco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ja używam, ale tylko na felgach - dziala w sumie podobnie do eulexa z moich obserwacji.

Robi to co prickbort, ale szybciej - mozna powiedzieć ze rozpuszcza prawie od ręki. Niestety tak samo szybko odparowuje. W ciepłe popołudnie w cieniu takze Używam na spaślaki których nie rusza prickbort - aplikuje miejscowo pędzelkiem z kubeczka. Mocny.

Edit: dobrze miec 1L w arsenale

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem nielsena i poszło zamówienie z adbl t&g(nie było na stanie prickborta). Nie będę narażał uszczelek i plastików, skoro w tak krótkim czasie penetruje brud, który pod prickiem rozpuszcza się po ~10minutach. Ale na pewno pozycja interesująca w przyszłości do sprawdzenia. Dzięki za info@Birkhof :good:

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.