Skocz do zawartości

Peugeot 206 2000


golden0282

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym przedstawić krótką relacje z próby odświeżenia auta mojej sąsiadki. 206-ka jest w jej posiadaniu od kilku tygodni - prezent od ojca ( czym się sugerował przy zakupie nie wnikam ). Przechodząc do rzeczy , gdyby tydzień temu ktoś mi powiedział , że będę latał z maszyną dookoła tego auta , to zaśmiał bym się mu w twarz , a to głównie dlatego , że nasze relacje z sąsiadką zawsze były mocno neutralne a czasem nawet wrogie. Jednak kilka dni temu zdarzyło się coś, przez co całkowicie zmieniło się moje nastawienie do sąsiadki , po tym co zrobiła dla mojej córeczki będę jej wdzięczny do końca życia ........ Aby się odwdzięczyć chociaż w jakimś minimalnym stopniu, zaoferowałem że zajmę się jej samochodem. Początkowo stwierdziła , że wnętrze jest po valetingu, więc to bez sensu a z zewnątrz i tak już nic nie da się z nim zrobić , ale jak już tak bardzo byłem uparty , to zgodziła się żebym go tylko umył. Finalnie wziąłem auto we wtorek wieczorem, a w czwartek rano miałem oddać.

 

 

Żadnej relacji miałem nie robić , gdyż aby doprowadzić go do forumowych standardów auto musiało by najpierw odwiedzić lakiernika. Oczywiście lakierowanie nie wchodzi w grę , gdyż koszt polakierowania 2 elementów przekroczyłby wartość auta , więc wszystko w moich rękach .

 

Użyte środki

 

Concept Alloy Cleaner

Piana TW / Apc Concept

PB Slick & Suds

Concept Tar & glue remover

Autosmart Fallout Remover

Medium Clay Towel Elite Car Care

Gąbki Nat

Pasty Wolfs

Ipa

 

 

Kilka fotek przed

 

 

 

NDpT9x.jpg

xn8oky.jpg

IMGHyC.jpg

MsUiFc.jpg

QeAjpg.jpg

BnxXfG.jpg

Y487sI.jpg

3LysoJ.jpg

3pC0hj.jpg

XtAj01.jpg

vHmTzY.jpg

RzD1FW.jpg

VmBDfB.jpg

pDoEKk.jpg

9Ej3f4.jpg

fyOtHI.jpg

u83UNe.jpg

a5i4Gz.jpg

 

 

 

Niestety z mycia i dekontaminacji nie mam żadnych fotek. Ten etap zrobiłem we wtorek wieczorem.

Sroda rano papierkowanie , ostatnie umycie i do garażu .

 

 

 

 

 

VzZDw4.jpg

40eWL3.jpg

aaEV88.jpg

gE3zUQ.jpg

 

 

 

 

 

Po pierwszej pięćdziesiątce zdecydowałem się jednak trochę popstrykać fotek. Dwa przejazdy rotacją ( żółty NAT + WOlfs Correction) na większości paneli dawały naprawdę świetne efekty, Jako drugi krok DA ( czerwony Nat + Wolfs Medium) .

 

 

 

MpfJMg.jpg

97rZ0w.jpg

j1s3jG.jpg

p4GVG1.jpg

6VRwNv.jpg

9hkGzm.jpg

3sCcNQ.jpg

MHC0KM.jpg

a7tVJp.jpg

sGGnfy.jpg

Iv6ZjJ.jpg

v3gsC2.jpg

M8ujxh.jpg

oUHS1W.jpg

w4PmHv.jpg

b7hpt0.jpg

jcVx3I.jpg

 

 

 

 

 

Po polerowaniu jeszcze raz wszystko przetarłem Ipą, mieszanke piany i apc wzmocniłem płynem do mycia naczyń, mycie , suszenie , i próba zrobienia kontrolnych fotek z brinkmanem

 

 

FkBjr7.jpg

5mwc41.jpg

A6mboE.jpg

f1bAxn.jpg

 

 

 

 

Na zakończenie na lakier poleciał fusso , na plastiki owatrol, na uszczelki koch , opony meg's endurance, kołapki BSD , szyby AG CGP / IPA / G5.

 

 

IVkuaI.jpg

Xdmg29.jpg

dBMQHf.jpg

5MuMsg.jpg

cLwTy4.jpg

 

 

Skończone , czas już nie goni , więc na spokojnie można popstrykać

 

 

 

 

qdjqiD.jpg

ai0dnu.jpg

3tJsCr.jpg

O73D3O.jpg

lIWgXZ.jpg

dVwUjX.jpg

ITOolk.jpg

DCn8xB.jpg

Aw9aFb.jpg

aSCkad.jpg

wTC3Tx.jpg

X8nAH9.jpg

DfiHE7.jpg

SFhSgR.jpg

AJrt3g.jpg

Uj3jHG.jpg

EYWArC.jpg

g8xqdo.jpg

ETdFR5.jpg

NHVgGN.jpg

L5LH8W.jpg

GHhDsZ.jpg

xXCiPO.jpg

y4YVM0.jpg

R824vk.jpg

MuUYTH.jpg

F9vLEN.jpg

Ilzg71.jpg

6BRNKK.jpg

j1QgGt.jpg

zlfurR.jpg

Qfpkax.jpg

lVlKtA.jpg

nsmFNN.jpg

a6YWYe.jpg

E7RF0z.jpg

OjLSxF.jpg

BorpLC.jpg

zcn90c.jpg

ciuym1.jpg

7cEOL5.jpg

5TyKrN.jpg

 

 

 

 

Dziękuję za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna praca :good:

Brakuje mi tylko na koniec relacji z przekazania auta i reakcji sąsiadki :) , jeśli oczywiście to nie jest tajemnicą?

 

Na masce przed korektą widać jakby spękania lakieru (jeśli nie pomyliłem zdjęć), "papierkowałeś" je? Mam wrażenie że po korekcie niemal zniknęły.

 

Ogólnie z mojej strony duży szacunek za włożoną pracę i to w takiej sytuacji :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jak papierkowales? Korek, palec, klocek miekki/twardy?

 

Miękki klocek megsa ,papierki mirka 1500/2000/2500, w niektórych miejscach papierowanie zaczynałem od 1500

 

Fantastyczna praca :good:

Brakuje mi tylko na koniec relacji z przekazania auta i reakcji sąsiadki :) , jeśli oczywiście to nie jest tajemnicą?

 

Na masce przed korektą widać jakby spękania lakieru (jeśli nie pomyliłem zdjęć), "papierkowałeś" je? Mam wrażenie że po korekcie niemal zniknęły.

 

Ogólnie z mojej strony duży szacunek za włożoną pracę i to w takiej sytuacji :good:

 

 

Nasłuchałem się komplementów , że aż mnie prawie głowa rozbolała :) , ale choćbym i miesiąc siedział nad autem to i tak długu wdzięczności bym nie spłacił .....

 

Spękania zostały , papierem tego nie ruszałem , maskę już tylko lakierowanie mogło by naprawić .

 

 

Też jestem ciekaw reakcji sąsiadki - jakieś 50/50 z jej miny by się przydało :D , ale swoją drogą kawał świetnej pracy jak na tak zaszczurzone autko i tak krótki czas.
Nie pomyślałem żeby jej fotki robić :/:) . Ogólnie tej pracy korektą bym nie nazwał , bo sporo do usunięcia jeszcze zostało, sporo też zostało tego czego już bez interwencji lakiernika naprawić się nie da .... A co do samego lakieru, to chyba najłatwiejszy z jakim miałem do tej pory do czynienia .

 

 

Wdzięczny kolor. Bardzo fajna praca.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.