Skocz do zawartości

Fiat Cinquecento 4d - Prototyp który przetrwał.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałem przedstawić Wam samochód który znamy doskonale. Jednak jest pewna wersja która jest wyjątkowa na skalę światową ponieważ istnieje w jednym egzemplarzu. Fiat CC 4d

 

Moje spotkanie z tym samochodem było następujące:

 

Kiedy założyłem internet jednym z pierwszych wygooglowanych haseł było "prototypy polskich samochodów" i tak w internecie trafiłem na ten prototyp. Wiedziałem że jeździł po drogach i miał go gość w Katowicach. W 2012r kiedy trafiłem do nowego miejsca pracy poznałem Grzegorza z którym godzinami rozmawialiśmy o samochodach, przyznał się że to on jest właścicielem tego samochodu... zatkało mnie jak nigdy. Okazało się że bardzo chciałby go odrestaurować jednak los jest ciężki i ten plan to jednak na chwile obecną "marzenie".

 

Staram się mu pomagać w promocji tego samochodu, szukaniu materiałów technicznych, osób które pracowały nad prototypem oraz firm które chętne by pomogły przy remoncie Fiacika.

 

To jedyny egzemplarz tego prototypu. Powstał on w 1989r czyli 2 lata wcześcniej nim pierwsze CC wyjechały na drogi. Wiem że powstał w PIMOT Warszawa oraz OBR w Bielsku-Białej coś maczali w tym palce...

 

Bardzo zapraszam do dyskusji na temat nietuzinkowego samochodu oraz pomoc jesli ktos ma taką możlwiość.

 

Zapraszam także na FanPage - https://www.facebook.com/pages/Fiat-Cin ... d-prototyp

 

Poniżej klika fotek jak CC wyglądał i jak obecnie wygląda.....

 

36921517147584462984.jpg

27177091677377999345.png

36124385874305732420.jpg

20547060063780208375.jpg

Zdj%c4%99cie0508.jpg

 

z góry dziękuje za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja... Nie wiedziałem o tym prototypie.

Sam pomysł konstrukcji zupełnie nieuzasadniony. Przecież w tym czasie rolę auta 5-d z powodzeniem pełniło UNO. Było przy tym ciut szersze.

Czemu ma służyć pomysł z parą drzwi po prawej i z pojedynczymi po lewej - nie wiem. Ostatnio odpowiedzi na to pytanie szukał Hyundai i szybko ją znalazł, wycofując się z tej koncepcji nadwozia.

Proporcje lewej strony tego modelu są zaburzone. To wygląda jak trumnowóz.

Reasumując:

Ciekawa wariacja na temat CC. Dobrze, że powstał prototyp. Pokazał tym, którzy nie mają wyobraźni i nie rozumieją rysunku jak źle może wyglądać zmaterializowanie pomysłu szalonego projektanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czemu ma służyć pomysł z parą drzwi po prawej i z pojedynczymi po lewej - nie wiem

 

Wożeniu dzieci do szkoły - nie ma szans, że wysiądą od strony drogi i wpadną pod inne auto. W innych autach zaczęto wtedy wprowadzać blokadę drzwi uniemożliwiającą ich otwarcie od środka. A w CC po prostu zlikwidowano te, przez które wyjście mogło stworzyć największe zagrożenie - prosto i skutecznie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć.

 

Uno było droższe tak czy owak, a Tico jakoś miało 5d i było ok :)

 

Ja myślę że ktoś myślał o wersji Long (Furgon) ale jakimś cudem trafiły w karoserię 3cie drzwi, dodam że powstał jeszcze jeden prototyp w wersji 5d. Jednak co z nim to nie wiadomo ....

 

W tamtych czasach Polacy mieli faze na projektowanie samochodów do pracy.

 

Właśnie dlatego trwają poszukiwania osób które mogły prowadzić pracę nad tym samochodem, aby rozwiać wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.