Jump to content

Porysowana deska rozdzielcza w nowym samochodzie.


BRAXTONPL
 Share

Recommended Posts

Panowie, mam taki problem, otóż zbili mi szybę w aucie... czołową, i takie coś ujrzały moje oczy po wycięciu i odkurzeniu szkła , da się coś z tym zrobić ?

 

dsc_0007tukq0.jpg dsc_0009ftj8w.jpg dsc_0010xujps.jpg dsc_0011u8k3h.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie nie doprowadzisz tych fragmentów do stanu idealnego. Są to uszkodzenia mechaniczne powierzchni porowatej, więc nawet próby działalnia opalarką nic nie poprawią, a mogą tylko pogorszyć. Pozostaje albo wymiana deski (lub jej uszkodzonych elementów, o ile nie stanowią one integralnej części deski), albo flokowanie. Oklejenie też raczej nie przywróci poprzedniego stanu, a poza tym będzie trudne (trwałość oklejenia) z uwagi na rodzaj struktury powierzchni. Pozostaje albo próbować maskować te uszkodzenia, albo przyzwyczaić się / pogodzić z tymi uszkodzeniami. Nie jestem jednak fachowcem, więc to tylko moje przypuszczenia.

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdanie można to jakoś przymaskować, sam kiedyś szukałem sposobu na takie defekty jednak nie decydowałem się na naprawę , na YT jest nawet trochę filmów pokazujących naprawę takich rys (np:https://www.youtube.com/watch?v=Dk-2dIq3xdw)jednak gdzie dostać taki zestaw naprawczy i jak ma się to w realu to nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Miałem dziurę po wkręcie w desce i zakleiłem czarnym klejem z pistoletu, następnie przetarłem papierem aby nadać "strukturę". Efekt bdb, ślad widoczny po dokładnym przyjrzeniu się w to miejsce. W sytuacji powyżej może być trudno to zastosować.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.