Skocz do zawartości

Kącik fanów motorsportów


Slovak

Rekomendowane odpowiedzi

Trzyma równe tempo. Ma dobry opis. Jest szansa na punkty. Podejrzewam że Hołek podzielił się wiedzą ;)

 

Hołek to wypadł z rajdowego obiegu kilka lat temu więc nie wiem za bardzo jaką wiedzą miałby się dzielić...

 

Rob bardo fajnie trzyma tempo, wybór twardej gumy na drugą pętlę również trafna decyzja :good: to naprawdę szybki rajd i jak na razie czołówka w komplecie, oby jutro Pirelki dały radę to będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tazman, Hołek swoje w rajdach samochodowych osiągnął i nie jest już tak szybki jak kiedyś, ale swoją wiedzą może przyćmić wielu młodych rajdowych mistrzów. Dzięki jego doświadczeniu i pomocy, wielu młodych kierowców może bardzo dużo osiągnąć.

 

Zmiany, które mają wejść w życie od sezonu 2017 - http://www.autosport.com/news/report.php/id/119933

 

Jeśli samochody rajdowe będą miały te 380-400KM, to powoli wracamy do czasów grupy B, gdzie jeździły niesamowicie mocne samochody. Jednak postęp w konstruowaniu zawieszeń, przeniesienia napędu i silników pozwoli na ich spokojnie opanowanie. Dla mnie jako fanatyka motorsportów, to świetna wiadomość, że nie ogranicza się mocy i szybkości aut, ale stara się, aby były jeszcze szybsze. Tylko najpewniej znikną wtedy z tras Fiesty, Polo, DS3, i20 ponieważ nie wyobrażam sobie, aby były one jeszcze szersze niż obecnie. Najpewniej nastąpi powrót do kompaktów lub będziemy oglądali karykatury aut klasy B. Najważniejsze, że ponownie będziemy mieli wyścig zbrojeń i ekstremalne prędkości na trasach np. Rajdzie Polski lub Finlandii, które są najszybszymi oesami w rajdowym kalendarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nikt na żartach się nie zna.

Bo to sprawy śmiertelnie poważne; bo - parafrazując słynne słowa odnoszące się do futbolu - to nie jest sprawa życia lub śmierci, to coś znacznie poważniejszego ;)

 

A co myślicie o obwinieniu T. Golloba za wypadek N. Pedersena w SEC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ooo nie zauważyłem tego tematu wcześniej :D

 

Ja osobiście od kilku lat interesuję się głównie F1 - Kibicuję Hamiltonowi ;) Śledzę również - wiadomo WRC obowiązkowo, serie juniorskie oraz wyścigi endurance ale to głównie 24 h Le Mans który co roku obowiązkowo oglądam cały :)

 

Ostatni wyścig na Hungaroring był po prostu świetny, chociaż wolałbym aby Seb się zamienił z Lewisem miejscami ;) Cieszy na prawdę dobra postawa McLarena, chyba teraz może być już tylko lepiej :o

 

 

Moim największym hobby, jest kolekcjonowanie autografów kierowców F1, można powiedzieć , że to moja pasja :)

Ciekawych zapraszam do mojej galerii gdzie co tydzień dodaję wszystkie nowe autografy (mam nadzieję, że nie łamie to regulaminu ? )

 

http://motorsport-autographs.weebly.com/new.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścig na Węgrzech był świetny, to prawda.

 

Ale Hamilton pojechał w nim fatalnie, jak tylko coś nie idzie po jego myśli to jest cały czas ten sam stary Lewis, gorączkujący się i popełniający bardzo głupie błedy. Miał farta, że Riccardo pod koniec załatwił równie kiepsko jadącego Rosberga to nie stracił punktów.

 

Ogólnie gość ma świetne tempo, ale czasami jego zachowanie na torze jest mega niedojrzałe.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niestety wszystko wróci do normy i dalej będzie dominacja Merca...

 

Choć tempo Ferki na miękkiej gumie było naprawdę godne uwagi, to już ich drugi zryw w tym sezonie, miejmy nadzieję, że nie ostatni ;-)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym problemem Ferrari, nawet według samych kierowców, jest problem utrzymania się w slipstremie za innym bolidem. Williams ma znów problem z przyczepnością mechaniczną na "wolnych" torach. Mercedes w ostatnich latach odwalił sporo dobrej roboty i do czasu kolejnych zmian w regulaminie, raczej dużo się nie zmieni. Jeśli jednak od 2017 wejdą szersze koła, mocniejsze silniki i ponownie większą rolę będzie odgrywała aerodynamika to możemy mieć kolejną zmianę warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce śledzić wyniki na żywo, to polecam Rally Base, które o wiele lepiej działa niż oficjalna strona - http://rally-base.com/2015/neste-oil-ra ... land-2015/ ;)

 

Rajdowe newsy i opisy poszczególnych odcinków śledzę na tym portalu - http://rajdy24.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak tam Panowie po ostatnim wyścigu Moto GP ?

 

Szkoda strasznie Vale, ale przez "glebiarza" Marquaeza miał skutecznie utrudnioną drogę do tytułu, ale i tak w tym wieku tak jeździć...geniusz, parę lat temu ta cała hiszpańska trójca mogła by mu buty tylko nosić..

 

Wygrał chyba zawodnik najbardziej kompletny w tym sezonie, Vale miał trochę problem z qualami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panowie po ostatnim wyścigu Moto GP ?

 

Szkoda strasznie Vale, ale przez "glebiarza" Marquaeza miał skutecznie utrudnioną drogę do tytułu, ale i tak w tym wieku tak jeździć...geniusz, parę lat temu ta cała hiszpańska trójca mogła by mu buty tylko nosić..

 

Wygrał chyba zawodnik najbardziej kompletny w tym sezonie, Vale miał trochę problem z qualami

 

Szkoda nie szkoda. Pod koniec sezonu wszyscy pokazali swoje drugie twarze. Rossi to stary wyjadacz i próbował zagrać swoje "mind games" przed ostatnim wyścigiem zarzucając #93 jazdę pod Lorenzo. I tu właśnie pojawia się druga twarz Marqueza, który ciał w pręta na ostatnich dwóch wyścigach. Na GP Malezji było 15 wyprzedzań Rossi-Marek na 3 kółkach. Więc młody ściemnia jak nikt. A w ostatnim wyścigu. Bronienie Lorenzo przed Pedrosą... żenada. Ostro kibicuje Hondzie i Marc jest dobrym zawodnikiem ale to nie było zbyt fajne zagranie.

Czekamy co się wydarzy na sezon 2016 bo póki co dzieje się dużo. Marquez i Lorenzo tracą sponsorów :) Lorenzo już nawet HJC stracił. Mistrz Świata :D

 

No i Casey Stoner może wróci do Ducati. Też będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.